Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Könyvet akarok írni csak úgy...

Könyvet akarok írni csak úgy otthonra, de nem tudom miről. Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

Sok minden érdekel, állatok, épületek, történelem kitalált storik.

És egy fiúnak adnám.



2014. jún. 25. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudsz mirol, akkor ne irj. Hanyszor kell meg elmondani?
2014. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nem így működik...

"Csak úgy" nem lehet könyvet írni.

Ha van benned valami, amit meg akarsz osztani a világgal, ha valamilyen módon ki akarod fejezni önmagad, a véleményed, akkor arra meg kell találni a jó módszert. Van akinek ez az írás. De akiben van ilyen késztetés, annak nem kell megkérdezni idegenektől, hogy miről írjon, mert tudja.

Ha csak úgy nekiülsz, hogy te most akkor is könyvet fogsz írni, abból semmi jó nem fog származni.

Szerintem se a saját, se mások idejét ne pazarold ilyenekkel, ha lesz valami ami "ki akar jönni" azt érezni fogod.

2014. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm......
2014. jún. 25. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen könyvet. Ha regényt akkor szerintem úgy kezdj neki, hogy egy érdekes alapszituációt és pár alapkaraktert találsz ki. Szerintem fogd magad, egy MP3 lejátszót, vagy telefont fülessel és menj el zenét hallgatva sétálni. Lehetőleg ne nagyvárosba, és lehetőleg instrumentalt hogy a szöveg ne befolyásoljon és még véletlenül se sablont csinálj.

Ennyi tipp jutott most eszembe.

2014. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!