Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezeket a problémákat tényleg...

Ezeket a problémákat tényleg én okoztam magamnak?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, de sajnos nem sikerülnek a vizsgáim, hiába tanulok rájuk. A szüleim szerint ennek több oka van, a negativitásom, ami az utóbbi időben eluralkodott rajtam, az, hogy nem hiszek magamban és az, hogy fáradt vagyok. A fáradtság szerintem amiatt van, hogy évek óta nem pihentem, mert műtétekre járok, a műtétek után rehabilitáció, utána pedig kezdődik a suli újra. A negativitásom meg onnan jöhet, hogy semmi sem okoz örömet. A műtét nagyon sok mindent elvett tőlem, nem tudok futni, sétálva hosszabb távot megtenni. Az iskolában sincs sikerélményem, pedig tanulok, és tetszik, amit tanulok. De más könnyen átmegy a vizsgán dumával, engem meg megbuktatnak.

Nem tudom, hogy mit csináljak, ha tényleg én okoztam ezeket magamnak. Van ötletetek?

Nektek volt már olyan, mintha egy sötét, szerencsétlenséget hozó felhő lebegett volna a fejetek felett? Hogyan szabadultatok meg tőle?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 30. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak te okoztad magadnak. A szüleid reakciója alapján szinte biztos, hogy egy nagy részét ők okozták.
2014. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt ki tudnád egy kicsit jobban fejteni? Köszi a választ!
2014. jún. 30. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:

A te kezedben van a saját életed. Nem vagy szerencsétlen, csak bemeséled magadnak, hogy az vagy. Minden azon múlik, hogy milyen önképet alakítasz ki magadról, hogy hogyan látod magadat. Bárki lehet Einstein, aki nem korlátozza be magát egy hibás önképpel. Arra vagy képes, amit megengedsz magadnak. Nekem is át kellett alakítanom a gondolkodásomat és míg régen bukdácsoltam, most már bármit meg tudok tanulni 1-2 nap alatt. Államvizsgára anno 2,5 napot tanultam és külön dicséretben részesültem ... angol nyelvvizsgára 1 napot készültem és meglett! :D


Én nem azt mondom, hogy higgy magadban, mert ez nem hit kérdése és nem mantrázni kell, hogy jó vagy. Egyszerűen ismerd meg a saját képességeidet és ne korlátozd be magad! Az ember csodálatos lény és szinte bármire képes.


Továbbá engedd el magad kicsit, ne görcsölj a dolgokon, kezeld az életet játékként és lásd érdekesnek a tananyagot. A világon minden érdekes, csak meg kell tanulni szeretni a dolgokat!


27F

2014. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod, nagyon kedves, hogy ilyen sokat írtál. :)

Azt megkérdezhetem, hogy a gondolkodásmódodon hogy sikerült változtatnod?

Próbálom a dolgokat érdekesnek és jónak látni, de sajnos nem sikerül. Neked ez milyen módszerrel ment?

Köszönöm a válaszod!

2014. jún. 30. 20:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Hármassal nagyjából egyetértek, de azért hozzátenném, nem mindenki tud önerőből kikeveredni a negatív gondolkodásból és nem is szabad ezért senkit hibáztatni, nyomás alá helyezni. Valamilyen szakemberrel próbáltál már beszélni?
2014. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Voltam pszichiáternél, kaptam hangulatjavítót, de nem érzem, hogy változott volna valami. Nem tudom, hogy mit kéne csinálnom, mert úgy érzem, hogy egyedül nem vagyok képes megváltozni, változtatni a dolgokon.

2014. júl. 14. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!