Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol lehet panaszt tenni az...

Hol lehet panaszt tenni az eladó minősíthetetlen stílusa miatt?

Figyelt kérdés
esetleg hova érdemes fordulni? Mert a bolt tulaja, főnöknél nem tudok panaszt tenni, a megvett termékkel nincs gond, szóval hivatalosan nem tudok kihez fordulni. Viszont nem szeretném annyiban hagyni, mert megalázó módon, útszéli stílusban, megszégyenítve beszélt velem a többi vevő előtt, és mert ha mindenki ráhagyja a hasonló eladókra a hasonló dolgokat , nem fog változni a kiszolgálás minősége soha.

2014. júl. 23. 20:35
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

12:53


Bizony, én vagyok a hunyó! Minek kellett paradicsomot vennem? :D Írtam hogy nyilvánosan címet nem fogok adni, de ha adnék sem érdekelne, hogy bizonyítja az egészet? Ha meg tudja bizonyítani, akkor miért perelne?


Pont ezért nem szeretném nyilvánosan kiírni, mert ha ismeretlenek szerint is én vagyok a hunyó, mit kapnék tőle? Nincs nekem erre szükségem, csak emberibb bánásmódot, minden területen!

2014. júl. 24. 14:34
 22/30 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ha megtagadja a kiszolgálást, akkor meg is büntethetik. A következők alapján, amit egy oldalon találtam:


„…e cselekménye ellentétes az Alkotmány 70/A. § (1) bekezdésével, ugyanis egyes emberek kiszolgálásának megtagadásával hátrányos különbséget tesz a vendégek között……


Magatartása továbbá kimeríti a P&. 76. §-ában foglaltakat miszerint a személyhez fűződő jogok sérelmét jelenti különösen a magánszemélyek bármilyen hátrányos megkülönböztetése valamint a becsület és az emberi méltóság megsértése.


A kiszolgálás megtagadására vonatkozóan magatartása jogellenesnek minősül a belkereskedelemről szóló1978. évi I. törvény 25. § (2) bekezdése alapján is, a törvény szerint ugyanis tilos a vásárlót jogosulatlanul hátránnyal sújtani.


Az üzletek működéséről és a belkereskedelmi tevékenység folytatásának feltételeiről szóló 4/1997. Kormányrendelet 23/A §-a szintén rendelkezik arról, hogy az üzlet dolgozói a munkavégzésük során tevékenységükkel nem sérthetik a vásárlók személyiségi jogait.”

2014. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom már hanyas válaszoló volt, aki szerint én vagyok a ludas. Gondolkodtam, teljesen természetes a reakciója, mivel a legtöbb üzletben általában az eladók akkor is korrektek ha aznap az ötezredik vásárló beszél velük pattogósan, kér számon rajtuk olyan dolgot amiről nem tehetnek, a legtöbben a sértegetést is maximum kikérik maguknak, de hasonló agresszióra csak komoly oknál lehetne számítani, de azt is csak akkor ha pl anyáznának, vagy a gyerekeit szidnák. Mert a legidegesebb eladó, tulaj sem engedhetné meg , hogy így elvessze a fejét. Valószínű én is arra gondolnék hogy kilóg a lóláb..ahogy írtam nem fogom habzó szájjal bizonygatni a magamét.
2014. júl. 24. 15:58
 24/30 anonim ***** válasza:

Ezt egy jegyirodával kapcsolatban találtam, de gondolom érvényes máshol is:


Egy jegyirodának a feladata a jegyek értékesítése, a vásárlók igényeinek a kiszolgálása.

Ezt minden diszkrimináció nélkül köteles tenni, ha már erre a tevékenységre kapta meg a hivataloktól a működési engedélyt. Ezt a tevékenységet köteles minden diszkrimináció nélkül teljesíteni.

Nem teheti meg egy jegyiroda, hogy az általa forgalmazott jegyek forgalmazását megtagadja a vevőtől.

Amennyiben a vásárlás ezen okból hiúsul meg a vásárlás, akkor azt törvényekkel szemben, tehát törvénytelenül valósítja meg az üzlet.

Ebben az esetben a sértett vevőnek, vevőknek, a Hatósági Irodától közvetlenül azonnali intézkedést lehet kérni, - hiszen jegy megtagadás kiadásáról lett szó, a kiszolgálás megtagadása pedig ezáltal realizálódott - aki köteles azonnal a helyszínen intézkedést foganatosítani, és akár az üzlet bezárásáról intézkedni. Akár még az üzlet működésének a felfüggesztésével is, illetve bezárásával. A hivatal pedig a törvény szerint adott esetben köteles azonnal intézkedni.

2014. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

15:52-es


Nem hinném hogy lobogtatva a jogszabályt a nyakára járnék :-) Nem tudom, hogy saját tulajdonú bolt esetén is köteles-e kiszolgálni? Amúgy mélyen kimerítette a mondandója a becsületben, emberi méltóságában való megsértését.. Talán nekem kellett volna rendőrt hívnom a sértegetése miatt :D

2014. júl. 24. 16:01
 26/30 anonim ***** válasza:

"Bizony, én vagyok a hunyó! Minek kellett paradicsomot vennem? :D "


- Jó napot kívánok, kérek egy kiló paradicsomot.

- Na húzzál ki a boltomból, te xxxx xxxxxx xxxxxx!!!! Takarodj!


Aham, életszerű...

2014. júl. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Mi alapján ítélkezel? Felettem vagy akár felette is? Írtam konkrét dolgot? Akármit is írhatnék, nem? Arról van szó, hogy hova lehet fordulni, ha sérteget az eladó, és verbális agressziót alkalmaz?
2014. júl. 24. 16:29
 28/30 anonim ***** válasza:

Én csak 1 dolgot nem értek. Írod, hogy megaláztak, vérig sértettek. Mivel magát a történetet nem írtad le, így halvány fogalmunk sincs mi történt.

De bármi is történt, te ezek után továbbra is ott vásárolsz? Növeled az anyagi hasznát annak a nőnek aki undok volt veled??

Ne haragudj, de ha engem egy boltban így megaláznának, akár tulajdonos akár csak egy bolti alkalmazott, már a balhé eseténél sem vettem volna meg az árut, és soha többé nem tenném be a lábam oda. Inkább mennék a több km-re messzebb lévő boltba mint abba

2014. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Nem vásárolok továbbra is ott, nem írtam. Megkérdeztem, mert hallottam hogy mondja a tulajnak a párja.

Ez volt a második alkalom amúgy, pont azért nem mentem tegnapig, mert udvariatlan volt a a tulaj az első alkalommal is, semmi ilyesmi, csak az ember nem szívesen megy be olyan boltba ahol morogva válaszolnak, arra a kérdésre, hogy van-e pl vaj?

Késésben voltunk, kénytelen voltam a legközelebbi boltba bemenni.


Köszönöm szépen a tanácsokat! Nem tudom mi értelme lenne névvel kikürtölni, ha látja az már jó, ha nem látja, nem fog róla tudni. Került valaki hasonló helyzetbe, mit csinálnátok? Go

2014. júl. 24. 17:48
 30/30 Fish1 ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy min pattant ki a vita. Leírod?
2014. júl. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!