Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen úgy felnőni hogy nem...

Milyen úgy felnőni hogy nem kell törődni a pénzzel? Milyen jómódúnak lenni?

Figyelt kérdés
Milyen érzés lelkiismeretfurdalás nélkül kérni pénzt a szülőktől, tudván , hogy nem lesz baj?
2014. jún. 24. 18:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
uccsó előtti
2014. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

a másfél millás kocsi szerintem nem indokolatlan, az arany középút


persze értem én, hogy kib.szhattak volna a szüleim velem, hogy vesznek egy 400ezer forintos tragacsot, amire tényleg mindenemet ráköltöm, és mégis szétesik alattam, biztos jobb lenne


a sulim meg olyan hülye helyen van, hogy 3 átszállással 2 órás út, kocsival 15 perc, havi 20 ezer benzinpénz, amit a megmaradt időmből finanszírozok (több tanulás-> ösztöndíj)

2014. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 bumbi02 ***** válasza:
52%

Nem azt mondtam, hogy minden jómódban nevelkedett gyerekre igaz amit írtam, hanem azt, hogy akinek mindent a segge alá tesznek, olyanokat is, amire semmi szüksége nincs.

Főleg, hogy nagyon sok esetben, a szülők ezzel kompenzálják hogy pl kevés idejük van a gyerekkel, vagy ezzel motiválják hogy tanuljon (kapsz egy új laptopot ha jól tanulsz, bár még a régivel sincs semmi gond..)...Ezzel van a gond. Mondhatni én is jómódban nevelkedtem egy ideig - válság elejéig - , havonta mentünk étterembe, járhattam gitárórákra, zeneiskolába, sakkozni, judozni... Egyik se volt feltétlen olcsó. De mikor tehették volna szüleim, akkor se vettek nekem Gibson gitárt 300 ezer forintért, hisz csak 1-1,5 éve gitároztam, ahhoz a tudáshoz tökéletes a 30 ezer forintos is. Csak sok szülőben nincs meg ez a kontroll.


Volt osztálytársam, akinek elég tehetős szülei voltak. Karácsonyra 15 évesként kapott fél millió forintot. Vett belőle 220 ezerért egy táskát. Ez van akkor (illetve az esetek többségében, mielőtt magadra vennéd ) ha mindent a segge alá tesznek valakinek, és nem tudja, hogy 220 ezer forintért más 3 hónapot dolgozik.


Persze nem lehet általánosítani, távol álljék tőlem, de nagyon sok esetben a szülők a gondoskodást anyagiakban adják csak a gyereknek. Nem kaptam szüleimtől sose autót, vagy lakást. De ha a tiroli hegyekből egy állásinterjú miatt Salzburgba kellett utaznom, és heti 1 szabadnap mellett tömegközlekedéssel lehetetlen volt, akkor apám elindult este 10-kor Kaposvárról, hogy reggel 6-ra Tirolban legyen, hogy délre Salzburgba érjünk, és estére visszaérjünk Tirolba.

2014. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Egyébként te tudod, milyen az az 1,5 milliós autó? Jó esetben még mindig 8-10 éves, és 100.000 kilométer van benne legalább. Egy átlagos, kicsit lestrapált autót kapsz ennyiért. Fél millióért meg 14 éves, alig gurulót...
2014. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 bumbi02 ***** válasza:
600-800 ezer forintért (mert ugye van átmenet a 1,5 millió és a 400 ezer közt) már kapni olyan autókat, amik 18 éves friss jogsisnak tökéletes. Lehet te tragacsnak hívsz egy 10 éves Cliot 180 ezer km-mel, vagy egy 8 éves Peugeot 200 ezer km-mel.. De közel se ez a tragacs kategória. 180 ezer km egy 10 éves autóban az nem sok szerintem. Persze magam is inkább az Audi A6-ost, vagy REnault Megane-t választanám.. Azok tényleg bele kerülnek 1,5 millióba...
2014. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Audit 1,5 millióért max szintén 15 éveset kapsz.

600.000-be 200.000 km-es 13 éves astrák kerülnek, amik ráadásul belülről is olyanok, hogy az előző tulaj csak buli utáni hányózsáknak használta...

2014. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!