Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy férfi és egy nő bemegy...

Ha egy férfi és egy nő bemegy egy pub-ba vagy étterembe vagy akárhova, ki megy először?

Figyelt kérdés
illem szerint, én eddig úgy tudtam, hogy a nőt előre kell engedni, de most azt hallottam, hogy éppen a férfinak kell először belépni. Kicsit összezavart
2014. júl. 11. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez azért van hogy a férfi kapja az első pofont. De ma már azért ez nem annyira aktuális szóval mehet a nő előre.
2014. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2014. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én eddig egész életem folyamán mindig előre engedtem a nőket akikkel közösen mentem valahova. Azt hittem ez így illik.
2014. júl. 11. 22:06
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk elég szomorú, hogy a nők sem tudták, hogy nem így illik.


Te mész be elsőnek, mert a, baj érheti őt benn, pl. pofon, vagy szék repülhet felé, és b, lesegíted a kabátját, ha beértek.:)


Remélem, hogy az egész életedben előre engedted, az nem 30 éves vagy huszonéves kort jelent, mert csoda h volt második randi:D

2014. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kocsmába, pubba mindig a férfi lép be előre, pont azért amit az első válaszoló leírt..
2014. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Azért megy be először a férfi, hogy megnézze milyen a hely. Ha olyasmi történik ami nem illendő (verekedés vagy ilyesmi) akkor ő lássa, ne a nő. De ez már régi szabály, nem aktuális, szóval ne aggódj emitt.
2014. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyilvános helyre a férfinek kell elöre menni, hogy a nöt ne érhesse semmiféle inzultus, más esetekben (lakás, munkahely) viszont a nöt kell elöre engedni.
2014. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Étterem, pub, stb. a férfi megy előre, a már korábban leírtak miatt.

Más helyeken nem. Pl. egy irodaházhoz egyszerre érsz oda egy nővel, akkor illik előreengedni.

2014. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a teljes szabály érdekel (ha már tanulsz, tudj meg mindent) az úgy működik, hogy te belépsz, utánad a lány, aztán ha nem olyan elit helyen vagytok, ahol pincér fogad az ajtóban és kalauzol titeket a helyetekre, akkor bent már a lánynak illik előremenni, hogy ő választhasson asztalt.


No persze manapság az a baj, hogy nagy zavar van a fejekben: hiába tudsz te minden illemszabályt, ha a partnered szegény még sosem hallott ezekről, mert akkor tudatlanságában még ő fog bunkónak tartani téged... szóval ismerni kellene a szabályokat ÉS kisakkozni, hogy mit tud a másik... :/

2014. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy tudom, a nőt előre kell engedni, hogy a férfi addig is bámulhassa a fenekét. :D
2014. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!