Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem egy csődtömeg...

Úgy érzem egy csődtömeg vagyok. Mihez kezdjek magammal? Hogyan jussak túl a csalódottságon és azon, hogy a családom semmire vesz? Mi lesz az életemmel?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy egy nagyon buta ember vagyok.Sehova nem fognak felvenni, mivel olyan sz*r érettségit írtam, hogy azzal kitörölhetem a a fenekem. Elkezdtem nézni az OKJ-szakmákat, nem mondom azt, hogy mindegyik rossz, de ami tetszene abból tuti nem tudnék megélni. Sokan írják, hogy második lehetőségként nyelvet kéne tanuljak. Angolt 12 éve tanulok, de szerintem fogyatékos vagyok, mert a mai napig egy értelmes mondatot nem tudok összerakni magamtól. Szóval nyelvérzék nulla. Így külföldre sem tudnék kimenni.

Leginkább anyám készít ki, elmondja minden nap, hogy egy lusta, semmirekellő vagyok, és gúnyos megjegyzéseket tesz, amiből már kezd elegem lenni. Gondolom, hogy nem azt akarta, hogy a lánya kb. egy gyári munkásnak megfelelő képességekkel rendelkezzen, de úgy látszik ezt dobta a gép. Lehet rinyálásnak tűnik ez az egész, de én egy egyszerű, hülye kis pitsa vagyok, aki kb. semmire nem fog menni az életben. Hogyan dolgozzak azt fel, hogy ennyit érek?



2014. máj. 18. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy ember értékét nem a tudása, munkahelye adja, hanem az, hogy milyen ember is valójában.


Lehet, hogy nem vagy a legokosabb, vagy legtehetségesebb sok téren, de sokan vannak még így és mégis léteznek, élnek valahogy. Ezen kívül lehet, hogy például nagyszerű édesanya, feleség lennél, csak ezt még nem próbálhattad ki, vagy jól bánsz az emberekkel, könnyen megértenek és megérted őket, de én csak találgatok, nem ismerlek, viszont te ismered magad remélhetőleg, tudod, hogy miben vagy jó (olyan nincs, hogy semmiben, ezt el kell felejteni) és próbálj azzal foglalkozni valamilyen módon.

Ha gondolod írhatsz privátot és hátha ki tudunk találni valamit :P :)

2014. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Kezdjük ott, hogy egy nagyon buta ember vagyok."

A helyesírásod biztosan jobb, mint sok itteni kérdezőnek, és érthetően fogalmazni is tudsz, úgyhogy nem lehet olyan rossz a helyzet.


"Sehova nem fognak felvenni..."

Ezen a hozzáálláson mielőbb változtatnod kell, mert így tényleg sz@r életed lesz, akármit is sikerül elérned.

2014. máj. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha látsz realitást abban hogy tanulj egy jobb jövő érdekében akkor tedd újra az érettségit és felvételizz.A tanulás szezonig dolgozz,addig is legyél produktív.


Ha úgy látod nem tanulnál elég szorgalmasan ahhoz hogy felvegyenek egyetemre, akkor vedd sorra hogy mik a jó emberi tulajdonságaid. Pl szorgalmas dolgozó vagy? Akkor dolgozz,emigrálj ha úgy tetszik,dolgozz egy hajón ha úgy tetszik,takaríts meg sok sok pénzt.


Esetleg ha van tehetséged valamihez azt kamatoztasd és tegyél bele mindent.


Ha gyors pénz kell és türelmetlen vagy,dolgozhatsz például a szex iparban, amennyiben nem teszi tönkre a lelki világod.Ezt csak akkor teljesítsd ha tényleg gyors pénz kell és egy bizonyos célt akarsz megvalósítani a pénzzel.


Következő alternatíva.Mivel van interneted,eléred a világ összes információját.Ha van kedved keress önkéntes utazási lehetőségeket,ki tudja ,megtetszik egy őserdő és nomád életet akarsz élni a közelében,egész életedben ráadásul olcsón.


Sok alternatíva van még,de ehhez több információ kell rólad,és arról hogy hajlandó vagy e kilábalni a mocsárból vagy kérsz egy csokit amit megehetsz a mocsárban hogy jobban érezd magad,de közben süllyedsz.


A kulcs abban rejlik hogy mit diktál az agyad és a szíved.Van elég kitartásod ahhoz hogy sikereket érj el az oktatásban? Vagy a fizikai és gyakorlati képességeidet akarod kamatoztatni ?

2014. máj. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!