Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek elmenjek pszicholó...

Szerintetek elmenjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Az önbizalmam romokban hever. Suliban nem tudok az osztálytársaimmal úgy beszélgetni, mintha itthon a tesóimmal csevegnék. A suliba gátlásos vagyok, inkább csendben és a háttérben maradok. Ha sok ember előtt kell beszélnem akkor elkezd remegni a hangom és elpirulok. A közösségi programokban sem veszek részt mert nem érzem jól magam. Ha a valaki jobb nálam vagy iskolatársam, akkor velük nem tudok beszélgetni, de pl a bátyám fiúosztálytársaival jól elvagyok. De ha utcán vagyok, akkor is meg szoktam tetszeni a fiúknak, ilyenkor szívesen jönnek oda beszélgetni és már olyan is volt hogy haza akartak vinni vagy kísérni. De amiután jobban megismernek utána már nem érdeklem őket mert megérzilk az önbizalomhiányomat. Talán azért vagyok ilyen, mert az előző osztályom rengeteget bántott a jó tanulmányi eredményeim miatt, vagy azért mert apa alkoholista, nincs szép házunk és egyszerűbb életet élünk és nem adunk annyira a külsőségekre (pl: ház). Tesóim társasági emberek, csak én vagyok ilyen törékeny és érzelmes. Hogy változtassak magamon? Elmenjek pszichológushoz? Szeretnék változni, de nem megy. Tudom hogy hosszúra és "nyávogósra sikeredett, de köszönöm azoknak akik végigolvasták.
2014. máj. 6. 19:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy még senkinek sem engedtem meg hogy hazavigyen, mert nem vagyok olyan típus.
2014. máj. 6. 19:59
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kellene valaki felnőtt, akivel el tudnál komolyan beszélgetni a problémáidról, és nem hajtana el egy kézlegyintéssel, hanem próbálna együtt gondolkodni, megoldásokat találni veled együtt.

Ha nincs sok pénzetek, maszek pszichológusra sem lesz. De ha van iskolapszichológus, vele is elbeszélgethetnél.

2014. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha elmész az is előbb utóbb azt fogja javasolni, hogy mozdulj ki, és szokd a társaságot, etc. Egyébként teljesen olyan vagy, mint én. Csak azt tudom mondani, hogy próbáld meg szokni a társaságot, ha máshogy nem, a barátaiddal/tesód barátaival, mert ez később az életben vissza fog ütni. Az önbizalmadon leginkább az segíthet, ha olyan emberekkel vagy, akik nem ítélnek el a hibáidért. Azt pedig nem hiszem, hogy azért nem érdeklek a fiúkat, mert önbizalom hiányos vagy, inkább a zárkózottságod lehet a gond. Ha valamilyen kérdések van nyugodtan írhatsz privátba.

16/F

2014. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hat,voltam hasonlo helyzetben e nekem igy muododtt a dolog:

kezdd az elejen mondjuk, ismerkedj neten, s kozben neha neha kimozdulhatsz egy-egy delutanra az ismeroseiddel/barataiddal aztan ha mar ugy erzed menni fog lepj tovabb s epits ki "komolyabb" kapcsolatokat is.

Es szerintem hagyd a pszichologust, azonkivul h jol ossze-vissza megkavarja a lelked nem sok ujat fog mondani...

(Szivesen megismernelek :D)

2014. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

NE ISMERKEDJ NETEN!

A neten ismerkedés mindennek a legalja. Jó persze ritkán de hallani történetet, hogy neten ismerte meg a házastársát, de ettől függetlenül nem ajánlom, hogy neten ismerkedj. Én is azt csináltam mikor hasonló helyzetben voltam, és egy baromi nagy átb.aszás lett a vége, amiből alig tudtam lábra állni. Ha változtatni akarsz ezen, akkor ki kell lépned az ajtón és valós emberekkel kell beszélned élőben.

A neten ismerkedésnek számos veszélye van:

1. akivel beszélsz nem az akinek kiadja magát, sőt az se biztos, hogy ember (gép is lehet)

2. fogalmad sincs, hogy mit akar tőled, mert tök könnyű leírni azt, hogy csak barátokat szeretnék, de senki nem garantálja, hogy igaz amit mond.

stb stb stb és így tovább orrvérzésig.

Ne csináld. Mondom. Engem csúnyán átvágtak, mert naiv voltam (te is az lennél valószínűleg), elhittem amit mond, és végülis átb.aszott. Az egyetlen dolog amire jó volt az az, hogy soha nem ismerkedem többet neten..

2014. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy baromi gyorsan beszippant a netes ismerkedés világa, mert ott úgy érzed megkapod azt a figyelmet amit máshol nem, emiatt még jobban elszakadsz a való világtól, és az ebből az állapotból kivezető úttól.
2014. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a válaszod, de én sehol sem írtam hogy neten szoktam ismerkedni, és nem is áll szándékomba soha.
2014. máj. 11. 14:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Neem, nem ne is csak az előttem szóló tanácsolta és gondoltam leírom:)
2014. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!