Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van/volt valaki ilyen helyzetb...

Van/volt valaki ilyen helyzetben? Szerintetek elmenjek egy pszichológushoz tanácsot kérni?

Figyelt kérdés
A fiúnk 2,5 éves keményen benne van a dackorszakban. Apuka 4 hónapja külföldön van, van hogy 5 hetente, van hogy 7 hetente jár haza. Most együtt vagyunk egy hónapja, de egy pár nap múlva megint külön leszünk, mert megint visszamegy. Nem "enged el" a kicsi sehová engem, talán fél, hogy engem is elveszíthet. Sokat beszélünk erről, hogy apa kint van, és hogy anya meg apa szereti egymást...de lehet, hogy ez is kevés. Borzalmas akaratos. Üt, csapkod, hisztizik ha valami nem úgy van. Eljutottunk arra a szintre, hogy nem tudom kezelni. Sajnálom, már megverni, de mindig produkálja magát azért, hogy rosszat csináljon. Tudtok esetleg egy gyerekpszichológust itt a neten ajánlani? Köszi
2013. júl. 25. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezért én még nem feltétlenül fordulnék pszichológushoz.

Az, hogy akaratos és dacos, azzal nagyon sok korabeli gyerek is így van. Ha kellő türelemmel és következetességgel kezeled a helyzetet, akkor ez változni fog. De ahhoz tényleg türelmesnek és következetesnek kell lenni.

Az meg, hogy nem akar elengedni sokszor, az is van másnál is, ahol nem ez a helyzet, mint nálatok. Egyszerűen rájön egy ilyen pillanat. Olyankor el kell terelni a figyelmét és neked úgy elmenni olyankor otthonról, hogy valaki elfoglalja valami mással. Akár elviszi sétálni vagy leül vele játszani, stb.

2013. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyan kezeled a dühét? "Sajnálom, már megverni,...", ezt hogy érted? El szoktad verni a hiszti miatt? Ha igen, akkor viszont ne csodálkozz, ha így viselkedik. Rá kell hagyni, had tombolja ki magát, és megtanítani a dühe levezetésére. Pl adj a kezébe egy kispárnát mikor mérges, és mutasd meg és mondd el neki, hogy azt csapja oda a földhöz. Nem az a baj, hogy levezeti a dühét, azt le is kell. Csak nem mindegy hogyan. Aztán pár perc múlva ülj le mellé, beszéld meg vele, hogy megnyugodott-e már, mondja el mi a baj, miért mérges, és utána vigasztald meg. Ehhez borzasztó sok türelem kell, de megéri. Én is keresztül mentem ezen, egy iszonyatosan akaratos lánykám van, először hőbörögtem vele, mikor csúnyán hisztizett. Aztán csak veszekedtünk egymással, nem hagyta magát természetesen. Aztán mikor elkezdtem normálisan kezelni a dühét, bizony pár hét után már észrevettem a változást. Most már 3,5 éves, mikor mérges kiabál és csapkodja az ajtót, meg beszél hozzá minden félét. Odamegyek hozzá, mondom neki hogy mondja el mi a baj, és hogy segítek megoldani. Elmondja, és megvigasztalom, utána meg szalad játszani vigyorogva, mintha mi sem történt volna.
2013. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ő az a típus, akinek fél óráig is könyöröghetsz, se fogja úgy csinálni. Ha kell 1 óráig is képes ordítani, hisztizni a semmiért. Beszélni még keveset beszél. Elmondom neki, hogy nem szép amit csinál, így nem viselkedünk. Ha más kisgyereket lát hisztizni pl. az utcán, akkor tágra nyílt szemmel figyeli, és akkor is elmondom neki, hogy te is ilyen csúnyán viselkedsz amikor hisztizel.

Olyan, mintha kétszemélyiség lenne. Egyik pillanatban egy értelmes kisfiú, akivel el lehet beszélgetni, válaszol a maga módján. Aztán valami hatására átvált egy agresszív gyerekké. Aki az útjába van, rácsap.

2013. júl. 25. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha az a típus, akkor meg nem is kell neki elkezdeni magyarázkodni, meg arra kérni ne csinálja, mert attól csak idegesebb lesz. Rá kell hagyni, nem szólni hozzá, ha olyan, rá sem nézni. Meg kell várni hogy kitombolja magát.

A párnás módszert viszont bevezetném. Ha rácsap egy személyre, rögtön megfogni a kezét (nem erősen, csak normálisan), nem rákiabálni, rászólni, csak annyit mondani neki, hogy ez nem helyes, ilyet nem csinálunk, és elvinni onnan, pl a szobájába. Add a kezébe a kispárnát, és mondd neki, ezt csapkodhatod. És otthagyni, hagyni kitombolni magát.

2013. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valóban, minél jobban magyarázkodsz akkor,mikor Ő tombol, annál jobban csinálja és annál idegesebb. Egyetlen gond ott adódik, hogy úgy be tud rágatni a hisztivel, hogy nem tudok higgadt maradni. Nem tudom azt mutatni, hogy nem érdekel és nem tudom hallgatni, ahogy Ő visít.
2013. júl. 25. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mintha magam olvasnám.

Sokszor nekem nagyon jót tesz ha lerakom a gyereket sóginőmhöz, és elmegyek egy napra a barátnőmhöz, elmegyünk csavarogni lazulni... Mikor visszamegyek a fiamhoz, másképp nézek rá, türelmesebb vagyok... Aztán jön az este és megitn az üvöltözés! Én eddig abba a hitbe voltam hogy nem szabad hagyni hogy csapkodjon dobálózzon, kiabáljon...De akkor én ezek után hagyni fogom!

Próbáld a védőnővel megbeszélni, hogy ilyen és ilyen bajod van a gyerekkel, dac korszak, és "apa elvesztése" mit tudnál tenni?

Pszichológushoz szerintem nem tudnád elvinni mivel még nem beszél annyit...! Nincs neki kis barátja? Nem tudnád esetleg őket többet "összeengedni"? Vagy esetleg elvinni valami játszóházba?


Remélem megoldódik a problémánk:) Kitartást!

2013. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!