Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem kellemetlennek,...

Miért érzem kellemetlennek, sértőnek és tolakodónak, ha ismeretlen emberek bókolnak?

Figyelt kérdés

Amúgy boltban dolgozom eladóként, és főként a vásárlók részéről van ez a problémám. Szerencsére nem gyakran, de előfordul, hogy egy-egy vendég elkezd nekem udvarolni, és azt borzaszó tolakodónak és illetlennek érzem, és inkább kellemetlenül meg szinte sértve érzem magam tőle. Nem tudom, miért. Persze, ha csak annyit mond valaki, hogy csinos vagyok, vagy szép a mosolyom vagy ilyesmi, az még nem is zavaró, mosolyogva megköszönöm, és kész. De amikor valaki elkezdi itt részletezni a témát, az már zavar.

Bár nem csak munkahelyen, hanem akár utcán, buszon is, vagy akárhol.

Komoly kapcsolatban élek, többek között ezért nem izgat, bárki is próbálkozik udvarolni. Még nem vagyunk házasok, de hamarosan meglesz az eljegyzés. Ha gyűrű lenne az ujjamon, az ilyenek visszafognák magukat? Vagy az sem számít?


2014. júl. 22. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerelnes vagy a párodba? Akk az miatt van.


Én is szoktam bókolgatni vad idegen nőknek ha olyan hangulatom van, de sok csaj nem díjjazza ezt, tehát nem vagy egyedül ezzel.

2014. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz gyűrűvel, de az ilyen nyomulós emberkéket ez nem fogja visszatartani.

a kisboltba, ahová járunk, dolgozik eg feltűnően szép lány, akárhányszor ott vagyok, mindig nyomul rá valami vén kandúr, vagy ittas egyén. Mondjuk ő lazán kezeli, de azért rajta is látszik, hogy lefárasztja az ilyen dolog.

Én sem szeretem az ilyen bókolás-formát, mert kellemetlenül érzem magam, hogy én nem tudom őszintén viszonozni, betörnek az intim szférámba, olyan, mintha kb. felkérnének "keringőre".

Mielőtt egy férfi betámadna, hogy "jajj a nőknek már udvarolni, meg bókolni sem lehet", képzelje el, hogy egy számára taszító küllemű nő el kezd rá nyomulni, figyelembe sem véve a helyzet kellemetlenségét, és csak mondja, mondja...

2014. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

# 1


A sima, kulturált bókkal semmi gond.

2014. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért érzed kellemetlennek, sértőnek és tolakodónak, mert ez viselkedés témyleg kifejezetten kellemetlen, sértő és tolakodó. Ahogyan írtad, egy semmitmondó bók még pont belefér, de onnantól már udvariatlanság tovább cifrázni.
2014. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 Nem alkeszos módon szoktam kedveskedni, inkább dícsérek, vagy poénkodom. Nem is az udvarás a célom, hanem inkább hogy jobb kedvre derítsem a högyeményt. Àm kösz hogy írtad hogy ez nektek kellemetlen. Vissza fogom magam mert pont a visdzataszító kategóriába tartozom (nagy pocak, nyuszifog és vastag szemöldök+ szemüveggel) belegondolva tényleg rémisztő vagyok. Bár edig én azt hitttem , hogy szegény pici szíveim azért nem reagálnak töbségében a bókjaimra, mert rossz napjuk van.

De köszi, tényleg; ezentúl a köszönésen kívül mást nem mondok.

Szarul esik, ha valakinek próbálok a kedvébe járni, az meg lenéz érte.

2014. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én rád értettem, hogy kulturáltan bókolhatsz. Mármint hogy amit te csinálsz, az a normális.
2014. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Huh, meg nyugtattàl, pedig már kezdett összeomlani a lelki világom:)

Bár példát eddig nem írtam , de pont az elöbb történt hogy meg kívántam egy kis édességet; el is ugrottam a büfébe itt a munkahelyemen. Be támadtam a táblás csoki részleget. 1milkával és 2rétessel fizetés közben megjegyeztem a péntáros leányzónak, holt komoly tekintettel: Sajna most jött meg a menszeszem, és ilyenkor bármennyi édességet be tudnék burkolni.

Kacagott egyet rajt:)

Nem rég jött hozzánk a gyárba egy nagyon kedves, tündéri lány. Halász a vezeték neve, amikor be mutatkozott, én egy kicsit félénken szólva montam hogy -Illik rád ez a név, amilyen gyönyörű vagy, könnyen "ki tudod fogni" a fiúk szìvét:)

Bá ez egy kicsit bénán hangzott, de amugy mosolygott rajt.

Jobban inkább bohóckodni szoktam igy a nőknek.

2014. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!