Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy mi legyek ha...

Nem tudom, hogy mi legyek ha "nagy" leszek?

Figyelt kérdés
Még csak 15 éves vagyok, így mondhatjátok, hogy még bőven van időm eldönteni, de rajtam kívül már minden osztálytársam és évfolyamtársam tudja vagy legalább van valamilyen elképzelésük. Most gimibe járok matek spec. tagozatra, de semmi érzékem nincs hozzá. A bizonyítványom a jegyek alapján jónak tűnik, egy hármasom van (tesi). A történelem, irodalom, nyelvek, rajz ötös lett. A matek, fizika, kémia és a földrajz pedig négyes, de csak 3,4-4,3 körüli értékekkel, ami nem túl jól. Még az utolsó órákon is feleltem, hogy megkapjam a jobb jegyet. A szüleim főiskolára/egyetemre akarnak küldeni, de szerintem nekem nem ott van a helyem. Minden ilyesmihez túl hülye vagyok és nem vagyok jó, tehetséges semmiben sem. Ők is tisztában vannak a képességeimmel, rengeteget cseszegetnek is miatta, de ennek ellenére ezt várják tőlem. Talán emiatt, már én is cikinek érezném, ha nem lenne felsőfokú végzettségem. Nem tudom elképzelni, hogy pincér vagy valamilyen munkás legyek. Ami a legnagyobb baj, hogy nem érdeklődöm semmi iránt sem különösebben, nincs hobbim vagy valami elfoglaltságom, ami örömmel tölt el. Hogyan döntsem el, hogy mi legyen belőlem?
2014. jún. 26. 22:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök kilőve! Az összes. Jól hangzik a "ha szorgalmasan tanulod menni fog" duma, talán igaz is. De nem a matekra. Ha nem érted, akkor akármennyit tanulsz, akkor se fog menni, mert ahhoz, hogy megoldd a feladatot, gondolkodni kell. Fizika, kémia szintén úgy fog menni, ha megérted, és elég sok a számításos feladat is. Biosznál az esettanulmány igényel jó logikát. Mérnök szakokon ha nem megy a matek akkor fél év után repülsz (vagy hamarabb). Ha csak bemagolni tudod az anyagot, akkor az összes szak, amin matek, fizika, biológia, kémia, földrajz van kilőve. Talán az orvostanhallgatóknak kell a legtöbbet magolni, de amikor a betegeket kezelik GONDOLKODNIUK kell, a tünetek alapján kell következtetni a betegségre. Ha a humán megy, humán területre menj tovább.
2014. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egyetértek az előttem szólóval. Vagy 4 napon át kellett készülnöm a matek dolgozatra, hogy megkapjam a hármast...Van ötös dolgozatom is, de arra még többet tanultam és az a része ment is, nem a "gondolkodós" fajta volt csak egyenletek. A probléma az, hogy a humán szakok nem érdekelnek annyira és nem is "megérősek". Nem akarok jogász lenni vagy valamilyen büfészakra menni.
2014. jún. 28. 21:27
 13/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem nem a tanulással van bajom mert megtanulom, amit meg kell és igyekszem rendesen felkészülni az órákra, dolgozatokra, de a matek, kémia és a fizika az, amelyik másik kategória. Hiába tanulom meg az összes képletet, csinálom meg otthon 3x az összes addig megoldott példát, magamtól egy új feladattípust nem tudok megoldani mert nem találom meg az összefüggéseket, nem tudom, hogy egyáltalán miből induljak ki. Ha egy megszokott feladattípus van, azzal nincs gondom, azt könnyen megoldom, ha már tudom, hogy mit csináljak mert hasonlóak a lépések. A humán tárgyak sem azért ötösek mert azokat annyira szeretem hanem azért mert azokat "csak" meg kell tanulni. Nyilván ott is vannak összefüggések (történelemben például), de ezek teljesen mások mint a reál tárgyakban, itt könnyen összekapcsolom a dolgokat.
2014. jún. 28. 21:36
 14/17 A kérdező kommentje:
A földrajz is lehetne ötös, az ha mondhatok ilyet "véletlen" volt, de nem akarok mentegetőzni. Nem a szívem csücske és ami azt illeti becsúszott két jegy, amire nem volt szükségem, de ha több figyelmet fordítok rá, akkor meglenne az ötös is.
2014. jún. 28. 21:39
 15/17 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben egyértelmű, hogy humánnal kell továbbmenned.
2014. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Jó, de azon belül mit válasszak? Eddig még nem igazán találtam olyat, ami tetszene.
2014. jún. 29. 12:03
 17/17 anonim ***** válasza:
Fuh annyira kiváncsi lennék , hogy mi van most veled :( de valószínű ezt nem fogod látni
2021. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!