Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudják kivitelezni a...

Hogyan tudják kivitelezni a kortársaim azt, hogy ilyen "izgalmas" életet élnek?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy a velem egykorúak vagy nálam fiatalabbaknak tartalmas, izgalmas élete van, de nem értem, miként érték el ezeket a dolgokat, élményeket. Példának okáért sokat járnak külföldi utazásokra (akár más kontinensekre is), jellemzően magas jegyáras koncertekre, versenyekre, éttermekbe. Úgy vettem észre, hogy ezek a fiatalok nem dolgoznak, mivel még egyetemre járnak vagy más jellegű oktatási intézménybe (de zömében egyetemisták). Én is szerettem volna eljutni "különleges" helyekre de a minimálbéres munkám és a munkahelyi kötelezettségeim miatt nem volt rá lehetőségem (nem jár szabadság).

Félreértés ne essék nem az egyetemistákat, nem dolgozókat akarom ezzel bántani (hiszen nekem az érettségi is alig sikerült) csak nem értem ezt a dolgot. Tudom, vannak, akik szülői segítséggel csinálják az utazásokat de láttam már olyat is, hogy a kérdéses személy pár ezer forintos segélyért "állt sorban" az önkormányzatnál és mégis tele volt az egyik közösségi oldal az általa készített tengerpartos fotókkal.


Én és a hozzám hasonlóak, hogy elégíthetnék ki az ilyesfajta igényeiket?


2014. ápr. 29. 06:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Rólam is lehet ezt gondolják az ismerőseim, amit ide leírtál, de én nem vagyok gazdag. Azért tehetem meg, hogy külföldre utazzak, vagy néha koncertre vagy hasonló helyre menjek, mert nagyon igyekszem, hogy ezeket elérjem. Egyáltalán nem pottyan az ölembe, sőt rengeteget teszek érte. Egyetemista vagyok, de nagyon törekszem az életben a legjobbra. Nagyon nagyon szeretek utazni. Az az álmom, hogy bejárjam a földet, de nincs annyi pénzem, hogy ezt csak úgy kifizessem. Tehát választhatok: vagy nem utazok sehova, vagy más dolgokról mondok le. Mindenféle alkalmi munkát elvállalok, és nagyon spórolok évről évre. Szívesebben lemondok pl. a hétvégi diszkóról, vagy műkörömről, vagy hasonló felesleges dolgokról, és inkább elutazok évente egyszer-kétszer egy szép utazásra, minthogy szétszórjam a pénzt. Kávéra, cigire, ilyesmikre én nem költök - éves szinten ezeknek az árán simán kijön egy utazás. Csak olyasmikre költök, amikre tényleg szükségem van, semmi másra. Mielőtt megveszek valamit, háromszor átgondolom, valóban szükségem van e rá. Pár ezer forint értékeket teszek el egész évben a fiókomba, és lassan összejön. Ruházkodásban is nagyon ügyeskedem, hogy jusson is és maradjon is (turi vagy olcsó ruhák, jól kombinálható alapdarabok..).

A másik dolog pedig az, hogy aki igazán el akar utazni valahova, az utánajár. Rám is irigyek sokan, hogy mennyit utazom, biztos a szüleim pénzelnek... Pedig ha igazán el szeretnének jutni valahova, akkor utánajárnának hogyan lehet kivitelezni, és el tudnának ők is jutni. Valójában rengeteg helyre el lehet jutni nem túl sok pénzből. Aki igazán akar, az meg tudja oldani.Pl.:

- utószezonban a nyaralás sokkal olcsóbb,

- sok hely olcsóbb busszal, mint repülővel

- át kell böngészni minden iroda ajánlatát, és ki kell választani azt, amelyik a legkedvezőbb, mert hatalmas árkülönbségek lehetnek.

- akciós utak, olcsó repjegyek, stb mindig vannak. Követni kell, és akkor meg lehet oldani...

Tehát az esetemben nem arról van szó fényes az életem. Én ezt választottam, mivel többet jelent, nagyobb örömet az, ha elutazok valahova, tanulok, látok, tapasztalok, mert ez egész évre feltölt, ellentétben ha szétszórnám a pénzt egyéb dolgokra, éves szinten észre sem venném, mennyit elköltöttem, és örömöm sem lenne benne.

2014. máj. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!