Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiúk! Titeket zavar, ha egy...

Fiúk! Titeket zavar, ha egy lány okosabb, intelligensebb nálatok?

Figyelt kérdés
Hogyan viselkedtek a közelükben? Mi a véleményetek erről?

#siker #intelligencia #okos lányok
2014. júl. 18. 12:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

Okosnak nevezhetjük ha tudja az okokat. Legalább is ez a közvetlen jelentése.

Akkor a művelt, tanult ember attól még nem feltétlenül hívható okosnak. Csak magolt, esetleg felvette más gondolatát amit felkaptak, s sokan gondolják így akkor úgy van. Tömegösztön...

Az értelmes adná vissza a felfogóképességet.

Ezek a dolgok persze összefügghetnek ezért jöhet ki a fogalomzavar.


Valamint valóban az a zavaró ha kérkednek vele, vagy azt hiszik, hogy okosabbak. Mindkettő esete a saját személyük fölényességét próbálja mutatni. Még pofátlanabb ha ezt a nemre való hivatkozásra húzza, ami nem tehető meg, mert nem nemekre vonatkozik ez a dolog, hanem egyénre. Ahogy a feministáknak sem tetszik ha őhozzájuk így meg úgy viszonyulnak, mi sem szeretjük a sztereotípiákat. A férfi talán különösen érzékeny arra, ha a személyét vonják kétségbe. Ekkor esetleg visszaszúr, s tökmindegy kikezdte bizonyos rétegekben ott van ez a feszültség amit az értelem hiánya okoz. Tehát az okossággal kérkedők nem kifejezetten okosak-értelmesek, mert egoból mondják aztán azt se nem fogják fel, hogy másban meg ő tud többet-jobban, illetve nem értelmes ahhoz, hogy értse ezzel a tettével mit tesz a másikban. Ugye ha okos, akkor ok-okozatot tudja, hogy mit okoz, de lehet mégis szemléltet, tehát valahol valami félelem van benne, tehát nem egészen annyira értelmes. Ugye nem egész, mert fél, s az nem egészséges.

Szóval szerintem van akkor az egos okos, aki tényleg tud, csak beképzelt. Az okos-okos. Meg a beképzelt. De ezek közül is van átjárás, határt meghúzni nehéz, egyik tulajdonság adódik a másikból alapon, vagy helyzetfüggő.

Valami ilyesmi, a feminista konfliktus is egoharc. Ők nem is hazudnak maguknak, mert egyenlőséget akarnak. Ahol nem egyenlők, ott egyenlők akarnak lenni, de mondhatnám, hogy egyenlőbbek akarnak lenni. Ugyanis meg vannak győződve, hogy minden területen hátrányban vannak, megvan bennük ez a vak sértettség, és nem figyelnek oda arra az egyensúlyra, hogy másik területen ők vannak előnyben részesítve.( Ez nem jelenti azt, hogy teljesen kiegyensúlyozott, matematikai összevetése 0-ra jön ki, de lehet egy egészséges egyensúly. Ettől fügétlenül vannak egyéni helyzetek családon belül ahol a nő a döntőbb.) Például klasszikus példa, süllyed a hajó, előbb a nőket és a gyerekeket kell megmenteni. Vagy a gazdagokat... Mindegy, ez egy másik bonyolult kérdéskör, a lényeg, hogy a feministák se gondolják át az egészet túl okosan, így nem vehetők komolyan. Pl az egyenlőséget hirdető nők akik ugye egyenlőbbek a feminista klubba nőknek ingyen a belépés férfiaknak meg nem. Ilyet is olvasni. A fizetésekről most nem beszélnék így is kitértem érintőlegesen.


Szóval ha egy lány okos, akkor az egy okos lány. Nyilván tud érdekes dolgokról beszélgetni, vagy avval kapcsolatban ő ilyet meg olyat is tud avval ellentétben, mint amit most mondtak ezért és azért. Én értékelném.


UI.: Ha vitában nem győzzük meg a másikat, érdemes annyiban hagyni, hogy nekem jó ebben a tudatban, neked meg legyen úgy. Olyan mint a én a sütit szeretem, ő meg inkább a pogácsát. Azt melyik a jobb, a süti, vagy a pogácsa.

2014. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
34%

11-es vagyok.

A férfi agy amúgy jó az adat ok-ok viszonyban, hogyan kell megszerezni a jólétet. A női agy inkább érzelmi, a teremtő erő. Ezek a nemi adottságok mindig beárnyékolják a nő értelmét, vagy a férfi érzelmét.

A férfi agy mondhatni egysoros, elvileg egyvalamire jobban tud figyelni, a női agy elvileg soha nem tud leállni, elvileg mindig jár az agya valamin, meg szereti kibeszélni magából a dolgokat. Meg a nem iszerepek ahogy kialakultak, de elvileg volt amikor nők voltak a vezetők, s nyilván az is jól működött. Feltételezhetően abban a társadalomban a boldogság volt előnyben részesítve, mint az anyagiasság. Ahol nagy a gdp ott több a depresszió...

Avatar filmben jut eszembe néhány helyen is úgy van nyilván, van a férfi törzsfő, meg a női vallásvezető, stb,stb...

Mellesleg a buddhizmusban, illetve másik ilyen filozófiai lélekdolgosnál az érzelem az magasabb szintű. Most ezt nem magyarázom túl. A lényeg viszont, hogy még az érzelem is lehet más pólusú, ha téves értelem szerint háborgás van például. Szóval úgy értelmezem, hogy az értelemre alapozva lehet jó érzelmi világa az embernek, aki érző lény minden esetben férfi vagy nő. Tehát kiegészítik egymást, tehát nem egészséges az egyik félnek a másikat valamilyen szögből leminősíteni.


Szóval ezért van az, hogy írja valaki az őszintét, hogy örülne neki, csak nem látott még ilyet. És az megkapta az érzelmi alapú lepontozást. Nem hasznos vagy haszontalan, csak nem esett jól a női olvasóknak. Pogácsa vagy a süti a jobb? Ha ő úgy érzi , akkor nem tud mást mondani. De ez a véleménye. S nem ez volt a kérdés, hogy ossza meg a véleményét? Megosztotta? Hozzájárult a bővebb tudáshoz, hogy képben legyünk, hogy a fiúk mit gondolnak erről? Tehát ha lány pontozta le érzelmi alapon a válaszát, mert megsértődött őszinte tapasztalatán, az okos dolog-e? Nem ad-e evvel igazat annak akit lepontozott? Tehát hasznos volt, vagy haszontalan a válasza?...

Van egy külön fogalom, amit Dr. Csernustól tudok, úgy hívják, hogy érzelmi intelligencia. Erre kell törekednie elvileg férfinak meg nőnek. Régen volt, már nem tudom pontosan.

2014. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
Az egyik legjobb barátom sokkal intelligensebb és műveltebb nálam, ezt szeretem benne a legjobban és alapból nagyon kedvelem az intelligens és művelt nőket. A probléma csupán az, hogy baromi kevés a ténylegesen intelligens és művelt nő, és iszonyatosan sok az olyan, akinek akkora az egója, mint egy ház, és baromi okosnak képzeli magát csak azért, mert tud seggelni, és elvégzett valami büfészakot. Sajnos manapság az intelligens és művelt nő, akivel egyaránt lehet például természettudományokról és irodalomról is beszélni olyan mint a fehér holló.
2014. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, sőt: arra inspirál, hogy továbbfejlesszem magamat. Tetszenek az ilyen lányok, kicsit megpróbálom megmutatni mellettük, hogy én is tudok valamit, de sokszor lepipálnak.
2014. júl. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
11-12: Úgy érzem magam, mint ember aki régen az embereknek megmondta ,hogy a föld gömbölyű.
2014. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

10:

Az intelligencia és a viselkedés két különböző dolog, egyaránt vannak intelligens és szerény, intelligens és nagyképű, buta és szerény, buta és nagyképű emberek, mert a kettő között nincsen összefüggés. Inkább csak az a jellemző, hogy a buta és nagyképű emberek minden őket ért negatív kritikát úgy értékelik, hogy irigykednek az intelligenciájukra, ez még az okos és beképzelt emberekre sem jellemző.

2014. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából engem zavarna,az elején.De ha megismertem talán eltudom fogadni egy olyan feltevéssel,hogy egy szinten állunk.:D De egyébként a mostani barátnőm talán inteligensebb nálam is és mégis el tudom fogadni,sőt büszke vagyok rá.

19/f

2014. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Okosabb/értelmesebb/műveltebb/intelligensebb, de miben?
2014. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!