Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok rólam? Tanácsok?

Mit gondoltok rólam? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Veszek egy mély levegőt, és megpróbálom szavakba önteni...

Szóval! Nincs túl jó életem, és sose volt. Mindig szegények voltunk, és kialakult az, hogy amint hazajövök, zene bekapcs. és hogy is mondjam.... élem az életem, az álom életem. De én őszintén hiszem hogy ez megtörténhet! Nincs igazából olyan nagyon elképzelésem, hogy mit szeretnék dolgozni, úgy értem......olyan nem valószínű hogy lesz hogy én egyetlen egy állással beteljek. Mindig is így éreztem, sok minden érdekel. Megtanulni festeni, táncolni. Jó lenne fodrásznak lenni, manikűrösnek, masszőrnek. Ezeket mind-mind meg szeretném valósítani! Gondolom sokba kerülne, így szép lassan apránkéént, ha suli mellett dolgozhatnék, talán jutna valamire. Középiskola után ázsiai nyelvet szeretnék tanulni. Kedvelem őket, és szeretem a különleges helyzeteket..- főleg ha én vagyok az. Ázsiában úgy gondolhatom, külföldiként, az lehetek! :)

Ahhoz is kéne pénz tudom (a nyelvtanulásra), arra gondoltam, hogy ha nem telne addigra se, akkor kimennél külföldre, és dolgozni, félretenni pénzt. Van egy ismerősöm... TALÁN tudna segíteni ilyenben, hogy még szállásért se kelljen fizetni. Nem örülnék, ha nagyon sokára tudnám megvalósítani az álmaimat, szeretném minél előbb...

Szívesen várom a pozitív tanácsokat, elfogadom a negatívakat is, de azért ne törjetek össze :)

Nektek mi az álmotok, és hogy valósítjátok/valósítanátok meg?


16/L



2014. máj. 27. 17:52
 1/10 A kérdező kommentje:

Elírtam...bocsi KIMENNÉK*

:D

2014. máj. 27. 17:54
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy varrni is megtanulnék! :) És ruhákat készíteni.
2014. máj. 27. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben élek.. A mi anyagi állásunk kb a legalja, de kitartóan tanulok, igaz nem hozom a formámat, mert nem jó depis fejjel.

A szakmákat stb apránként kitanulhatod, mert vannak ilyen magánképzések és ugyanúgy megkapod a diplomát.

Jó elképzelés, meg fogod valósítani!!! 14/L


Ui: ha külföldre akarsz kimenni, nagyon hajts rá a nyelvre!!

2014. máj. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha 16 vagy, akkor középsulis vagy. Mit tanulsz? Szerintem az ázsiai nyelveket nem éri meg tanulni, maximum ha tolmács lennél, mert kimenni körülményes. Inkább az angol vagy a német és Ausztria vagy Anglia, esetleg Németország. Ha elvégzed a középiskolát, dolgozhatsz valamit, mellette mondjuk járhatsz azokra a tanfolyamokra (masszőr, manikűrös stb.) azokkal szerintem elég jól lehet kint keresni. Itt a nyár, vállalj diákmunkát.

Az én álmom az, hogy legyen egy szép családom + egy átlagos élet. Jelenleg az a legnagyobb problémám hogy még nem volt barátnőm és ez idegesít a legjobban. Ez ellen kéne valamit tenni.

2014. máj. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az a "taktikám", hogy nincs kőbe vésett álmom, vagy tervem. Van egy irány, vannak dolgok amik biztos hogy befolyásolni fogják a jövőm, vannak dolgok amiket biztos nem fogok megtenni, vannak amikben biztos nem fogok megalkudni, de ha nagyon konkrét tervet állítanék magamnak, az nagy eséllyel úgyse pont úgy lenne majd, másrészt ki akar nyomás alatt élni addig, ameddig eljutok odáig... Szóval az elnagyolt körvonalak pont jók ahhoz, hogy motivált maradjak, hogy várjam, mi lesz, és mikor valósítom meg. Siettetni se siettetem, mert tudom hogy x éven belül se pénzem nem lesz rá, se felkészültségem, tanulni is kell még 1-2 évet. Aztán meg lesz ami lesz, a nagy körvonalon belül valami, ami az akkori énemnek majd a legjobbnak tűnik:)
2014. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, elsőnek a biztatást!!!

Középsulis vagyok igen, de olyasmit tanulok amit nem igazán tudnék ÉN a hasznomra fordítani, mert nem vagyok jó benne!

Az a baj , hogy hiába nem éri meg ázsiai nyelvet tanulni, vágyom rá :/ :)

Az angol nyelv nem megy valami könnyen.

Ha nincsen épp semmi álmom, azzal az a baj, hogy elkeseredettségemben élni se nagyon van kedvem :(

Szerencsére eddig mindig találtam olyan célt , ami miatt érdemes élnem.

2014. máj. 27. 18:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy meg fogsz keseredni / be fogsz fásulni egy idő után, ha elkezdesz a jövőben és a terveidben élni. Lehet, hogy nagyon illúzióromboló, de úgyse lesz semmi pont olyan, mint amilyennek te most megálmodod. Egyrészt mert a tervek iránymutatásnak jók, és hogy legyen erőd küzdeni, másrészt mert elfelejtesz azzal törődni, hogy élvezd, ami most van. Öregesnek fog hangzani, de ha visszagondolsz 5 év múlva arra, hogy milyen volt 16-nak lenni, azt akarod látni, ahogy nem is törődtél igazából az akkori jelennel? Mindig vágyakozni baromi fárasztó. Volt nekem is egy időszakom, de beleuntam hogy mindig csak nyújtózkodok, MOST akarok jót. Így zökkentem ki a jövőbe nyújtózástól, és így lett a kedvenc dolgom a hétköznapi kis semmiségeknek örülés. Közben nem felejtem el a céljaimat, de még ezeket elérni is könnyebb, ha nem görcsölök rajta, nem siettetem, hanem félig tét nélkülinek veszem. Dehát mindenki más:) Lehet neked valami más válik be, vagy te mástól leszel boldog.
2014. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
AKkor megpróbálom élvezni a MOST-ot is :D
2014. máj. 27. 18:41
 9/10 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig a 7-es válaszát, de az első pár mondata való igaz. 8 éves koromtól orvos akartam lenni. Voltak nehézségeim (nem vettek fel),de végül is sikerült bejutnom 20 évesen (17 évesen érettségiztem!). Nekem ez "kőbe volt vésve" és már mindenki "dokinak" szólított, tehát már teljesen beleéltem magam abba, ami még nem is volt az enyém. Aztán váratlan fordulat: nem ment (anyagiak is közrejátszottak), kiestem egyetemről, vele együtt elvesztette az értelmét az életem (hónapokig nagyon mély depis voltam, most épp már kifelé tartok belőle).

Merj álmodni (mindenkinek van hozzá joga), és csak azt tanácsolnám, h bármit is hoz neked az élet, mindig legyél nyitott az új dolgokra és keresd benne a pozitívat, tudod ha citromot ad -készíts limonádét.

2014. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! ^_^
2014. máj. 27. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!