Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki életveszélyes...

Ha valaki életveszélyes extrém sportokat, hobbikat űz, az elítélendő?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam pl, hogy a Mount Everest-et megmászók 70%-a meghal. Mégis, ha én azt mondanám valakinek, hogy belevágok, tuti, hogy azt mondanák, hogy tök jó. Bezzeg ha heroinozni kezd el az ember... XD
2014. jún. 11. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Én elítélem őket mivel, hátrahagyják a családot, barátokat,

úgy vágnak neki az extrém sportoknak, hogy otthon kisgyerekek várnák haza. Az ilyen egyáltalán nem érdemli ki a tiszteletet. Előbb a a család jön utána a hobbi.

2014. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én ha nem is extrém sportot űzők, de veszélyeset, elég komoly balesetek vannak.

A dolog így működik: az edző mondja, hogy csináld ha törik valami majd elviszunk az ügyeletre. Máshogy nem is lehet, ha félsz nem mered csinálni akkor soha nem tanulod meg, soha nem éred el a célod. A láb, kéztörés nálunk nagyon gyakori még akkor is ha csak hobbiból csinálod.

Ilyenkor meg néha én is arra gondolok, hogy ennyi erővel az ablakon is ugráhatnék kifelé.

De a sport nemcsak esés, törés. Van egy célod amiért küzdesz amiért mindent megteszel. Ez nem egy rossz tulajodonság, szerintem. Manapság az élet más területén is így van. Semmit nem adnak ingyen, mindenért megkell küzdeni. Fontos még a bizonyítás is, képes vagyok rá, ez hajt előre.

Ha heroinozni kezd az ember akkor ott más célok vannak. Buli, felejtés, fájdalom, menőzés stb.. Semmi köze nincs a sporthoz.

2014. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne elítélendő?

Amíg nem árt vele senkinek, addig azt csinál, amit akar.

2014. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Saját életével bárki azt tesz, amit akar.
2014. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lelke rajta, ha súlyosan lesérül, vagy pláne, ha belehal, nyilván kitol a hozzátartozóival, de ezen kívül mást nem érint.


A heroin picit más. Ha nem gazdag sztárként tolja valaki, akkor valszeg előbb-utóbb leépül az utcai szutyoktól, eladósodik, munkahelyet fenntartani nemigen lesz képes (van kivétel persze), nagyobb eséllyel sittre is kerül (ami egzisztenciálisan nem nyerő), viszont sok pénzre van szüksége, és törvényes forrásokból ha lecsúszott egy bizonyos határvonalon túl, sanszosan illegális tevékenységekkel kell fenntartania a függését.

2014. jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!