Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szegény családban nőttem fel...

Szegény családban nőttem fel és úgy érzem az én életem is olyan lesz. Viszont szeretnék világot látni, utazni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Munkahelyet nem találok, azok is csak apró pénzt adnak ami ételre is alig elég. Főiskolára járni nincs pénzem, támogatottra nem vesznek fel, kollégiumra nincs pénzem. Viszont én akarok ez ellen tenni valamit, sajnos semmi jót nem tudok. Nem is a pénz lenne számomra fontos, hanem, hogy tudjak utazni és nézelődni, normálisan öltözködni és enni.
2014. máj. 25. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Tanulj,és próbálj meg jobb állást találni!
2014. máj. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mostanában nem a diplomásokat, hanem a szakmunkásokat keresik. Burkoló CNC forgácsoló... Itt is van csapda, mert mindenhol gyakorlatot várnak el, addig alig fizetnek
2014. máj. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a tanulás költségeit nem tudom állni :( Maximum tanfolyamot valamit tudnák elvégezni.
2014. máj. 25. 08:45
 4/13 A kérdező kommentje:
Jah és 21 vagyok és lány.
2014. máj. 25. 08:45
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Eddig mit csináltál? Rendesen kell tanulni és akkor felvesznek támogatott képzésre, mellette nézni diákmunkát. Befejezni az önsajnálatot! Kb. ennyi.
2014. máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
77%

Az 5ös válasza,igaz de olyan leszidóan hangzik. :(

Úgyhogy uazt mondom csak,kedvesebb verzióban :))

2014. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert a lényegen mit változtat? Egy 21 éves felnőtt embert nem sajnálgatni kell,hanem felnyitni a szemét, ha már a szülei nem tették meg!
2014. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szegénységből csak tanulással lehet kitörni. A pénz általában az embereknek nem öncélúan kell, hanem az ellenértéke miatt. 3 éve munkanélküli vagy?
2014. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha csinos és kedves vagy recepciós, hostes, egyéb dekoratív" poziciók is nyitva állnak

Multiknál vannak pozíciók, ahol ccsak nyelvtudást várnak el, és szorgalommal, tűrèssel lehet elöre jutni (igen ezekhez heti 3-4 helyre kell jelentkezni, míg felvesznek)

2014. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire szegény családban nőttél fel, de így látatlanban meg merem kockáztatni, hogy én nagyságrendekkel csóróbb helyre születtem. Amikortól már lehetett, (12-14 évesen még elhajtottak) mindenféle diákmunkát elvállaltam sza...-ért, hu...-ért,egyetemista koromban felvettem a diákhitelt (igaz még most is van tartozásom), mindenféle segélyt megpályáztam, plusz ugye az ösztöndíjak. Én sem tudtam elhelyezkedni a "hatalmas" diplomámmal, így szakmát tanultam, és még mindig fillérekért dolgoztam, aztán lett saját vállalkozásom, és most már tudok csinosan öltözni, van saját autóm, kertes házban lakom, megvan álmaim kutyája, jogsi minden kategóriája, stb. Menj be egy munkaügyi központba, hátha tudnak valami munkát, tanfolyamot ajánlani. Ha nagyon tré akkor otthagyod, közben magad is kereshetsz másikat. Tanulj magadtól valamilyen nyelvet, mert azt szinte mindenhol kérik. Ja, én is csajszi vagyok.
2014. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!