Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy étterembe kinek kell...

Egy étterembe kinek kell először belépni az ajtón?

Figyelt kérdés
Ha egy férfi és egy nő elmegy együtt vacsorázni egy étterembe, akkor kinek kell vagy kinek illik először belépni az étterem ajtaján?

2013. szept. 13. 09:12
 1/10 zabmester ***** válasza:
100%
Az illem szerint a férfinak, hogy fel tudja mérni a benti helyzetet, és eldönthesse, hogy a hölggyel bemennek-e, vagy sem.
2013. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A férfinek illik belépni.

Ha többen vagytok, akkor először egy férfi, utána a nők, majd a többi férfi.

2013. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És az illem nem azt diktálja, hogy előre engedjük a hölgyet/hölgyeket, mint mondjuk a többi szituációban amikor kinyitjuk előttük az ajtót meg stb?
2013. szept. 13. 09:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, idegen helyre a férfi lép be először, az Első leírta, hogy miért.


Ismert helyre engedi előre a nőt.


Sőt, mikor befejezik a vacsorát, akkor - szintén sok félreértéssel ellentétben - először a férfi öltözik fel, majd utána segíti fel a partnere kabátját, hogy ne a hölgy melegedjen be, és várjon rá.

2013. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezt úgy magyarázták el mikor kicsi voltam, hogy előfordulhat, hogy a "kocsmában" verekedés van, ezért kell a férfinak előremenni. De én se látok benne logikát, mert akkor kifelé is neki kell először menni bárhonnan az utcára, mert elvben bárhol bármikor lehet verekedés. Ha pl boltba mennek be, akkor is, mert hátha épp kirabolják stb. És egyáltalán bárhol igaz lehetne, hogy mérje fel előbb ő a helyzetet. De ezekben szerintem nem kell logikát keresni, így szokás és kész. (Egyébként nőként nem lelkesedem az egész előreengedésért, sokára tudtam csak elfogadni, mert meggyőződésem, hogy a valóságban arról van szó, hogy így tudják az ember hátsóját a legjobban szemrevételezni. És ezt nem az ujjamból szoptam :D)
2013. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a verekedés miatt (talán régen volt annak is értelme), hanem azért, hogy mérje fel, szimpatikus-e a hely, bemenjenek-e? Mert egy hölgynek kínos bemenni, aztán kifordulni, mondjuk az étteremből, ha nincs szabad asztal, stb.
2013. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kései Sirató ***** válasza:
Ez így van, a pasi megy elöl, utána bemegy a nő és a pasi becsukja az ajtót.
2013. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a lépcsőn felfelé a nő megy elől, hogyha megtántorodna, a pasi alulról elkapja,

lefele meg a pasi megy előre fentiek miatt.


hát, itt is megnézik a popsinkat...

2013. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, amikor a nők szoros fűzőkben jártak, akkor ájuldoztak lépten-nyomon, mivel nem kaptak levegőt, és mindneüket összepréselte a fűző. Akkor volt divatban a "repülősó" ájulás ellen. Manapság nem szoktak a nők egy lépcsőn megszédülni :)


Erről a lépcsőn vonulási illemről még nem hallottam, de lehet így van.

Étterembe a pasi lép be először. De nem bevonul és az ajtót rácsapja a nőre, hanem megfogja (mármint az ajtót :)), és beengedi a hölgyet. Asztalt a nő választ az illem szerint. Pontosabban az úr megkérdezi a nőt, hogy hova szeretne ülni.


A gyakorlat: bevonul a nő előre, majd kisebb vita, hogy hova üljenek. A pasi a TV-ét szeretni látni, ha van, vagy az akármit, a nő mást. És a kellemesnek induló vacsora máris kisebb vitába torkollik. Nagy nehezen valahova leülnek. Kapnak étlapot. Itt jön a másik dolog. Az etikett szerint a nő a kísérőjének adja le a rendelést, aki továbbítja a pincér felé. A gyakorlatban ezt már nagyon kevesen tartják be. Én sem szoktam.


Volt is belőle egyszer félreértés. Én kértem a pincértől egy kávét, a párom egy kávét és italt. Erre kihoznak EGY kávét nekem, és EGY italt neki. Ugyanis a pincér azt hitte, hogy a párom tolmácsolja az összkívánságot, mivel így illene, nem pedig külön-külön mondjuk a magunkét. :D

2013. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A gyakorlat: bevonul a nő előre, majd kisebb vita, hogy hova üljenek."


(nekem vannak nem unintelligens ismerőseim is ...)

2013. okt. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!