Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Költözzek vagy ne költözzek?

Költözzek vagy ne költözzek?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek. A barátom Németországban él, és felvetődött a kérdés, hogy mi lenne, ha kiköltöznék utána hozzá. El akar venni feleségül, nyelviskolába járnék, aztán elkezdenék kint valamit dolgozni. Baromi jól ellennénk és sokkal jobban élnék mint itthon. Viszont itt kéne hagyjam a családom, a barátaim, és tovább sem tudnék tanulni. Nem tudom, meddig lenne stabil a kapcsolat közöttünk a párommal, valószínűleg nem örökké. Bevállaljam?

2014. máj. 30. 00:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Miért, ha azt írom igen, akkor csomagolsz is?
2014. máj. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem, paraszt, külső szemlélők véleménye érdekel.
2014. máj. 30. 00:17
 3/18 intrepid ***** válasza:
61%
Liba! Külső szemlélő véleményt kérsz úgy hogy alig adsz meg konkrétumot. Utána leparasztozod az első hozzászólót?
2014. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
drága intrepid nevű felhasználó, milyen konkrétumra lenne még szükséged ahhoz hogy ezt az igazán bonyolult, "igen"-nel vagy "nem"-mel megválaszolható kérdést a nagyvonalakban felvázolt szituáció alapján megválaszold, és ezzel egy kicsit megkönnyítsd a döntést és ezzel az életemet? :) szóljál, ha kíváncsi vagy rá, hány évesen vesztettem el a szüzességem!
2014. máj. 30. 00:26
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Nem is az hogy nem ír konkrétumot, hanem az, hogy ilyen kérdésre önállóan kéne tudni választ adni és dönteni ezzel kapcsolatban 17-18 évesen. Hogy kezdhetne már valaki úgy egy kapcsolatba, ha ő maga sem tudja mit akar...
2014. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Itt nem a kapcsolat a kérdés tárgya, hanem az, hogy megérné-e kockáztatni a továbbtanulás lehetőségét egy esetleges jobb jövőért egy másik országban. De látom leszűrtétek a lényeget és még segítőkészek is vagytok! :)
2014. máj. 30. 00:40
 7/18 anonim ***** válasza:

Jajjistenem, de gyerek még ez a kérdező...

Na jó, kifejtem, csak azért, hogy még valakit leparasztozhass: minek írod ki a kérdést?

Hiszen, mindegy mit válaszolunk, a döntésed a tied, en bízd másokra, ha azt mondom, ne, akkor itt maradsz? Vagy csak azért is kimész? Próbáljuk meg felsorolni mindkét eshetőség előnyeit és hátrányait? Ahhoz bele kéne látnunk a magánéletedbe, de mivel jelenleg annyit tudunk rólad, hogy egy Miss P. vagy, ezen kívül nem tudsz németül és tanulni sem tudsz, hát, mit ne mondjak, a te helyed a gyárban van. havi 60000 és kész-ne menj sehová. Megfogadod vagy direkt mást csinálsz? Tudom befolyásolni a véleményed? Naugye.

2014. máj. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"megérné-e kockáztatni a továbbtanulás lehetőségét egy esetleges jobb jövőért egy másik országban"-Grat, ennél jobban már nem tudtad volna lehúzni magad.

Szépen kiütöttél két dolgot egymással, majd pedig bebizonyítottad, hogy semmi tudásod nincs bármely külföldi országról.

2014. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen segítőkész volnék, de hogy neked segítsek azt már ellőtted.
2014. máj. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

00:41, feltettem egy kérdést, véleményeket vártam, kíváncsi voltam, más ember mit tenne a helyemben, nem pedig azt, hogy eldöntsétek helyettem! De ha már van pofád így név és arc nélkül ennyire átható jellemrajzot alkotni rólam, adj meg egy elérhetőséget vagy írj privátban, és beszélgessünk ;) :)


00:43, várom az indoklást! :)


az a baj, hogy ide csak az ilyen unatkozó se ggfejek járnak a napi stresszt kiüríteni, mint ti, tényleg semmi értelme nem volt ennek a kérdésfeltevésnek.

2014. máj. 30. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!