Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy mi legyek ha...

Nem tudom, hogy mi legyek ha "nagy" leszek?

Figyelt kérdés
Még csak 15 éves vagyok, így mondhatjátok, hogy még bőven van időm eldönteni, de rajtam kívül már minden osztálytársam és évfolyamtársam tudja vagy legalább van valamilyen elképzelésük. Most gimibe járok matek spec. tagozatra, de semmi érzékem nincs hozzá. A bizonyítványom a jegyek alapján jónak tűnik, egy hármasom van (tesi). A történelem, irodalom, nyelvek, rajz ötös lett. A matek, fizika, kémia és a földrajz pedig négyes, de csak 3,4-4,3 körüli értékekkel, ami nem túl jól. Még az utolsó órákon is feleltem, hogy megkapjam a jobb jegyet. A szüleim főiskolára/egyetemre akarnak küldeni, de szerintem nekem nem ott van a helyem. Minden ilyesmihez túl hülye vagyok és nem vagyok jó, tehetséges semmiben sem. Ők is tisztában vannak a képességeimmel, rengeteget cseszegetnek is miatta, de ennek ellenére ezt várják tőlem. Talán emiatt, már én is cikinek érezném, ha nem lenne felsőfokú végzettségem. Nem tudom elképzelni, hogy pincér vagy valamilyen munkás legyek. Ami a legnagyobb baj, hogy nem érdeklődöm semmi iránt sem különösebben, nincs hobbim vagy valami elfoglaltságom, ami örömmel tölt el. Hogyan döntsem el, hogy mi legyen belőlem?
2014. jún. 26. 22:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Persze, már több foglalkozás is megfordult a fejemben. Különböző mérnöki és orvosi pályák, de ezekhez hülye vagyok a szüleim szerint is. Azt sem tudom, hogy egyáltalán mi lenne érdemes majd tanulni...
2014. jún. 26. 22:50
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy kevés az önbizalmad. Lehet, hogy tök jó képességű vagy, de elkönyveled, hogy te sz*r vagy, meg hulye. Az sem mindegy, hogy ez egy erős gimnázium-e, vagy pedig gyenge. Mert egy versenyistállóban teljesen jó jegyek ezek.

A másik, hogy te arra koncentrálsz, hogy miben nem vagy jó, nem arra, amiben jó vagy. Ez nagyon nagy probléma. Olvasd vissza mit írtál. Kemény 1 mondatodban soroltad fel, hogy miben vagy jó, a többi panaszkodás volt.

Ha ennyire nem tudod, hogy mi legyél, akkor nézd meg, milyen szakok vannak az egyetemeken\főiskolákon. De tényleg nézd át az összeset, ami tetszik, vagy ami úgy gondolod, hogy érdekelne, annak nézz utána. Az iskolák honlapján fentvannak a tantervek, gyakran ott vannak az ajánlott és a kötelező olvasmányok is. Azokba is beleolvashatsz, így le bírod szűrni, hogy érdekel-e.

Hidd el, ha van célod, könnyebben fog menni minden. Már csak azért is, mert ha tudod, hogy xy szakra akarsz menni, akkor nagyobb motivációd lesz mindenhez. Nem baj, ha időközben megváltozik, a lényeg, hogy tűzz ki magad elé célokat, mert ha sodródsz csak az árral, az nem vezet soha jóra. A jegyeiden is meg fognak mutatkozni. Szerintem olyan 9.-es lehettél most, vagy max 10.-es, itt van még minimum 2 év előtted, ezek a legfontosabb évek, szóval még nincs késő semmibe se belekezdeni. A nyáron van időd alaposan átgondolni mindent. Ha ez megnyugtat, akkor én 12. év előtti nyáron döntöttem el, hogy mi szeretnék lenni, hova akarok menni továbbtanulni.

Persze dönthetsz úgy is, hogy feladod az egészet, és nem kezdesz magaddal semmit. Sajnos a feladásnál könnyebb dolog nincs, úgy hogy szedd össze magad!

2014. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Először válaszold meg magadnak a kérdést, hogy mi az, ami érdekel.Akármi, bármi, ami egy kicsit izgat téged.Enélkül az infó nélkül nem nagyon lehet elindulni, szóval erre kíváncsi vagyok.
2014. jún. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Haxi9 válasza:
100%

En 14 vagyok es allatorvos szeretnek lenni. Erdemes figylembe venni h milyen vagt ugy altalaban pl. ha otletes vagy mehetsz marketingre stb. En kiskoromban is mondogattam h allatdoki szeretnek lenni mer imadom az allatokat de csak akkor dontotten el igazan amikor mondta h valasszak +2 erettsegi tantargyat es biosz kemiat valasztottam de akkor meg nem tudtam h az a felveteli az egyetemre.

De szerintem kifog alakulni a dolog :) 2-3ev alatt megbarmi megtetszhet :)

2014. jún. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
Hát ha már gimis vagy, akkor elég baj, hogy semmi elképzelésed nincs a jövődet illetően. Mi most voltunk tizedikesek, már mindenki tudja, hogy kb mi akar lenni, kivéve egyvalakit. A csaj nagyon jól tanul, kitűnő is, de egyszerűen semmi nem érdekli. Semmi! Nem tudom, mit fog kezdeni magával, félek, hogy a végén beiratkozik valami általános büfészakra, amivel el se tud helyezkedni, mert ami nem érdekli, azzal nem lesz sikeres. Sajnos a legtöbben ezt teszik, akiknek nincs semmi célja, aztán jobb esetben ott vannak az érettségi előtt és halvány lila gőzük nincs, hogy hova jelentkezzenek.
2014. jún. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Az a lényeg,hogy leérettségizz.Addig van még pár év,változni fogsz te is,a világ is. 18 évesen majd ráérsz ezen gondolkozni:)
2014. jún. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért addig mégsem, mert még ott van a fakultációválasztás is.Nem árt olyan tárgyakra jelentkezni, ami hasznos a továbbtanulás szempontjából, nem csak úgy véletlenszerűen, tehát addig valami körvonalnak ki kell alakulnia a jövődet illetően.
2014. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

18 leszek heteken belül, 2 év múlva érettségi és még mindig nem tudom merre tovább. (Hunám kar érdekelne inkább, de az ahhoz kellő magyar v töri emeltet nem akarom megcsinálni).


Vigasztaljon a tény, hogy én gázabbul állok :D

2014. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, már csak a fakultáció miatt sem érek rá annyira. Egyébként jövőre leszek 10.-es. Mivel nem igazán tudom, hogy mi érdekel, ezért inkább azt próbáltam figyelembe venni, hogy mi az amire a legnagyobb szükségem lehet, ami a leghasznosabb. Ezért járok matekra, de nem igazán megy. A humán tárgyak, a töri és az irodalom talán jobban érdekel, de nem tudom, hogy mit lehetne velük kezdeni. Nem akarok ügyvéd, jogász lenni. A mérnök szakmák tetszenek, de nem megy se a matek, se a fizika. Nincsenek önálló ötleteim, csak bemagolok pár képletet és azokkal boldogulok valahogy, látszik, hogy nem túl jól. Az orvosi is tetszik, szerintem ezzel mindenki így van, de egyenlőre nincs is biosz órám és a kémia, fizika sem fekszik nekem. Egyébként sem vagyok hozzá elég szorgalmas, sosem lenne belőlem orvos. Ezeken kívül pedig semmi olyat nem találok, amit nem érzek magamra nézve "megalázónak" és meg is lehet belőle élni, az már külön érdekessége lenne, ha még szeretném is.

2014. jún. 28. 12:13
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"A mérnök szakmák tetszenek", "Az orvosi is tetszik"


Megvan az alap koncepció, innen el lehet indulni valamerre.Nézz szét, hogy melyik mérnök pontosan mivel foglalkozik, biztosan találsz olyat, ami tetszeni is fog.A matek és társai miatt pedig ne aggódj, hanem próbáld meg szorgalmasan tanulni őket.A végén valamit úgyis választanod kell, az ahhoz szükséges tantárgyakat pedig szorgalommal kell tanulnod, főleg fakton.

2014. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!