Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire volt szerintetek...

Mennyire volt szerintetek bunkóság amit facebookon az egyik ismerősöm csinált?

Figyelt kérdés

Ott chateltünk egy ideje, majd egyszer csak ő mindenféle előzmény, szó nélkül lelépett, otthagyott.

Előbb, pár óra múlva meg írt, hogy elköszönjön, írta hogy most megy aludni vagy ilyesmit, szóval hogy mára végleg lemegy. Aztán amikor tettem neki egy megjegyzést miért hagyott itt korábban, azt mondta ment enni.

Csak szerintem bunkóság amit tett? Minimum utána illett volna visszajönnie szólni miért ment le vagy valami.


2014. máj. 15. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha még visszamegy, akkor minek köszönjön minden egyes alkalommal?
2014. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem jött vissza csak amikor már véglegesen elköszönt, elköszönni lefekvés előtt még feljött, de előtte nem nagyon. Legalábbis írni nem akart nekem.
2014. máj. 15. 23:07
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Miért lenne bunkóság? Sose értettem ezt a köszönjön el mindenki, meg szóljon, ha elmegy. Én úgy vagyok, hogy visszaírok, de ha dolgom van, elmegyek. Az üzenet ott lesz.

Gondolom nem életbevágóan fontos dolgot beszéltetek meg.

2014. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem abszolút nem, én is meglepődtem először, de aki sokat van fb-n általában el se köszön, semmi, utána öcsém mondta, hogy ez itt normális, én azért mindig szoktam szólni, hogy most befejezem, de sok ismerősöm nem szól semmit és nem azért mert utálnak :)
2014. máj. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én ezt rendszeresen csinálom, meg az ismerőseim is, még a legjobb barátaimtól se köszönök el mindig... nem a facebookon élünk, nem kell azt olyan komolyan venni. :D
2014. máj. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem bunkóság.
2014. máj. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálam ez úgy működik, ha aktív beszélgetésben vagyok, akkor pl.: közlöm, hogy most elmegyek kajálni, 20 perc azt leszek.


Ha mondjuk az üzenetváltás abbamaradt 20 perce, akkor nyugodt szívvel kilépek, és majd akkor megyek vissza ha kedvem tartja. Ekkor válaszolok mindenre, ami az idő alatt felgyülemlett.


Este pedig általában elköszönök mindenkitől, akivel a közelmúltban beszéltem, de azt már nem várom meg, hogy visszaírjanak.


Én nem sértődök meg, ha lelépnek egy szó nélkül. Ha el kell mennie, akkor menjen.


Viszont a facebook-ban nem lehet megbízni. Nálam aki fent van azt is valamikor offlnie-ra jelzi, aki nincs fent azt meg online-nak. Lehet hogy végig fent van, csak ez a szutyok azt jelzi, hogy nincs fent.

2014. máj. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet bunkóság is, meg nem is. Kontextusfüggő.

Ha tudod, hogy olyan az ember, hogy el szokott köszönni, és mégis köszönés nélkül megy el, akkor bunkóság.

Ha viszont mindig köszönés nélkül megy el, és azt lehet rajta érezni, hogy lazán veszi a csetet, akkor nem bunkóság.

Attól is függ, miről beszéltek. Ha komoly dolog (amiket amúgy jobb élőben megbeszélni), és közben csak úgy lelép, akkor bunkóság. De ha csak "szia mizu, hogy vagy" "kösz jól" stb. akkor nem bunkóság.

Lehetne még példákat mondani, mikor bunkóság, mitől nem az, mindenkinek egyénfüggő, hogy milyen szituációban "várja el" az elköszönést, és milyenben nem.

Egyébként mi ezt a te esetedben innen nem fogjuk tudni megítélni, mindenki a saját elvárásait mondja, ami nem biztos, hogy rád is illik.

Ennek alapján nálam úgy van, hogy vannak emberek, akiktől bunkóságnak veszem ezt, vannak emberek, akiknél pedig nem.

2014. máj. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

No igen, a fenti válaszokból látszik, az ország érzelmi intelligenciája, meg etikai színvonala.

Elég bunkó az ismerősöd, én is sokszor dühöngök az ilyen "emberek" miatt.

Ezek lehet, azok az emberek, akik ha beszélnek hozzájuk, szó nélkül kimennek az ajtón, és becsukják előttünk.

Ha 1-2 percre kimegyek pl wc-re, nem szólok, de ha visszajövök, bocsánatot kérek ezért is.

Nyilván megtisztelem a másikat avval, ha beszélek hozzá, hogy figyelek is rá.

De nem lehet ilyeneken csodálkozni, manapság felvesznek mindenkit tanárnak, otthon sötét szülőktől "tanulnak" a gyerekek, borzalom.

2014. máj. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Simán végtelenül neveletlen az illető, na meg ostoba is, hiszen a bizit önmagáról saját maga állítja ki, ugyanis ha valakivel beszélgetünk, és bármilyen dolgunk akad, akkor ha fel kell állnunk, elköszönünk, vagy jelezzük, hogy most más dolgunk van, és majd folytatjuk vagy sem a témát. De minden esetre elköszönünk, és nem órákra otthagyjuk egy szó nélkül azt akivel beszélünk.
2014. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!