Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor azon panaszkodom, hogy...

Amikor azon panaszkodom, hogy "nincsenek barátaim", valójában vannak?

Figyelt kérdés

Tudom, a fenti kérdés önmagában nem-megválaszolható.. de egy mellék-kérdést tennék hozzá.. veled milyen gyakran fordult elő, hogy elsőre barátodnak hittél valakit, aki késöbb gyanússá vált a szemedben, elfordultál tőle újra-meg-újra, folyton arra vágytál, hogy majd jön egy "igaz-barát", mindenki tett egy nagyszerű elsőbenyomást, majd elbizonytalanodtál, és mindig valaki mást vártál, aztán idővel rájöttél, hogy ők is lehettek volna azok?

Bocsi a bonyolult megfogalmazásért.:)


2014. ápr. 18. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából mindenki a barátod, és senki sem. Próbáld úgy nézni a dolgot, hogy ne neked legyenek barátaid, hanem te legyél másoknak.
2014. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezzel úgy vagyok, hogy sokaknak nagyonnagyon szivesen a barátjuk lennék, ha tudnám, hogy ők is.
2014. ápr. 18. 11:47
 3/7 A kérdező kommentje:
még a legnagyobb szeretetből is utálatot váltanak ki, ha úgy érzem könnyelműen kihasználnak, amikor úgy tűnik, "nem szeretnek", könnyen bemesélem magamnak talán, hogy azelött sem volt semmi jó:-?
2014. ápr. 18. 11:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg mindenkihez jó indulattal közeledni, ami nem azt jelenti, hogy nyalizni. Persze aki elutasító veled szemben, azzal ne foglalkozz. Igazából nem könnyű igaz barátot találni, sőt azt mondom, hogy nagyon nehéz. Ideális helyzetben a papád vagy a mamád kellene, hogy a legjobb barátaid legyenek.
2014. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igyekszem mindenkihez jóindulattal közeledni, sőt alapjábavéve az vagyok, ezzel nincs baj. de leginkább felkéne oldódnom, van úgy hogy kellemes, vidám társaságot nyújtok másoknak, máskor meg görcsölök, hogy ha mondanom kell valamit, "vajon mit gondolnak róla?", olyankor lelépek, és kerülöm az embereket. nyalizni sose szoktam. talán enyhe kivételt nyújt az az eset, amikor valakire "legjobb barátomként" tekintek, és az elején nagyon jó, és talán természetesnek tartom, ha néha fárasztom valamivel ami engem érdekel, de határozottan úgy gondolom, őt is, de ő olykor passzivan reagálja le, amitől rosszul érzem magam. olyankor meg úgy vélekedek, hogy "-biztos mástól nem tűnt volna fárasztónak neki, csak tőlem."
2014. ápr. 18. 12:36
 6/7 A kérdező kommentje:
ideális helyzetben mindenki maga dönti el:P bár értem, hogy sok helyzetben a szüleimre támaszkodjak, ez igaz, bár most nem ez a kérdés és a probléma.:)
2014. ápr. 18. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért hibáztatod magadat, amikor nem te vagy a hibás? Ha passzívan reagálja le, lehet h azért van, mert nem érdekli annyira a mondanivalód, de sztem te is voltál már így másokkal szemben. Ez természetes. Ne görcsölj rajta ennyit. Lépj túl rajta. Ha belegondolsz, lehet h te is flegma vagy néha és nem gondolkozol ez azon, h a másiknak rosszul esik e.
2014. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!