Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden igazán sikeres ember...

Minden igazán sikeres ember jó tanuló volt?

Figyelt kérdés
2014. máj. 19. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

igazából nem....ha kicsit utána nézel,de ez nem azt jelenti h megengedheted mgadnak bukást ;)

am az érettségin múlnak a dolgok ...a 4.es bizidet nagyon nem fogják nézni az egyetemen

2014. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tanárom szerint a siker kulcsa a tanulás. Mert ha nem tanulsz, nem kerülsz be egyetemre, és nem kapsz diplomát, ami egy jó pont a munkaerőpiacon. Én jelenleg 4-es átlag körül lehetek, mert semmit sem tanultam szinte az elmúlt gimis években (11.-es vagyok). Most, érettségi előtt 1 évvel jöttem rá, mennyire keveset is tudok, és a tanár szerint nem elég a 4-es a továbbtanuláshoz, főleg hogy én elvileg elég okos vagyok.
2014. máj. 19. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem most kell igazán jól tanulnod hanem az egyetemen. A középiskolában tanultak kis részét fogod csak hasznosítani később.

Siker kulcsa a tanulás? nem hinném, mivel hiába vagy sikeres ha mindig a protekciósokat veszik fel előtted, de hiába van protekciód ha 1 hónap múlva leépítés és téged küldenek el, stb...

A siker soktényezős dolog és csak az egyik nem túl nagy része a tényleges tudás.

2014. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg híres tudóst/írót stb. fel lehetne sorolni, akik rosszul tanultak középiskolás korukban. De ők zsenik voltak, átlagon felüli emberek, akiknek olyan dolgok pattantak ki az agyukból, amik azután megváltoztatták a világot.


Ennek ellenére a mai világban bizony más feltételek vannak. Mindenhol papírokat néznek, nem a tiszta tehetséget, és ha előbbre akarsz jutni, a papírok, jegyek, vizsgák világában is kell bizonyítanod.


Viszont a tanulás nem minden. Ha nem vagy talpraesett, nincsenek kapcsolataid, nem tudsz kommunikálni, nyitni az emberek felé, nyomulni, magadat előadni, ráerőszakolni magadat másokra, akkor viszont semmit nem ér a tanulás sem :D


Aztán vannak olyan emberek, akik vállalkozást nyitnak a semmiből és meggazdagodnak. Vannak olyanok is, akik diplomát szereznek, de mennek a mekibe takarítani.


Úgyhogy mindenféle eset lehetséges. Ha engem kérdezel, azt tanácsolom, hogy igyekezz minél jobban tanulni, mert azzal biztosan nem rontod, hanem javítod az esélyeidet. De igyekezz jól kihasználni a világ által nyújtott lehetőségeket is.

2014. máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
El ne hidd, amit a tanárod mond. Persze vannak kivételek, de most a saját példámat mondom el. Mindig is nagyon jó, sőt osztályelső voltam, az egyetemen is én voltam a legjobb a csoportban, nyelvvizsgáim vannak, folyton tanulmányi versenyekre jártam. Nem vagyok az a nagyon nyílt ember, de még akármilyen közösségben voltam, mindig kijöttem mindenkivel. Igazából azt mondom, pont ezek miatt szinte mindenki kihasznált. Most ott tartok, hogy küszködök, hogy egy normális munkám legyen, évek óta még csak nyaralni sem voltam. A facebookon, meg ismerősöktől hallom, látom, hogy akik végigbukdácsolták a sulit, mondhatom azt is, hogy nem csak lusták, hanem hülyék is voltak, már bejárták a fél világot, jól fizető munkájuk van, minden okés az életükben. Pont erről beszélgettem egy-két régebbi osztálytársammal, akik szintén "ugyanígy" jártak, hogy szinte nevetséges, hogy így alakult az életünk. Én azt mondom, nagyon sok szerencse kell, jókor kell lenni jó helyen, nagyon nagy talpraesettség kell, le kell nyomni másokat, keresni kell az olyan emberek társaságát, akik előrébb vihetnek az életben. Az, hogy te hármas vagy ötös tanuló voltál a "felnőtt" életedben az égvilágon senkit sem fog érdekelni. Az maximum arra jó, hogy tanév végén kapsz egy könyvet meg egy oklevelet.
2014. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!