Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én ezt nem bírom így tovább....

Én ezt nem bírom így tovább. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Senki nem foglalkozik velem és ezt komolyan mondom, ez nem csak egy egyszerű "tini hiszti". Nincsenek barátaim, egy sem és a családom is csak fizikailag létezik. Szinte idegenek vagyunk egymásnak. Őszinte leszek, nem szeretem egyik családtagomat sem, de felőlük sem érzek semmi szeretet vagy bármi mást. Mindig mindenért engem hibáztatnak, legyen szó bármilyen irreális dologról. Sosem tudok olyat csinálni, ami megfelel nekik. Már 15 éve azt hallgatom, hogy egy senki vagyok és nem érek semmit, mindenhez túl hülye vagyok... Semmi nem érdekli őket. Már óvodás korom óta kövér vagyok mert egy gusztustalan hájas disznót neveltek belőlem. Anyám mindig próbált csúnya, előnytelen vagy éppen rossz méretű ruhákba öltöztetni, de ezt már elég jól "kontrollálom". Nem látok rendesen ezért szemüvegre lenne szükségem, de szerintük nem fontos. Alig hallok az egyik fülemre és jelenleg is be van gyulladva, de nyilván ez sem elég fontos, ahhoz, hogy foglalkozzanak vele. Egyedül nem tudom ezeket elintézni mert nem engednek egyedül sehova. Nincsen semmi önbizalmam, nem tudok beszélni, barátkozni másokkal. Beletörődtem, hogy soha nem lehet igazam semmiben sem, nem tudom megvédeni magam a vitákban és már tulajdonképpen nem is akarom. Rengeteget sírok, néha már nyilvános helyeken sem tudom visszatartani a könnyeimet, olyankor alig kapok levegőt és csak sírok és sírok... Otthon ennek nagyon nem örülnek. Anyám simán elsétál mellettem, észre sem vesz engem. Ordibál, hogy már megint mi a franc bajom van. Apám is hasonlóképpen szokott reagálni, nem rég azt mondta, hogy szégyelljem magam, hogy így viselkedek velü, hogy szz@rok a pofájukra... Ennél sokkal csúnyább szavakat is lehet mondani, de nagyon rosszul esett az eddigiek után. Mintha semmit nem vennének észre ebből az gészből, én persze csak jobban sírok ettől. Kezdem azt hinni, hogy depressziós is vagyok...
2014. júl. 4. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

____________Már 15 éve azt hallgatom, hogy egy senki vagyok és nem érek semmit, mindenhez túl hülye vagyok... ________________


Akkor hány éves vagy 30 ?

2014. júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, 15 éves vagyok. Lehet, hogy így az a mondat túlzásnak hangzik, de sosem éreztem, hogy jelentek nekik bármit is, sosem szerettek egy kicsit sem. Ha 30 éves lennék, akkor nem állnának fen ezek a problémák, akkor már nem parancsolgathanának nekem, felnőttként nem függnék tőlük. Persze, a lelki gondok nem illannának el, de az orvosok sokat tudnának segíteni.
2014. júl. 4. 23:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél előbb menj el onnan
2014. júl. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

akkor nem 15 élve hallgatod ezt. max 3 éve.

pl egy 7 éves gyerek fel sem fogja ezeket.


még 3 év ki lehet bírni.

2014. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyet csinálhatsz, legyél minél önállóbb, gondolkodásban, az életben egyaránt. Olvass pszichológiai könyveket, hogy tudj fejlődni önmagadtól. (Javaslom Fromm, Frankl, Yalom könyveit)

Tanulj egy jó szakmát, hogy 18 éves korod után el tudj otthonról költözni.

Keress valakit, akivel el tudsz beszélgetni mindenről, ami foglalkoztat, ami történik veled. Esetleg levelezés is szóba jöhet.

2014. júl. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem felszólalóval; az energiáidat saját magadba kell fektetned. Rengeteg olyan könyv létezik, amelyek pozitív, hasznos tanácsokkal látják el az olvasót (pl. Louise Hay: Éld jól az életed; vagy szintén tőle "Az erő benned van"; vagy Rhonda Byrne a "Titok" c. könyv, amely meg lett filmesítve is és fenn van a youtube-on is magyarul stb. stb.). Bár ezek a könyvek elsősorban felnőttekhez szólnak, sosem korai elolvasni őket. Addig is járj el különböző foglalkozásokra az iskolában, amelyek érdekelnek, vagy a suli vagy a városi könyvtárában töltsd el az idődet tanulással (és itt nem csak az iskolai tantárgyakra gondolok, hanem olyan tanulásra, ami érdekel). Én pl. sokat szerettem volna utazni, ezért hát elkezdtem utazós könyveket olvasni, majd az internet megjelenése óta ( :D) már interneten olvasok minden olyanról, ami érdekel. Olvashatsz sokat pl. a táplálkozásról is. Ha elfoglalod magad, és elkezdesz egészségesebben táplálkozni (a lehetőségeidhez képest), akkor a súlyod is csökkenni fog. Ha suliba jársz, beszélgess az iskola pszichológusával, és panaszold el neki azt is, hogy hogyan viszonyulnak a szüleid pl. a látásod és hallásod problémájához.

A 18. szülinapodon pedig végleg elhagyhatod őket!

2014. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!