Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most komolyan mire jó a...

Most komolyan mire jó a vitatkozás? arra h ovis szinten legyünk? miért nem lehet meg beszélni a dolgokat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 07:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A vitatkozás az, mikor két(vagy több) fél értelmesen beszélget. Valaki felállít/magyaráz egy bizonyos álláspontot, a többiek pedig megpróbálják megcáfolni. Nincs ezzel gond. A gond akkor van, ha átmegy a vita veszekedésbe, vagy ha az érvelés megint csak átmegy Argumentum ad hominem-be.

Az akkor már tényleg ovis szint

2014. jún. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

argumentum ad hominem latinul „személy elleni érvelés”, „személyeskedés” (from wiki) - és ma is tanultam valamit :)


Egyébként maximálisan egyetértek #1-el :)

2014. jún. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én is, köszönöm
2014. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bumbi02 ***** válasza:
100%

A vitatkozás arra jó, hogy szélesítsük a látókörünket, tanuljunk. Mint az első is leírta, a vita érvek ütköztetése, a veszekedés pedig az érvek helyett személyeskedéssel kezelt konfliktus.


Ha az emberek nem vitatkoznának, akkor mindenkinek lenne egyetlen egy álláspont egy adott dologról a fejében, és csak az létezne nála. Ha vitatkozunk, megismerjük mások szemszögét, mások elképzelését az adott dolgokról, így ha fogékonyak vagyunk, és rugalmasak akkor tanulunk.

2014. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

szerintem meg lehet hallgatni a másik véleményét is.

nem kell rögvest le támadni a másik vélemény mondatait.

az a lényeg h kezelni tudjuk a másik vélemémyét.

és ami ennél is fontosabb igazat addni a másiknak.

persze ha az egyik ember egy ***kalap és ő kezdeket

ki kellosztani.

2014. jún. 25. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!