Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valahova olyat írok,...

Ha valahova olyat írok, amiböl leszürhetö öngyilkossági szándékom van, (internetre gondolok) akkor szólhatnak a mentöknek vagy Rendörségnek és azok kijöhetnek értem?

Figyelt kérdés
Nincs ilyen dolog a terveimben csak egy szimpla kíváncsiságból fakadó kérdés.

2014. ápr. 19. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen esetben kihívhatják öket, és azok ki is jönnek. (Persze ha kiderül, hogy a hívó csak poénkodott, akkor megüti a bokáját, ha viszont jóhiszemüen riasztott fölöslegesen, akkor semmi baja sem lesz ebböl.)
2014. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha ismerik az adott személyt és tudják róla, hogy depressziós akkor valószínűleg igen szólhatnak a mentőknek vagy a rendőröknek. De ha tudják, hogy csak egy hülye sajnáltatni akarja magát vagy feltűnési viszketegsége van akkor nem.
2014. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat :)
2014. ápr. 19. 17:01
 4/10 anonim válasza:

kihívhatják, de nagyon nem mész vele sokra.

Egy ismerősöm anno facebookon elköszönt az ismerősöktől, meg írta,hogy jobb lesz nélküle mindenkinek.

Tudtam,hogy lelkileg instabil, próbáltam hívni, nem vette fel, és volt köztünk vagy 100 km távolság.

Felhívtam a mentőket,elmondtam,hogy mi a helyzet,ők kimentek, megkérdezték,hogy öngyilkos akar lenni?

Azt mondta ismerős, hogy nem, aláírattak vele egy papírt,hogy megvizsgálták, meg stb, és másnap az ismerősöm vonat alá ment.

Szóval cseszheted, hogy kihívod a mentőket, mert ha az,akire kihívtad azt mondja,hogy nem akar öngyilkos lenni, és még beszámíthatónak is néz ki,akkor nem tudnak vele mit kezdeni

2014. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amúgy megtörtént eset (ismerős ismerőse), hogy egy srác egy online számítógépes játékban valamit elveszített. Emiatt félig-meddig poénból beírta, hogy "játszatok tovább, én felkötöm magam" és kilépett.

Nem sokra rá csörgött a telefon (amit a gyerek anyja vett fel), amin a rendőrségről közölte valaki, hogy a biztonság kedvéért nézzen már rá a gyerekére :)

2014. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"suicidex nevű felhasználó kérdése:"

"Nincs ilyen dolog a terveimben"


Aha...

2014. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
^ Pont erre gondoltam én is. :D
2014. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most miért?
2014. ápr. 20. 01:44
 9/10 anonim válasza:
Szerintem ha csak szándék, akkor nem mennek ki. Akkor mennek ki, ha tudvalevő, hogy épp most készülsz megtenni. De legalábbis akkor nem mennek, ha azt mondod/írod, hogy meg akarsz halni és majd valamikor lehet meg is teszed. De azért ezt erősítse meg valaki.
2014. ápr. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szinte nulla az esélye.


az öngyilkosoknak, akik valóban meg akarják ölni magukat, általában még a személyes környezetükben sem akad senki, aki tudná, vagy megakadályozná a szándékukat. pontosan azért, mert társadalmilag elszigetelődött emberek.


ha ehhez hozzáadjuk, hogy az interneten név és cím nélkül valaki ilyeneket írogat, még ha érdekelne is valakit, gyakorlatilag meg nem találják.


viszont ha te nem is tervezed, de valaki mást ilyenre ösztönzöl, az bűncselekmény, akkor már talán nagyobb lendülettel fognak kutatni utánad.

2014. ápr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!