Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Költözzek vagy ne költözzek?

Költözzek vagy ne költözzek?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek. A barátom Németországban él, és felvetődött a kérdés, hogy mi lenne, ha kiköltöznék utána hozzá. El akar venni feleségül, nyelviskolába járnék, aztán elkezdenék kint valamit dolgozni. Baromi jól ellennénk és sokkal jobban élnék mint itthon. Viszont itt kéne hagyjam a családom, a barátaim, és tovább sem tudnék tanulni. Nem tudom, meddig lenne stabil a kapcsolat közöttünk a párommal, valószínűleg nem örökké. Bevállaljam?

2014. máj. 30. 00:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Az a lényeg, hogy mindenki s ggfej meg p raszt és csak te vagy az okos. Nem is értem miért nem mi teszünk fel neked kérdéseket, hogy okosodni tudjunk!
2014. máj. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

>00:41, feltettem egy kérdést,...


Na jó, beszélgessünk. Odáig eljutottunk, hogy nagy az arcod, semmi az élettapasztalatod, majd pedig random emberek véleményére támaszkodsz amikor elszúrhatod vagy fellendítheted az életed. No, és beszélgessünk. Írj privátot! Tudod, így, hogy szeretem tanulmányozni az emberek jellemét, egy kis beszélgetés veled igazán felüdítene.


>00:43, várom az indoklást! :)


A jobb jövő nagymértékben a továbbtanulás függvénye - magyarán vagy dupla, vagy semmi, de ezt te úgy látod, hogy vagy-vagy, vagy az egyik, vagy a másik, hát te tudod.


>az a baj, hogy ide csak...


Nem, annak nem volt értelme, hogy megfordult a fejedben, hogy ebben a stílusban kiírd, majd egy teljesen indokolt és értelmes válaszra berobbanj, mint valami n@gypof@'jú r*b@nc és lep@r@sztozd az értelmes válaszadókat. Köszöntem.

2014. máj. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A barátod magyar vagy német?


Nem vagy valami biztos ebben a kapcsolatban, ami 18 évesen teljesen érthető.


Szerintem inkább tanulj. Utána külföldön is sokkal jobb állást tudsz szerezni a jelenlegi barátod mellet vagy nélküle.

2014. máj. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
a kerdesedre valaszolok ! irtad hogy elakar venni felesegul stb, utanna meg irod hogy nem vagy biztos a kapcsolatodban na hat akkor maradj szepen otthon meg a szuleid mellet meg ne menj egy idegen orszagban igazandibol egyedul lennel... te dontesed te erzed hogy mi a jo neked mni szerinted ezt honnan tudhatnank ?
2014. máj. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy 18 éves, a barátod Németországban él?

Akkor hogyan ismerted meg, hogyan jártatok és honnan tudod, hogy a barátod és alkalmas neked együttélésre, házasságra?

Ilyen döntést 30 évesen is több év együttélés után lehet csak meghozni.

2014. máj. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, amikor elindult ez a kapcsolat 3 éve még nem élt kint, felváltva jön ő haza és megyek én ki hozzá, és amikor tehetem több hetet kint töltök nála. Így.
2014. máj. 30. 12:23
 17/18 anonim ***** válasza:
16: Hát akkor szubjektív érzések alapján döntenék. Hogy melyik verzió okozna Számodra nagyobb veszteségérzetet. Ha mész, vagy ha maradsz? És mit bánnál meg jobban utólag?
2014. máj. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Erre a kérdésre senki nem fog tudni neked válaszolni. Mi nem ismerjük az életed. Nem tudjuk mennyire vagy rugalmas, milyen az a másik ember. Hogy egy kapcsolat milyen lesz 5 év -10-15 év múlva senki nem tudja.

Tudsz németül? Mert anélkül semmi vagy Németországban. Nagyon jó dolog fiatalon világot látni, és is laktam 1 évet Ausztriában, de beszéltem a nyelvet. Még igy is nehéz volt, mert ez teljesen már kultúra, emberek. A megélhetés - ha dolgozol, jobban fogsz élni mint itthon.Ha lesznek gyerekek, akkor gyerekenként 4x akkora a családi pótlék mint itthon. Van pro és kontra is. Ha itthon elvégzel egy egyetemet, attól még semmi sem leszel. Kezdő diplomások is filléreket kapnak csak itthon. Családok...én 150 km-re lakom szüleimtől. Tök mindegy, lakhatnék 1500 km-re is, ugyanolyan. Félévente elmegyünk 4-5 napra, és heti skype beszélgetés. Barátok...most még ők a barátaid, de ahogy változik az ember élete, a baráti köre is megváltozik. Férjhez megy a legjobb barátnő, és már nem te leszel a legfontosabb neki, hanem a férje és családja. Rengeteg jó és rossz dolog is lehet, amit előre nem lát az ember. A te hited számít, és belső elkötelezettséged. Hajrá!

2014. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!