Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar hogy teljesen...

Csak engem zavar hogy teljesen lenézik a 11-14 éveseket?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak azt látom hogy a 11-14 éves fiatalokat szidják, azt gondolják hogy kivétel nélkül az összes cigizik,iszik és úgy viselkedik mint egy...(na, a lényeget lehet érteni)

13/L


2014. jún. 24. 09:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A negatív példák mindig erősebbek, mint a pozitívak, így nem meglepő, hogy így általánosítanak az emberek és az meg pláne borzalmas dolog, hogy tényleg túl sok ilyen fiatal van.
2014. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Ez mindig így volt, és így is lesz. Valaki ebben leli örömét. Sok aberrált.
2014. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

már is adtál egy kézen fogható példát 13/L ? mi köze a nemedhez ehhez a kérdéshez?


most nekem az jött le hogy ismerkedni akarsz

2014. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, olvasgass itt pár kérdést amit az említett korosztály írt ki, és meg fogod érteni. Persze kivételek mindig vannak, de sajnos egyre kevesebben. A napi 10.-ik terhes lehetek, meg berúgtam mi lesz kérdés után már én is általánosítok, tudom nem kéne.
2014. jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én alapból utálom a 8 évtől 14 évig terjedő korosztályt.. :D

Főleg a kisfiúkat.


18/F

2014. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1: nem mindenki ilyen, tudjuk. De ott ahol úgy köszön a gyerek az anyjának miközben cigizik, hogy "mivan b*zdmeg", az nem túl jó.

2: én nem a 11-14, hanem a 10-16 éves korosztályt sorolom ide.

2014. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg az jön le a kérdésedből, hogy fényezni akarod magad:)

Nyilván nem minden tinire igaz, de a többség valóban ilyen, de ez nem jelenti a legrosszabbat. Az én osztályomban is van, aki cigizik, iszik és eljár bulizni, de ettől még jófejek, kedvesek, normálisak és jól is tanulnak. 15-16 éves gimnazisták, de már általánosban kezdték. Egyébként sokan szeretik azt hinni, hogy a gimisek szentek és csak a szakközép meg az ipari a züllött helyek, de nálunk is előfordul a balhé, terhesség... Bár általában a bunkóság, agyatlanság is társul mellé, de az szerintem nem ezek miatt van, inkább fordítva...

Azt is el tudom képzelni, hogy félnek a kiközösítéstől vagy, hogy ők kimaradnak valamiből meg unalmasak stb... Szerintem nem csak a közösségi oldalakon, az iskolákban és az utcán is azt lehet látni, hogy ez a "menő" és akkor vagy valaki ha beszólogatsz és köcsög vagy mindeközben úgy nézel ki mint egy rossz ri.@.nc vagy b.u.zi. Minden lány és fiú is ugyanúgy néz ki, az már "gáz", ha egy kicsit is más vagy. Nem akarnak kilógni a sorból, az már más tészta, hogy melyikkel járnak jobban...

Sokan szerinte régen is ez volt a helyzet csak akkor még nem volt olyan fórum, ahol ezt ennyire meg lehetett volna osztani másokkal, nem volt annyira szembeötlő a fiatalok viselkedése. Én erre csak annyit tudok mondani, hogy az apám 11 éves korában kezdett el dohányozni és inni...akkor sem lehetett sokkal jobb a helyzet.

2014. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*sokak szerint
2014. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem több oka is van.

- Ők (közülük a lányok) alkotják a széles (és jogos) közutálatnak örvendő nyálkás fiúbandák, tween pop és alkonyat-jellegű förtelmek fő célközönségét és lelkes, TÚL hangos rajongótáborát.

- Ilyentájt kezd sok embergyerek fölnőttesen viselkedni (ami szörnyen erőltetett ám idősebb szemmel) és elvárni, hogy felnőttként tekintsenek rá, rendszerint mindezt borzalmas tudatlansága/naivitása/gyerekessége mellett - tisztelet a kivételnek. Itt nem züllésre és ribizlisedésre gondolok feltétlenül, hanem mindenféle témákra, amikre még fájdalmasan nem értek meg, de ők már úgy gondolják, igen.

- A normálisak általában pont nem szúrnak annyira szemet, az irritálóak annál inkább - jól írta egyik válaszoló, nézd meg, itt pl. miket írnak ki kortársaid, milyen stílusban (akármelyik témában). Megintcsak: nem csak züllés és hasonlók problémásak (bár ott is bőséggel akad), hanem szinte mindenhol, dől az agyrohasztó ostobaság. Nem csak ebből a korosztályból, de ebből a legpenetránsabban vagy legfeltűnőbben (ill. a kicsit idősebbekéből). Hogy is mondjam, sokan mondjam, az internethasználatra általában véve nem ért meg igen sok példány közületek.

- Nyilván egy szűkebb réteg, amelyik bagózik, vedel és a r*b*ncosodás/díszbúzaság/keménytökűcsávóság útjára lép a mellét verve ennyi idősen, de ebben az életkorban a legkevésbé elfogadottak ezek - érthető módon.

- Felnőttként kívülről hallgatva (akár buszon) ennyi időseket általában masszív facepalmot eredményez.

- Esetleg sokatok emlékeztet minket arra, mi mennyire irritáló pörsenések lehettünk - nyilván nem mindenkinél.


És egyéb okok. Ez egy zűrös életszakasz, na. :)

2014. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*sokan mondják
2014. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!