Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem zavar?

Csak engem zavar?

Figyelt kérdés

Engem zavar csak, hogy minden kisgyereknek van telefonja (és természetesen, nem olcsó), hogy egyik sem tiszteli még annyira sem a másikat mint én kicsinek, vagy hogy az unokáim lehet nem játszanak majd a kint mert akkor már nem lesz "menő", mert már semelyiket sem fogja érdekelni a kint lát, a bújócska, a szárhámorú vagy esetleg a fára mászás?!

Komolyan csak én félek hogy nem lesz jó gyerekkoruk?! Hogy ez az evulúció hanyatlik?

Csak engem zavar hogy senki nem becsül meg senkit és semmit?!



2014. júl. 17. 00:10
 1/5 anonim válasza:
Azért nem ennyire fekete-fehér minden :)Nyílván sok minden múlik a szülőkön!Az,hogy ma már hál Istennek van telefon,nem feltétlen olyan nagy baj,hiszen tudod merre van a gyereked,estleg ha valami baj van tud telefonálni./itt most nem 100.000ft-os telefonra gondolok/A másik meg az,hogy azt meg a szülő dönti el,mennyit gépezhet a gyerek.Nem szabad ennyire félni az újtól,és nem vonhatod ki belőle,mert a gyerekek kiközösítik,akkor meg frusztrált lesz,és nem hiszem hogy ez célravezetőbb lenne...a tiszteletet megint csak a szülőkön múlik!Az én gyerekem még nem tudja mi a számítógép/még csak 2 éves/mert napközben nincs bekapcsolva!De biztos eljön majd az az idő is,hogy Őt is érdekelni fogja :)!
2014. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Nem csak téged, sokakat zavar. Nyilván azért, mert nektek nincs, vagy nem tudjátok használni. Tudod te, milyen programok vannak? Egy iPaddel meg lehet tanulni zongorázni! De idáig már nem juttok el a retrogád kis agyatokkal, csak szörnyülködtök, hogy jujjujj, a gyerek már megint a kütyüjét nyomkodja..l
2014. júl. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a telefonját állandóan b...szkurálókat nem a gyerekek között kell keresni, hanem elsősorban a felnőttek között.
2014. júl. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tisztelet nem az elektronikus kütyükön múlik.


Egyébként ezek a dolgok hozzátartoznak az élethez, ha tiltod a gyereket tőle, akkor hátrányba kerül a többiekhez képest. Én megéltem, ahogy a nagyon drága és ritka betárcsázós net után ma már viszonylag kevés pénzért 10-20 megás netet lehet venni. Gyerekkoromban még egy laptop nagy szó volt, ma a telefonom 3x akkora teljesítményű, mint az akkori csúcsgépek.

A mai gyerekek már beleszülettek ebbe, és ebben is érvényes, hogy "játszva tanul az ember", tinikor végéig csak játszik ezekkel az eszközökkel, de közben megismeri a működésüket, így felnőttkorában tudja majd használni.

Nyilván szívesen játszanak kint is sokan, ez tuti. De manapság már nem a fára mászás által fejlesztett képességekre van szüksége később a gyereknek (erő, állóképesség, stb), hanem az elektronikai dolgok által fejlesztett képességekre.(információ megtalálása az interneten, kommunikálás rajta keresztül, különböző programok kezelése)

2014. júl. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem csak téged zavar... Eléggé sok kérdés foglalkozik ezzel a témával. :D Talán több is, mint kéne. :D
2014. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!