Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez a hozzáállás csak nekem...

Ez a hozzáállás csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömtől (elméletileg barátnőmtől) kérdeztem, hogy van-e jogász/ügyvéd, ismerőse, mert volna ilyen jellegű problémám, és szeretném az illető tanácsát kikérni.


Erre ezt reagálta az ismerősöm: (szó szerint idézem)


"Igen, van, de elég furcsán nézne ki, hogy megadom a mail címét és te írsz neki mint az én ismerősöm. Ha magamból indulok ki, nem tudnék egy vadidegen embernek a saját gondjaimról írni. Tehát mondjuk nekem lenne v.milyen problémám és a te egyik ismerősödnek írnám meg, hogy mit gondol?"


Erre írtam, hogy persze, hogy beszélnék a saját gondjaimról, mert ha pl. elmegyek egy ügyvédhez és perkálok neki egy halom pénzt, akkor sem kertelhetek, ha segítséget várok tőle.


És igen, őszintén elmondanám a problémám neki.


Erre csak az volt, a válasz, hogy: "Nem vagyunk egyformák."


És nem akart senkit ajánlani, vagy bármilyen elérhetőségét megadni. (aki ugye jogban járatos)


Csak én érzem ezt furának?


2014. júl. 19. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy zokon vette, hogy nem vele osztottad meg a problémád és nem azután kértél segítséget?
2014. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy jogban járatos, vagy ez a szakmája. Ha mint szakemberhez úgy fordulnál az emberkéhez, akkor nem értem a gondját, de ha csak tapogatózol és nem vagy biztos benne, hogy milyen jellegű a problémád, akkor neki is elmondhatod, és ő megkérdezheti, szerintem így lenne logikusabb.
2014. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősömtől (elméletileg barátnőmtől) kérdeztem, hogy van-e jogász/ügyvéd, ismerőse, mert volna ilyen jellegű problémám, és szeretném az illető tanácsát kikérni."


De most ezt úgy értetted, hogy ingyen? Viszed az illető szabadidejét, tök idegenként, csak mert ismered az ismerősét? Mert akkor a barátnődnek van igaza. A barátság nem úgy működik, hogy az egyik barát a másik kontójára spórol... te is ideges lennél, ha mondjuk cukrász lennél és rendszeresen rádcsörógnének idegenek, hogy xy barátnőd ismerősei, süssél már nekik ingyen egy tortát...

2014. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A barátnőmnek is felvázoltam a helyzetet, tehát nem egy titkos dologról van szó.


"ha mondjuk cukrász lennél és rendszeresen rádcsörógnének idegenek, hogy xy barátnőd ismerősei, süssél már nekik ingyen egy tortát..."


Hol írtam, hogy rendszeresen???


Az, hogy egy szakembernek írok egy e-mailt, hogy ebben és ebben a helyzetben mit kéne tennem, az nem egyenlő azzal, hogy tortákat sütök idegeneknek.


Ez olyan, pl. hogy TE itt hozzászóltál ami nem került pénzedbe és nem vette el az egész napod, ami ugye nem egyenlő azzal, hogy ingyen tortákat sütnél másoknak.


Nem azt kértem tőle, hogy beszélje meg egy ügyvéd ismerősével, hogy csak és kizárólag nekem és ingyen és bérmentve egy hónapokon át tartó pert vállaljon el.


Ha mondjuk azt kérdem tőle, hogy van-e egy autószerelő ismerőse akinek elmondhatom a problémám, és én felhívom azt az autószerelőt, és néhány mondatban elmondom a telefonban, hogy mint szakember mit tanácsol, vagy leírom neki e-mailben, az NEM egyenlő azzal, hogy elvárnám tőle, hogy teljesen ingyen javítsa meg a kocsimat.

2014. júl. 19. 20:05
 5/5 anonim válasza:

Csakhogy az autószerelőnek a szerelés a szakmája, az ügyvédnek pedig maga a tudás. Egy ügyvéd ebből él, hogy tanácsokat ad, segít stb. mint egy pszichológus, vagy tanár. Tanárhoz sem lehet úgy odamenni, hogy "figyu nem értem a gyökvonást, és egy barátom barátja a barátod. elmondanád?"

Hogy ne csak offoljak, szerintem egy jogi fórumon többre mennél mint a barátnőddel.

2014. júl. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!