Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor "rasszizmus" ellenes...

Amikor "rasszizmus" ellenes kampány videókat csinálnak, akkor miért kulturált kinézetű, rendes romákat mutogatnak és szólaltatnak meg a videókban? Mindenki tudja, hogy nem velük van a probléma és nem a bőrszínről szól az egész.

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, hogy nem az a baj a cigánysággal, hogy cigánynak születnek, vagy sötét színű a bőrük, vagy a vérükben lenne a lopás. Azzal a kultúrával (vagy kultúra hiánnyal) van a gond, ami jellemzően közöttük terjed és amiben pozitív dolog ha valaki börtönviselt, lop, verekszik, vérfertőz, állat módjára viselkedik, stb. Ezek a videók károsak mert elodázzák a társadalmi problémák felismerését és tudomásulvételét. Ez a cigányságnak is káros hosszú távon, mert az ilyenek miatt nem fognak tudni felzárkózni és kiszolgáltatottak maradnak.


Álliberális hőbörgésekből nem kérnék, köszönöm! Cigányok a szomszédaim is, mamám MO legnagyobb cigány telepe mellett lakott, barátom anyja cigány gyerekeket tanít napi 8 órában, szóval nem kell felvilágosítani. Tudom azt is, hogy vannak rendesek is ... stb.



2014. máj. 6. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel teljesen egyetértek, amit leírsz... mindehol vannak deviáns magatartású egyének, nem csak a cigányoknál... persze az arány más.

De nem tudom, miért jó a rasszizmus ellenes kampány.. ja, de. Azért ,hogy felszítsa a gyűlöletet - mást nem csinál sajnos, csak árt. De ezt is szeretnék azok, akik ezt szervezik és erőltetik.

2014. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Struccpolitika.
2014. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért? Pohós kanromákakkal akarjanak pozitív reakciót kiváltani a kisebbség iránt? Mert az ilyen kampányoknak többnyire a nézetek megváltoztatása a cél, az előbb említett példánnyal pedig nem igazán menne.

Amúgy ezt hívják propagandának. A Harmadik Birodalomban is készült száz olyan kisfilm, amikben a haláltáborokat szórakozóhelynek mutatták be.

2014. máj. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek, akit már 2-szer kiraboltak a romák és ezért utálja őket, azt az ilyen videók a világért sem fogják megváltoztatni, sőt jobban felbőszíti az embereket.
2014. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akik az ilyen videókat csinálják vagy gyűlöletkeltésre használják tudatosan, vagy tényleg hisznek benne, hogy a rasszizmus a bőrük színére irányul, mert nem láttak még közelről cigányt, maximum a normálisabbját. Ezek az emberek tényleg elhiszik, hogy szegényeket mindenki csak bántja, és kitalálják az emberek amik nap mint nap történnek.
2014. máj. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ez a cigányságnak is káros hosszú távon, mert az ilyenek miatt nem fognak tudni felzárkózni és kiszolgáltatottak maradnak. "


Mesteri logikáddal tehát kimutattad, hogy a cigányságnak káros az, hogy vannak rendezett, jól szituált romák is? Okos...

2014. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mesteri logikáddal sikerült nem megértened, amit írtam.
2014. máj. 6. 19:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is képmutatás. Nem a valós problémával foglalkozik, hanem helyette gyárt egy álproblémát (pl. a bőrszín miatti megkülönböztetés), és annak megoldásával foglalkozik.
2014. máj. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az a baj hogy a diszkriminációtól se a retkes putris tolvaj c.nyok szenvednek hisz hozzájuk még az ellenőr se mer odalépni, hanem azok a cigányok akik rendesek és szeretnének beilleszkedni, de a környezet nem fogja hagyni, mert hát cigányok. Láttam két fajta rendes cigányt: 1. fehét bőrű , szőke - jó szakmája van megbecsülik az emberek. 2. sötét a bőre, jó szakmája van megjegyzéseket kap fejhez az utcán- Sajnos bár a tolvaj bűzös cigányokat utálja mindenki a bőrszín a jó cigányok életét is megkeseríti
2014. máj. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeket a videókat komolyan olyanok készítik, akik még soha életükben nem találkoztak cigányokkal.

Hasonló videó terjengett Kanadában is a cigányokról, hogy őket üldözik, őket nem hagyják élni, blablabla. Majd amikor befogadták őket, és kibontakozott az igazi mivoltuk, már egyből megváltoztatták CSAK a cigányok miatt Kanada bevándorlásügyi törvényét, hogy a menekültjogi státuszt el lehessen utasítani, majd csoportosan küldték vissza őket a kibocsátó országba. Az ember addig nem hisz el valamit, amíg a saját bőrén nem tapasztalja.

2014. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!