Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 29 éves vagyok, nem dolgoztam...

29 éves vagyok, nem dolgoztam még sehol, eddig a tökéletes háztartásbeli "feleséget" játszottam, de ennek vége, van esélyem az életben egyedül?

Figyelt kérdés
Most jelentkezek egyetemre, levelezőn befejezem a sulit, 1-1,5 év alatt meglesz. Nyelvekkel viszonylag jól boldogulok, addig azzal szeretnék majd elhelyezkedni, szerintetek ki fognak dobni mindenhonnan mivel semmi munkahelyi tapasztalatom nincs? Persze még évekkel ezekkel volt diákmunka meg ilyesmi, de azt említeni sem érdemes..

2014. aug. 5. 15:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon jó leszel akkor el tudsz helyezkedni, már most kezdj ismételni. (pl. MOL)

Még a régi 5 évesen kezdtél?

2014. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
de persze nem így akarok nekiállni, van is kedvem hozzá, nagyon is, ha valami kicsit visszavet az a szak rossz híre, de a lelkesedés nem hiányzik.
2014. aug. 5. 15:45
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

egyik legjobb barátom ott végzett, nagyon boldogan elhelyezkedett egész életében:)) és az én karrierem a véletlen következménye, egyszerűen már 7 éves koromban kimondtam, hogy társadalomkutató leszek, csak nem így szó szerint.:))


"anya, most hogyan választanak új elnököt, ha meghalt Antall? rendes választásokkal vagy kijelölnek valakit?":))) Ez volt, mikor elsötétült a Donald kacsás mese gyerekkoromban Antall halálakor:))

2014. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Volt szobatársam, 24 évesen kezdte az orvosit. 30 lesz mire befejezi. Előtte 18 éves korától mindig kiesett. Soha nem késő semmi. :)
2014. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%

Nem bántásként, de 29 éves korodig háztartásbeliként nem volt időd tanulni (legalább nyelvet) a házimunka mellett? Gyerek van?

Amúgy tényleg nem fogsz előnnyel indulni sehol (álláskereséskor sem), hogy 30 felett nulla munkatapasztalatod lesz. De azért hajrá! :)

2014. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

hát alapvetően én egész évben egyetlen napon szoktam tudni hogy hány éves vagyok máskor mindig el kell gondolkozni rajta és ez a szülinapom.. de tényleg...na jó még esetleg a környékén megmondom, de utána már nem..huszonvalamennyi..valahogy csak így most ebben a helyzetben került ez elő nekem és megriadtam tőle hirtelen, mert tudom hogy milyen sokan szenvednek az elhelyezkedéssel, akkor én nulla tapasztalattal, milyen helyzetben leszek..még szerencse hogy van hol laknom addig amíg össze nem szedem magam.


Nem a régin, még pont beleestem a bolognai rendszerbe, szóval ez nem lesz újdonság.


Nagyon örülök a pozitív példáknak, majd sokat gondolok rájuk, mert kell most az ilyen. Veszek egy nagy levegőt és megcsinálom. Ez a Donald kacsás sztori nagyon tetszett :D Bár én is így jártam volna..de én a gimiben is olyan voltam, hogy mindenféle tetszett, el se tudtam volna dönteni hogy mi legyek szerintem :)


Hű az orvosi kemény dió, és hát igen, mondjuk az nem kevés idő..ismeretlenül is sok sikert kívánok neki hozzá!

2014. aug. 5. 15:56
 17/26 A kérdező kommentje:
De igen igazad van, lett volna időm. Ebben nagyot hibáztam így utólag és meg fogom inni a levét nem kicsit. Angolul viszonylag elboldogulok egyébként (csak szókincset kell bővíteni) meg van egy ritkább nyelv is amit úgy valamennyire ismerek, de még nem olyan szinten hogy tudnék vele valamit kezdeni, csak megvannak a gimiből az alapok az újratanuláshoz. Ez menni fog, tudom, ilyesmivel szeretnék elhelyezkedni amíg diplomával nem tudok. Úgyhogy most gyorstalpalóban kezdek el nyelvet tanulni, hátha összejön majd valami.
2014. aug. 5. 16:01
 18/26 anonim ***** válasza:
hogy estél bele a bolognai rendszerbe? én 2006-ban kerültem egyetemre, és az első Bsc-s évfolyam voltunk az országban. Akkor már gimi után is volt vmi geller?
2014. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Gimi után elvégeztem egy semmirevaló kétéves okj-t és még egy évet itthon voltam édesanyám mellett, igaz akkor kerestem valami pár órás melót, de semmi nem jött össze, amit össze tudtam volna egyeztetni az akkori otthoni dolgokkal. Utána pedig megismerkedtem valakivel és összeköltöztünk, a többit tudod. Na meg az sem segített hogy egy évvel később mentem iskolába.
2014. aug. 5. 16:09
 20/26 A kérdező kommentje:
Így lehet tök jól tönkre vágni egy évtizedet az életedből..remélem más nem lesz olyan hülye mint én..igazából okosabbnak kellett volna lennem mindig, néhányszor meg a körülmények áldozata voltam. De ezt azért csak csendben jegyzem meg, mert még én se hiszek teljesen az ilyesmiben.
2014. aug. 5. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!