Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a sok kéregető ma? Ti...

Mi ez a sok kéregető ma? Ti hogy kezelitek őket?

Figyelt kérdés
Ma az Örs vezér terén csak míg eljutottam a metrótól a hévig külön-külön 3 fiatalba is belefutottam akik ételre kértek pénzt. Az első rendesen odajött és udvariasan kért, és odaadtam az összes apróm (nem sok, 175ft volt nálam) megköszönte. Majd megyek tovább és megállít a második hogy nem-e tudom kisegíteni egy kevés apróval, mert ő már nagyon éhes. Megmondtam hogy már másnak odaadtam ami nálam volt, de volt nálam egy szendvics amit odaadtam neki(én is elég éhes voltam mert kora reggel óta nem ettem, de úgy voltam vele hogy nekem csak fél óra és otthon vagyok). Majd a hévmegállóban megszólított a harmadik (ezt már el se hittem) és ő is kért egy kis aprót vagy valami ételt. Elmondtam neki hogy sajnálo, de már másnak odaadtam amim volt. Erre megjegyezte hogy biztos van nekem csak nem akarok adni. Még elmonta vagy 5-ször hogy ő itt éppen meghalni kéészül és hiába mondtam hogy nincs. Elég szar volt. Azóta egy kicsit le is vagyok törve. Mind 16-25 év között voltak. Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?
2014. jún. 1. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Punkok, ha jól gondolom :D Nem kell őket ám olyan komolyan venni, nincsenek ők annyira megszorulva, csak az ingyen cucc mindig jól jön.
2014. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Tőlem egyszer kért egy tőlem nem kevéssel fiatalabb gyerek, mondtam neki vagy elhúztok a közelből, vagy leütlek téged is, meg akik a túloldalról várnak..

Azzal a lendülettel egy "jól van, azért kösz" címszóval el is ment.

2014. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre mondják, hogy "messziről jött ember azt mond, amit akar". Én ugyan nem sokszor járok olyan helyeken, ahol ilyen emberek megfordulnak, de ahol járok, ott többnyire ismerős "koldusok és kéregetők" vannak. Ők nyilván ezt a "szakmát" választották. Hogy bérkoldusok-e, azt nem tudom megítélni. Egyesekről világos, hogy alkoholisták, a professzionalizmus szinte mindig látszik, különösen a valamilyen gyűrött újságot, mint valamit igazoló okiratot lebegtetők esetében. Ezek után én nem adok, sőt meglehetősen rezignáltan fogadom az ilyesfajta zaklatást.
2014. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én így csinálom: ha épp akarok adok, ha nem nem. De nem neheztelek rájuk. Nem akarom, hogy ne kérjen és azt se hogy tűnjön el a közterekről. Ha neki nincs, akkor kérjen nyugodtan. Maximum nem adok.


Nekik is el kéne oda jutni, hogy nem gondolkozik azon, hogy ép miért nem adnak neki. Csak egyszerűen kérni és ha nem kap nem kap. Tovább menni máshoz. De nem ezen tipródni, hogy miért nem adnak azok akik megtehetnék.

2014. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Látták, hogy kihasználható vagy és lecsaptak mint a hiénák! De ez nem a te hibád ne vedd a szívedre
2014. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én, amikor az iyen emberek nem hagynak békén, azt szoktam mondani,hogy: Amiért ilyen erőszakos, azért sem adok. Így legalább talán mással nem lesznek azok, és megtanulják, hogy nem mennek vele sokra.
2014. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!