Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nagyon szemét...

Szerintetek nagyon szemét vagyok, ha nem adok semelyik kéregetőnek egy FTot sem? Bármit is mondjon nem adok!

Figyelt kérdés

Mert elgondolkoztam, hogy emberségből szerintem 0 vagyok! És nekem is rossz lenne ha nem adnának.

De múltkor vártam a haveromra, oda jött kérni tőlem egy alkesz formájú alak, hogy csak 30ft kell már csak adjak nem tudom mire kell neki. Mondtam,hogy nem, nincsen, nem tudok adni. Még kért párszor, mondtam, hogy nem, nincs mondtam!

Oké, tovább ment, megállított másokat, ott már 50ft kellett CSAK neki. :D


Itt elgobndolkoztam, lehet hogy a 30ft se kell neki csak kitalálja, mert mire kell neki hirtelen fél perc múlva 20 FTal több?


Szerintetek szemét vagyok, ha bármilyen dumával jönnek oda(gyerekem van, rokkant vagyok, éhezem, egyetemista vagyok, gyógyszerre kell) egyiknek sem adok?



2014. máj. 23. 15:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Miert kellene adnod? Neked talan ugy adtak, vagy megdolgoztal erte?


En se adok, nekem se adott soha senki, mindent magamnak kellett osszekaparnom. Dolgozzon meg erte.

2014. máj. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél szemét? Én sem adok, csak valami nagyon kivételes esetben. Pesten már elég pofátlanul nyomulnak a kéregetők. Odajön, aszongya: "Srácok ne haragudjatok, adnátok egy százast, nem titkolom, borra kell." Persze nem egyedül voltam. Mondom: Én is őszinte leszek. Nem. És kész, elment.

Azzal a kis apróval úgyse lesz kisegítve, sőt tulajdonképpen semmennyivel se, ha 100000 Ft adok azt is úgy elkölti hogy semmi értelmeset nem vesz rajta. Akkor meg minek?

Egyébként nagyon jó "tréningnek" tartom az ilyen helyzeteket a nemet mondás képeségének fejlesztésében. Egyszerű, annyit kell mondani hogy: NEM Aki már magyarázkodni kezd hogy miért nem ad, annak ajánlom hogy "képezze tovább magát".

2014. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam már párszor, meg is bántam, olyan pofátlanok tudnak lenni, hogy hihetetlen.

Egyszer nem pénzt adtam, hanem egy szendvicset, mert azt mondta éhes.

Úgy hozzám vágta csak úgy csattant a betonon.

Azóta nem adok egyiknek sem.

2014. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mióta egy homeless néni hazudott, egynek se adok. Neki gyógyszerre kellett, már csak 250 Ft híja volt. Barátommal összeadtuk, majd beküldtük a gyógyszertárba. Közben oda lépett egy caritas-os nő, mondta ismeri a nénit és alkoholra kérte a pénzt. Jön ki a néni, mondja nem elég kell még neki. Ácsi, azt állította 250 Ft kell még. Jah aztán előadta magát, hogy neki kajára is kell, ok ott pékség bemegyünk válasszon valamit. De neki szarok a fogai, nem tudja elrágni.

Aztán mi lettünk még lecseszve, de elküldtük. Valószínű elment az első csehóba egy fröccsért.


Van egy magas colos pasi, tányérnyi szemekkel kínálta napközben a Fedél nélkül-t. Este meg berúgva tántorgott a sétáló utcán...

De ami a legkiábrándítóbb volt. Van egy látássérült utca zenész Pécsen, akinek állítólag 4 gyereke van és így keres pénzt. Persze mindig látok nála a táska oldalán 1-2 doboz sört és őt is láttam már részegen az utcán.


Szóval ezért nem adok senkinek egy büdös vasat se. Kiábrándító.

2014. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy része maffiában dolgozik, másik része alkoholra költi, aki zenél, és tehetségesen, annak adok, ő tesz érte valamit. Pécsen van egy koldus, mindig azt mondja "Pénzt kérek, pénzt kérek!", hát én meg mondom neki, "Én is, én is!".
2014. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mert elgondolkoztam, hogy emberségből szerintem 0 vagyok"

Nem. Ha nem adsz pénzt a koldusoknak, akkor nem emberségből, hanem balekságból vagy nulla, ami viszont pozitív tulajdonság. Ne is hagyd kihasználni magad. Biztos lehetsz benne, hogy ugyanezek a koldusok akkor se vennének neked egy kiló kenyeret, ha ott halnál éhen a szemük láttára..

2014. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Régen velem is előfordult, hogy sajnálatból stb. adtam ennek-annak. De azóta már annyian jöttek oda, hogy az egész városban látásból ismerem az összes kunyerálót. Az a kiábrándító, amikor minden alkalommal más történetet találnak ki, mire kell nekik. Úgyhogy nem, hozzám bárki jön, elküldöm a francba. Fel is idegesítenek, mert az a baj velem, hogy szerintem túl bizalomgerjesztő vagyok, mert ha tömegben állok, mindig engem szúrnak ki :D


Menjenek dolgozni vagy ha annyira éhesek, biztos vannak mindenféle segélyszervezetek. Aki segíteni akar magán, annak van rá lehetősége. De nekem ne hazudozzon senki azért, hogy pénzt adjak. Én sem a fáról szedem le a pénzt...


Egyébként is, közterületen pénzt kérni valakitől bűncselekmény. Rendőrt is lehet rájuk hívni.

2014. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adok ilyenek egy fillért sem. Nem azért keresem a pénzt, nem fogok a gyerekemnek kevesebbet adni, magamnak kevesebbet venni, hogy valaki piálhasson vagy a nálam gazdagabb koldusmaffia főnökét gyarapítsa.

Ennek ellenére viszont ismerősi körben meg nagyon is adakozó vagyok, ismerős családnak ingyen adtam kinőtt gyerekruhákat ahelyett hogy eladtam volna, télre így én ruháztam fel a gyereket, de ők megérdemlik. Hálásak voltak, örültek neki, jól jött nekik a kis segítség.

2014. máj. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a 8-ashoz annyit tennék hozzá, hogy attól, hogy az utcai kéregetőknek nem ad az ember (amire jó ok van, az eddigi kommentek szerint) ez nem azt jelenti, hogy fukar és önző itt mindenki! Attól ugyanúgy lehet az ember jószándékú, segítőkész, adakozó, a megfelelő helyen, megfelelő emberek számára, akik meg is érdemlik.


De a bunkó utcai kéregetők, akik vagy koldusmaffia emberei, vagy hazudozók, vagy direkt nem is akarnak magukon segíteni, és szinte úgy jönnek az emberhez, hogy elvárják, hogy pénzt adjanak nekik - na az ilyenek minden jó szándékú embernél kiverik a biztosítékot.

Úgyhogy Kérdező, nem te vagy az egyetlen, aki így gondolkodik, hanem sokan mások is, akik ide kommenteltek. Ennyi ember márpedig nem tévedhet :D

2014. máj. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a dolgot egészen másképp és másoknak kellene kezelni, tényleg nem az utca emberének dolga aprókkal "kisegíteni" az ennyire lecsúszottakat,akár saját hibájukból,akár önhibájukon kívül jutottak oda.Például a börtönökben csak olyanok vannak,akik saját hibájukból kerültek be,ez nyilvánvaló.Ők bűnt követtek el,de a legádázabb gyilkos is kap fekhelyet,takarót,meleget,főtt kaját,védelmet, esélyt az újrakezdésre,stb.stb.+olvasás,tanulás.Az ember az ember, akárhogy is nézzük és az utcán élni azért nem semmi,(főleg télen!)gondoljátok végig.Ti hogyan készültök a másnapra, hogy mennétek például a betonról felkelve dolgozni?Frissen,kipihenten?Időben is kell odaérni,de gyalog messze van és kezetek-lábatok is lefagyott. Úgy,hogy még meg sem tudnátok mosakodni és felöltözni. Aztán a sok meló után hazagyalogoltok, esztek valamit, kicsit lepihentek a betonra,vagy a parkban egy padra és "készültök" a másnapra.Ki alkalmazna egyáltalán olyan embert,akinek az alapvető szükségletek hiányoznak az életéből?Tőlük már nem lehet pozitív belső tulajdonságokat elvárni,őket már csak az életösztön tartja életben,semmi más.Az ember nem csak a testből áll,a lelkük is tönkrement.Ez pszichológia.Őket már gyógyítani,rehabilitálni kell.De Magyarországon semmi nem működik normálisan,akkor majd pont ez fog.Hát nem csodálkozom,hogy magasról tojik rájuk (is) mindenki.
2014. máj. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!