Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El vannak nyomva Magyarországo...

El vannak nyomva Magyarországon a nők?

Figyelt kérdés
Bármilyen szempont szerint lehet értékelni.

2014. máj. 5. 16:53
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek. Semmilyen szempontból. Szaúd-Arábiában pl. el vannak.
2014. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Inkább az a berögösödött felfogás a baj, hogy miután a "zasszony" ledolgozott 10 órát, még vár rá otthon a házimunka is, meg a gyereknevelés, aztán legyen szexistennő is.

Tudom miről beszélek, a haveri körömben, rokonságnál is ezt látom, hallom. Nekem leégne a pofámról a bőr, ha nem segítenék otthon a házimunkában férfilétemre.


De elnyomás, mint olyan, nincsen, ezeken a dolgokon változtatni lehet, szerintem sokszor a nők is "elkényelmesítik" a férfiakat.

2014. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

#1

És hogy ha nem Szaúd-Arábiával, hanem Svédországgal hasonlítjuk össze Magyarországot?



Egyébként amit én észrevettem, hogy a nők véleményét kevésbé veszik komolyan. Ha egy nő mond valamit egy vitában, akkor meg se várják mindig, hogy végigmondja, hanem erőből elnyomják, tehát nem is az érveire reagálnak, hanem arra, hogy gyengébb fizikailag, meg eleve magasabb a hangja, ezért nyilvánvalóan kell egy férfi, aki osztja az észt.

2014. máj. 5. 17:30
 4/44 anonim ***** válasza:
36%

Mo-on el vannak nyomva a nők igen.

Kevesebbet keresnek és minden kan minden percben és szituációban úgy érzi, hogy valami szexista undorító megjegyzést kell tennie.

Családon belüli erőszak teljesen elfogadott, mindennapos.

De ez csak pár pl.

Többek között, ezért is jöttem el Mo-ról.

Ahol élek kétszer ért atrocitás, mindkétszer magyar férfiaktól.

Ebből a szempontól is végtelenül elmaradott az ország.

2014. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
44%
Ja, és igen. A véleményed nőként semmit sem ér.
2014. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
88%
4-es: Hol élsz most?
2014. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
66%
Németországban.
2014. máj. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
86%
És ott tényleg jobb? Ismerem valamelyest a német kultúrát, de nekem nem tűnt ez fel annyira.
2014. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
44%

Ezerszer jobb itt igen.

Mo-on csak akkor nem vagy elnyomva ha magyar-keresztény-jobbos-hetero (vagy legalább magát annak mutató) férfi vagy.

2014. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

#3

Annyit szeretnék hozzáfűzni az előző hozzászólásomhoz, hogy az az érdekes a vitában való nők elnyomásában, hogy nem direktbe férfi-nő ellentétről van szó, hanem arról, hogy a primitívebb, agresszívabb, tekintélyelvűbb ember el tudja nyomni a másikat, és persze ennek a nők nagyobb kárát látják, mint a férfiak, mert őket nagy átlagban könnyebb elnyomni primitív módszerekkel. Így meg az egyszerű igazságérzet sérül, ami azt diktálja, hogy ne az agresszívabbnak legyen igaza, hanem az okosabbnak.

2014. máj. 5. 18:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!