Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha bemegyünk a boltba miért...

Ha bemegyünk a boltba miért kell kosarat vinni magunkkal?

Figyelt kérdés
Nos nemtudtam melyik témába tegyem ezt a kérdést, de nagyon érdekel, mert a minap az egyik barátommal bementünk egy vegyesboltba reggel, gyors vettünk egy 1,5l-es vizet és egy csomag sajtos kiflit, 5 perc volt maximum az egész és amikor a kasszához értünk, mondta a pénztáros lenéző modorral, hogy legközelebb vegyünk kosarat ha bejövünk a boltba.Miért kell kosarat vinni ha csak pár dolgot akarunk venni?

#bolt #boltban kosár #boltba kosarat
2014. máj. 30. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert ez a szabály. Te akarod gondolom hogy morcos legyen az eladó hölgy
2014. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
39%
Én sem szoktam. Ha a bejáratnál rám szólnak és agresszívek, ott helyben kifordulok az ajtón.pedig alapból naaaagyon békés emberke vagyok (46/N)
2014. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen probléma itt, hogy a pénztáros hogyan szólt.
2014. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer eddig szóltak, pedig az esetek 90 %-ában nem viszek kosarat. 20/F
2014. máj. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg egyrészt azért, mert ha nincs nálad kosár, akkor tényleg nem tudsz több dolgot venni, hiszen nem fér el a kezedben, de ha viszel magaddal, akkor már könnyebben beledobsz még egy nasit, amit megkívántál, stb. Üzletpolitika. Ahogy az is, hogy az utóbbi időben egyre nagyobb kosarakat adnak a vásárláshoz :)
2014. máj. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
egyszer én is volt, h kosár nélkül bementem, mondván úgyis csak pár dolog kell, amikor egy dezodorral a kezemben nézelődtem már egy ideje, automatikusan a táskámba akartam tenni. tudatalatt az játszódhatott le, hogy valami van a kezemben ami zavar, a vállamon meg ott a táska. szerencsére még félúton észrevettem magam, és senki nem vette észre :). AZóta mindig veszek kosarat
2014. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Képzeld el, hogy veszel 1 kenyeret, 3 tejet, 3 tejfölt, 38 és fél dkg felvágottat, 2 étolajat, 1 kg cukrot, 2 kg paprikát, 2 zsugor ásványvizet, 2 lisztet, fél kg citromot...

Na most ezt kézben hogy viszed?

2014. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
És képzeld el amikor veszek 2 liter tejet. Na annak minek vegyek kosarat?
2014. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ok az az, hogy elakarják kerülni azt, hogy tömegesen mindenki a kezében fusson az élelmiszerekkel, mert az nem mindig végződne jól.

Itt nem egyetlen személyre kell gondolni, hogy például te megtudod fogni a kezedben azt az X és Y dolgot, hanem arra kell gondolni, hogy mi lenne akkor, ha mindenki, kisgyerektől elkezdve egészen 70 éves Parkinson-kóros bácsiig mindenki a kezében rohangálna a vásárolni valójával.


A másik ok az az, hogy ezzel valamennyire csökkentik az esetleges lopások számát is. Mondjuk sokan használnák ürügyként azt, hogy nincs kosár és " véletlenül " becsúsztatták az egyik zsebük szélébe a csokirudat, mert épp nem volt kezük, amivel megfogják azt -> megtörtént eset példa erre : évekkel ezelőtt két haverommal voltunk egy üzletben és amikor a kasszánál állunk odajött hozzánk az egyik őr és elkezdte az egyik haverom zsebét tapogatni; egy krémtöltetes csokigolyószettet talált benne, amit utólag a haverom azzal magyarázott, hogy " véletlenül " került oda, mert nagyon sietett és nem vette észre, amikor becsúsztatta a zsebébe.

Nyilván, az ilyesmi előfordulhat kosárral és kosár nélkül is, de mivel annyira reflexszerű a kosár és annyira nyilvánvaló, hogy mindenki megvan vele szokva, ezért senki nem veszi be az olyan dumákat, hogy " véletlenül " került bármi is máshova, mint a kosárba ( azaz lopáskísérlet történik ).


Persze vannak egyértelmű kivételek: aki az üzlet végébe akar menni kizárólag egy doboz cigiért, amit a kasszánál lehet kapni, az nem kell kosarat vegyen és kész. Ugyanez érvényes bármi másra is, ami a kasszánál van.

2014. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jól írja. A legtöbb helyen azért vezették be, hogy ne lehessen a "csak a kasszáig akartam a zsebemben tartani" duma.
2014. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!