Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfi meghív étterembe,...

Ha egy férfi meghív étterembe, hogy kell felajánlani hogy fizetem a részem? A végén? De milyen szöveggel?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 14:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Ha egy férfi meghív étterembe, akkor sehogy. Ő hívott meg. Ha közösen beszéltétek meg, hogy mentek étterembe az más, akkor illik felhozni, hogy fizeted a részed, de ha ő hívott meg, akkor nem.
2012. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Ha egy férfi meghiv egy étterembe akkor nem kell a felét fizetned, megsérted vele vagy jelzésértéke van ha nem fogadod végül el a vacsorát.
2012. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Ha ő hívott meg, akkor sehogy sem kell felajánlani.
2012. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
A kérdésedből látszik, hogy tök normális vagy! Nekem pl. jólesne, hogy megkérdezed (csak az elv miatt), aztán úgysem hagynám, hogy fizess! De legalább látja, hogy intelligens vagy... Egyébként ahogy kérdezted ("fizetem a részem"), és a vége felé :)
2012. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Értem,értem valószínűleg ő fizet,de akkor is meg szeretném kérdezni.Ha fizethetem a részem,sokkal nyugodtabban rendelek.=/

Csak nem tudom mi a jó szöveg erre a végén "Mennyivel tartozom?" mivel gondolom neki viszik ki a számlát.

Mondjártok már meg mikor és mit mondjak :D

2012. júl. 30. 15:19
 6/23 anonim ***** válasza:
24%
hagyd hogy a pasi fizessen elvégre ő hív meg téged.
2012. júl. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondd neki az elején: "Figyelj, ha fizethetem a részem, sokkal nyugodtabban rendelnék! Benne vagy?" Ennyi! Ahogy írtad! Erre tuti, hogy mond majd valamit!
2012. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam ezt hagyni. ÚGy gondolom, hogy kiszolgáltatottá tesz, többször meg is tapasztaltam. Én nem utólag beszélem ezt meg, hanem meghíváskor, hogy "rendben van, de csak ki-ki alapon, kötetlenül". SZokták szeretni, látszik, hogy nem akarok pumpolni, csak ismerkedni kötetlenül.
2012. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%
Nem kérdezném meg.
2012. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
Mielőtt hozzák a számlát megmondod h fizetem amit rendeltem. De nem kell megtenned. Meghívott. Ő fizet. Lehet rosszul esik neki. Mégis hány éves vagy?
2012. júl. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!