Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha hozzátok jönne vendégségbe...

Ha hozzátok jönne vendégségbe egy idegen gyerek, rászólnátok, ha wc-zés után nem mosna kezet?

Figyelt kérdés
Több hétre idehozták a szüleim az egyik messzi rokon gyerekét, engem is és a testvéremet is zavarja, hogy soha nem mos wc-zés után kezet. Nem tudom, mit tanult otthon, de szerintem egy 9-10 évestől ez elvárható lenne. Már azon gondolkodtam, rászólok, de a szüleim még őt védenék, mivel ők sem szoktak kezet mosni szinte soha. Az viszont nagyon zavar, hogy egy ilyen gyerek még csak nem is tudja, hogy illik kezet mosni. A kutyát tapogatja állandóan, a wc-ben 6 felnőtt után tapogat mindent és eszébe nem jutna... Szerintetek bunkóság rászólni?
2014. jún. 28. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szólj rá nyugodtan.

Én rászólnék a helyedben

Ha kell magyarázd el neki hogy ez nem egészséges és beteg lehet ha nem mos kezet.

2014. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, röviden hozzátenném, hogy ezt mi így szoktuk és miért.
2014. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy ő, hanem mi is, akik kezet mosunk! Undorító, nem is értem, az ilyen gyerekeket nevelik egyáltalán vagy csak nőnek, mint a gaz?! A másik meg hogy már óvodában is tanítják a kézmosást...A pláne meg az, hogy otthon náluk van vagy egy tucat állat, és amikor egyszer a férges állatokról volt szó, kiderült, hogy az anyja életében nem féregtelenítette az állatait, miközben a macska rendszeresen a kanapén fekszik. Képzelem, miket hozott amúgy is ide a gyerek...
2014. jún. 28. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
jól értem, hogy TE szüleid sem szoktak kezet mosni?? akkor mennyivel jobbak ők, mint a kisgyerek?
2014. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Régebben már rájuk is próbáltam hatni, de hiába. Régi falusi emberek közt nőttek fel, most is falun élünk, itt ez "luxus" és "kényeskedés". Plusz senkinek nem mondhatom meg, mit csináljon a saját házában, és egy 50 éves ember amúgy sem változik már. De azért, hogy egy kisgyerek se tudja ezeket, mikor az óvodában és az iskolában is megtanítják nekik...?!
2014. jún. 28. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ez valahogy teljesen alap dolog, hogy pisi kaki után kezet mosunk. Aki nem igy tesz, arra rászólok.
2014. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!