Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen úgy felnőni hogy nem...

Milyen úgy felnőni hogy nem kell törődni a pénzzel? Milyen jómódúnak lenni?

Figyelt kérdés
Milyen érzés lelkiismeretfurdalás nélkül kérni pénzt a szülőktől, tudván , hogy nem lesz baj?
2014. jún. 24. 18:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Ezt gondolom költői kérdésnek szántad.
2014. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tényleg érdekel, hátha valaki ilyen helyzetben van és el tudja mesélni :-)
2014. jún. 24. 18:21
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem így nőttem fel, bár jómódban (a pénz értékét ettől függetlenül megértettem és nem szórtam). Most viszont úgy keresünk, hogy amit megkívánunk magunknak megvesszük nyugodt szívvel, és bőven marad a hónap végére is. Oda megyünk nyaralni, ahova akarunk, stb.


Nagyon jó érzés, gondtalan és stresszmentes!

2014. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%
Jómódú az, akinek mindig van ennivalója, fűtése télen, ki tudja fizetni a számlákat, vagy az aki 120 ezret tud költeni mobilra és 400-at apple gépre? Utóbbi inkább úrip*csa
2014. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Aki mondjuk kifizeti a számlákat és úgy tud venni valamit utána h nem kell elgondolkodni, hogy kell e másra.
2014. jún. 24. 18:27
 6/26 anonim ***** válasza:

úgy nőttem fel, hogy alig volt pénzünk, szörnyű volt


most már nagyon jól élünk, és ez a természetes, nem tudnám elképzelni, hogy megint hónapról hónapra éljünk


amúgy nem kéregetek a szülőktől, mert egyrészt kapok eleget, meg dolgozok is szóval nincs lelkiismeretfurdalás

2014. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
9%

Biztos jó, addig amíg lehet a szülőkre támaszkodni. Nekem nem volt lehetőségem megtapasztalni milyen gazdagnak lenni. Nem is voltunk csórók, de azért felesleges dolgokra, meg luxusnyaralásokra nem futotta gyermekkoromban.

Ismerni viszont ismerek olyat, akinek az apja a játékfüggő emberekből élt (játéggépei voltak rengeteg kocsmában). Évente tengerpart,havonta wellness hétvége, anyuci-apuci külön kocsi, gyereknek minden sz*rt megvettek, kertész, takarítónő, éttermi koszt. Amiket persze nem becsült meg, mert ha elrontotta, összetörte, kapott simán másikat.

Na ők mostmár eléggé lecsúsztak. A könnyen szerzett vagyont adogatják el, mert valamiből élni kell a játékgépek "kihalása" után is.

Szegény srác közben felnőtt. Egy aranyos kedves fiú, de önálló életre képtelen. Nem tanulta meg, hogy minden fillérért meg kell dolgozni. Ez nyilván nem az ő hibája, hanem a szüleié.

Én örülök neki, hogy nem volt pénzünk sz*rásig!

2014. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
79%
Talán nem ilyen válaszokat vársz, de leírom az én helyzetemet. Mai magyar viszonylathoz képest "jómódban" nőttem fel. Nem luxusban, de a szüleimnek volt saját, hitelmentes családi ház, hitelmentes autó szalonból, mindig volt pénz enni, szórakozni, színházba menni, évi 1 külföldi nyaralás. A leírásom alapján talán nem hiszitek el, de a szüleim világ életükben minimálbéresek voltak! Csak megtanulták beosztani a pénzt, és mindig mindenre jutott, hogy miből, azt sosem tudtam, csak miután a saját lábamra álltam, és elkezdtem az ő példájukat követni. Külföldön élek, nagyon jól keresek, a bankszámlámon csücsülő pénz már a "jómód" kategória, ami persze nagyon jó érzés, biztonságot ad, de ennek az az ára hogy a mindennapi életben hidd el, semmivel sem élek jómódúbb életet, mint bárki más! Én is szeretnék hitelmentes házat, úgyhogy lemondok a pick szalámiról, bár megengedhetném.
2014. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Elég szegények voltunk végig, amikor felnőttem. Most egyre jobban keresünk a párommal, és annyira jó érzés, hogyha meglátok pl. egy nadrágot, ami megtetszik, akkor meg tudom venni magamnak, vagy be tudunk ülni egy étterembe, ha úgy van kedvünk, vagy a kisfiamat meg tudom lepni akár csak egy hétköznap valamivel, ha meglátom. Pont valamelyik nap mondtam a páromnak, hogy már nem akarok ennél lejjebb adni, mert bár amúgy mindig boldog voltam, nem akarok ennél rosszabb anyagi körülmények között élni, sőt! :)

Az viszont furcsa lehet, ha valaki ezt fordítva élni meg: hogy jómódban nő fel, de utána a saját élete nem sikerül úgy, és szegényebb lesz jóval.

2014. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
67%
A jómód szót egyébként azért tettem idézőjelbe, mert az az életszituáció, amit felvázoltál, az csak nálunk Magyarországon a jómód kategória sajnos. Én nyugati fővárosban élek, itt kb aki a számlák kifizetése után tud költeni erre-arra, az még szinte szegény. 1 ingatlan, 1 autó, némi félretett pénz, nyaralás, ruhák - ez még mindig nem a jómód, hanem az átlagos középosztály helyzete. A jómód ennél sokkal feljebb kezdődik. De ez már más téma :)
2014. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!