Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudják kivitelezni a...

Hogyan tudják kivitelezni a kortársaim azt, hogy ilyen "izgalmas" életet élnek?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy a velem egykorúak vagy nálam fiatalabbaknak tartalmas, izgalmas élete van, de nem értem, miként érték el ezeket a dolgokat, élményeket. Példának okáért sokat járnak külföldi utazásokra (akár más kontinensekre is), jellemzően magas jegyáras koncertekre, versenyekre, éttermekbe. Úgy vettem észre, hogy ezek a fiatalok nem dolgoznak, mivel még egyetemre járnak vagy más jellegű oktatási intézménybe (de zömében egyetemisták). Én is szerettem volna eljutni "különleges" helyekre de a minimálbéres munkám és a munkahelyi kötelezettségeim miatt nem volt rá lehetőségem (nem jár szabadság).

Félreértés ne essék nem az egyetemistákat, nem dolgozókat akarom ezzel bántani (hiszen nekem az érettségi is alig sikerült) csak nem értem ezt a dolgot. Tudom, vannak, akik szülői segítséggel csinálják az utazásokat de láttam már olyat is, hogy a kérdéses személy pár ezer forintos segélyért "állt sorban" az önkormányzatnál és mégis tele volt az egyik közösségi oldal az általa készített tengerpartos fotókkal.


Én és a hozzám hasonlóak, hogy elégíthetnék ki az ilyesfajta igényeiket?


2014. ápr. 29. 06:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az hogy egyszer eljutott a horvát tengerre egy hétvégére valaki, és sok fotót készített, nem jelenti azt hogy izgi élete van. Max százezerből megjárnád te is.
2014. ápr. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Az izgalmas helyek (Mexikó, Karibi-térség, Afrika) bejárása, korallzátonyok fotózása egyértelműen kőkeményen pénzkérdés. Az étterembe járás szintén. Szóval ők valószínű azért gazdagabb háttérrel rendelkeznek(pénzes, jól menő cégnél dolgozó, milliomos szülőktől.

Én azon vagyok felháborodva, amikor ilyen 12-13-14-15 éveseknél a legeslegújabb okostelefont látom.

2014. ápr. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A használtan vett okostelefonjukkal beregisztrálnak egy changehome oldalra (lakáscsere) és diákjeggyel kivonatoznak (néha vannak nagyon olcsó repülőjegyek is). Ilyen csereprogramokkal lehet nyaralgatni jókat ha valakinek erre van igénye. A magas jegyáras koncertekre lehet nyerni is jegyet vagy kapni is ismerőstől, netán beenged az, aki éppen ott hosteskedik akkor. Zsebpénzből is ki lehet szorítani egy-egy jegyet ha fontos. a másik megoldás (legolcsóbb), hogy photoshoppal odaszerkesztjük magunkat egy egzotikus háttér elé és kiposztoljuk a fészbukra. :))
2014. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

több lehetőséget el tudok képzelni.

- Az első egyértelműen az erős hátszél, amit már más is írt. Jómódú családi háttérrel nem nehéz irigylésre méltó életet élni.

- A második a jó kapcsolatrendszer. Ha olyan ismerőseid vannak akkor már fiatalon is hozzáférhetsz olyan lehetőségekhez amik révén kijuthatsz külföldre vagy olyan munkákhoz amivel megkeresheted az ilyen utakhoz szükséges pénzt. A jól fizető állások/mellékkeresetek nagy részéhez nem kell "különleges tudás". Egyszerűen csak olyan ismerős kell aki miatt Te kapod meg a melót.

- A harmadik a "világutazó" típus. Gyakran utazgat egyik országból másikba. Alkalmi munkákból él, mindenhol csak pár hónapot, max pár évet van. Ismerek ilyen is.

2014. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Épp mondani akartam. . . Tudod mennyi Angliába egy fapados repülőgép járat? Na tudod? Húszezer forint, azaz 20000Forint. Nem több.
2014. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején egyik koleganő úgy járta végig európát, hogy stoppolt, az éjszakákat meg alkalmi pasikkal töltötte. Konkréran egy vasba se került. ( a többit ne feszegessük)
2014. ápr. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Anno mikor egyetemista voltam, a szoctámot többnyire azok kapták, akiknek a szülei vállalkozók voltak minimálbérre bejelentve, mert nyilván, aki ténylegesen minimálbéres, azoknak a gyerekei ritkán jutnak el egyetemre, hiszen egy másik városban ez költséges. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy az, hogy valaki valamilyen támogatást vagy segélyt kap, az nem jelenti feltétlenül azt, hogy csóró.


De egyébként aki egyetemista és sok helyre jár, az nyilván a legtöbb esetben szülei pénzéből teszi. Én ugyan külföldön csak 2 alkalommal jártam egyetemista koromban, viszont majdnem minden hétvégén 2 napos sportversenyekre jártam az országon belül ide-oda, meg időnként edzőtáborokban voltam, pedig nem voltam soha élversenyző, csak szórakozásból csináltam, és ugyan ez nem volt extrém költséges, de azért minimálbérrel ezt nem lehetett volna megcsinálni.

2014. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért mert csak érettségid van, még nem kell a minimálbérrel megelégedned. Mehetsz teherautó sofőrnek, kb kétszázért, vagy nehéz munkákat vállalhatsz pk kútásó stb.
2014. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért egyetemen is lehet pénzt keresni. Akadnak szakok, ahol már suli mellett is dolgozhatsz, azokért egész jó pénzt fizetnek, de diákmunkákkal is össze lehet szedni elég jó pénzt. Vagy korrepetálás, oktatás.


Persze az biztos hogy kell sokszor a szülői háttér is.

2014. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:

Attól függ milyen szakon és hogy mennyire tanulsz gyorsan. Van olyan szak, ahol a többségnek 0 ideje van, így nem tud mellette dolgozni, nyáron meg kötelező, nem fizetett gyakorlat.

2014. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!