Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem megy nekem ez az...

Miért nem megy nekem ez az élet dolog?

Figyelt kérdés
Azt mondják az életet nem túlélni kell,hanem megélni.Hát nálam egyre jobban az van hogy csak túlélni próbálom,mindenfelől a pénz támad,minden oldalról,mindent csak pénzért lehet szerezni,de már nem tudom a pénzt meg honnan szerezzem,már annyit ami elég.Felemészti a napjaimat a folytonos agyalás.

2014. júl. 2. 17:54
 1/7 A kérdező kommentje:
na meg nem csak a pénz dolog hanem sok minden más is,de a túléléshez az a legfontosabb.
2014. júl. 2. 17:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Írnék pár tanácsot, de attól is függ, hogy hány éves vagy.
2014. júl. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
31
2014. júl. 2. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Na, így akkor már van valami támpont.

Az első és legfontosabb, hogy mindig legyenek kitűzött céljaid.

Teljesen mindegy, hogy mi. Egy kirándulás, egy kiscica örökbefogadása, egy szép ruha vásárlása, vagy BÁRMI.

Ha mindent megteszel érte, hogy sikerüljön, akkor lesznek sikerélményeid, ami magabiztossá tesz, és komolyabb dolgokba is bele tudsz vágni.


Abban igazad van, hogy minden a pénzről szól.

De ha egy kicsit elvonatkoztatsz, akkor sok minden másnak is tudsz örülni.

Pl. hogy süt a nap és nem szakadó esőben kell sietned valahová, vagy hogy nincs valami komoly betegséged, vagy vannak barátaid, stb.


Az életet buliként kell felfogni.

Persze, hogy vannak rossz dolgok is, de mindenhol vannak.

Most ha szomorkodsz vagy csak túlélni akarod a napokat, akkor csak magadnak ártasz vele.


Van párod?

A munkád szereted?

Hobbid?

Haverok/barátnők (attól függően, hogy nő vagy vagy férfi)


"Csak" a pénz a gond?

2014. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Folytatom.


Itt van mondjuk az én példám.

1 hónapja nincs munkám, emiatt egy halom tartozásom van, jelen esetben van 2000 Ft-om, és nem tudom, hogy holnap vagy 1 hónap múlva jutok pénzhez.


Mindent megpróbálok és nem adom fel.

Igaz, hogy rettentő nehéz nem gondolni rá, hogy akár holnap kidobhatnak az albérletből, de ha egyfolytában arra gondolok akkor nem lesz senkinek sem jobb.


Próbálom vidáman felfogni, hogy most legalább jut idő magamra, olyan dolgokat el tudok intézni amire máskor nem jutott időm, és mindezt napsütéses időben, így (bérlet és üzemanyag híján) gyalog vagy biciklivel is bárhová eljuthatok.

2014. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Párom nincs,mert abban sem vagyok sikeres,mostanában ismerkedés sem úgy működik.Most jelenleg nem dolgozom,van hobbim de hiába mondják hogy jól csinálom amit csinálok én nem érzem sikeresnek magam benne plusz a tárgybéli hobbikban már örömömet sem lelem úgy mint régen.Haverok időközönként vannak,barátok nem igazán.Nem csak a pénz a szar hanem az egész élet és ami benne van,de a pénz azért bánt a legjobban mert nem látom a jövőmet.
2014. júl. 2. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább folytassuk privátban, és akkor írok még pár dolgot, én is voltam már 100000-szor rosszabb helyzetben mint most, én is éreztem azt amit most Te és mégis kimásztam belőle.
2014. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!