Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek az értelmi...

Hogyan viselkedjek az értelmi fogyatékosokkal, ha megsértik az "intim" szférámat?

Figyelt kérdés

Ma volt a harmadik alkalom, hogy egy gyönge elméjű (nem ugyanaz, ő már a harmadik), odajön hozzám, zavarba ejtően viselkedik, köszönget, utánam bámul, és megkérdezi, hogy adhatok-e egy puszit (?)... mindenesetre kétlem, hogy csak valami barátságos megnyilvánulás az egész,úgy tűnik tetszem nekik, ami eléggé megijeszt. Egyszerűen félek.


Ilyenkor barátságos vagyok, bár próbálok mihamarabb elmenni a helyszínről. Ez lenne a megoldás? Legyünk velük kedvesek, mert legalább lesz egy jó napjuk??!

15 éves vagyok, és rémít, hogy egy 20-30 éves értelmi sérültnek tetszenék. Kiráz a hideg...

Máskor hárítsam el a kérdéseket, legyek goromba, küldjem el őket melegebb éghajlatra?!



2014. máj. 21. 17:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Goromba ne legyél; olyanok, mint a kisgyerekek, nem értenék, hogy mi a gond, csak barátkozni akarnak. Bántaná őket a dolog, és minek? Neked abból hasznod nincsen.

Én ilyenkor illedelmesen mondom nekik, hogy ne haragudjanak, de mennem kell/sietek/várok valakit/nem érek rá/olvasok/el vagyok foglalva... stb.

Ha nem érti meg, odébb megyek,vagy elfordulok, és nem veszek róla tudomást. Ez eddig mindig használt végül.

2014. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

9-es: ennyi hülyeséget is régen olvastam már egyszerre. Remélem, hogy te sem gondoltad komolyan ezeket a blődségeket, amiket leírtál!?

Rossz amerikai filmekből szeded az infóidat, vagy mi?


Régóta tagja vagyok egy fogyatékosokat segítő szervezetnek (jogi segítség, nem ápolás), és biztosíthatok mindenkit, hogy 1. a "fogyatékos" sem homogén csoport, különféle fogyatékosságok vannak, különféle szinteken - van olyan is, aki 99%-ban normális, alig lehet rajta bármit észrevenni -, nem egy kategóriaként kellene kezelni őket, 2. szintén mondhatni, hogy 99%-ban nem bántják se egymást, se mást.

A maradék 1% pedig lehet akár bűnöző is, de most őszintén: csak a fogyatékosok között van ilyen!? Na ugye, hogy nem.

2014. máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!