Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A csomagküldő futárok mintha...

A csomagküldő futárok mintha egy másik bolygóról jöttek volna.. , egy fapofa bolygóról. Nektek is ez a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Mostanában több csomagot is rendeltünk magánszemélyként, amiket én vettem át különböző végek futárjaitól házhoz szállítással. Kimegyek a kapuhoz, köszönök, aláírom, amit kell, fizetek, szépen megköszönöm a kézbesítést és elköszönök. Borravalót 2-300 ft-ot szoktam adni, ahogy épp kijön a kerekítés. A futárok meg végig mintha meg lennének sértődve. Már eleve úgy jönnek. Fapofát vágnak, nem nagyon hajlandóak megszólalni, arra a kérdésre pl., hogy bemenjek -e apróért, tud -e visszaadni stb. Csak némán kotorásznak a kocsiban vagy a zsebükben, forgatják a szemüket. Komolyan, ilyenkor már kezdem egy utolsó szemétládának gondolni magam, amiért zavarni mertem azzal, hogy rendeltem valamit. Ja, és a borravalót úgy elteszik, mintha az ár része lenne, pedig ugye postaköltséget is fizetek, de annyit nem mondanak, hogy kösz. Haragosan bevágják magukat a kocsiba és padlógázzal elszelelnek. Nem, tudom, hogy nem társalkodni vannak, nem is akarok velük beszélgetni meg feltartani őket, de mi okuk van arra, hogy ilyen utálatosan kezeljék az embert? Kevés borravalót adok? De különben is ha eleve így kezdi, ilyen tuskón, akkor nem érdemelne egy forintot sem...

Talán el vagyunk kényeztetve, a postai csomagosok kedvesek, váltanak pár szót az emberrel, a borravalót kedvesen megköszönik.... De ez lenne a normális, nem? Nektek mi a tapasztalatotok és a véleményetek erről? Mi lehet ennek a viselkedésnek az oka?


2014. aug. 6. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Felkacagtam ezen a kérdésen:D:D Annyira aranyos, ahogy írod, forgatja a szemét:D haha.


KOmolyra fordítva, szerintem utálják a munkájukat, többre akarták vinni, és ezért te vagy a hibás szerintük.:) Vagy rossz napjuk volt, vagy az életük teljesen rossz.


Én nem szoktam csomit rendelni, de kaját elég gyakran, ott ugyanez van, vagy pl. a bolti eladók. Két dolgot szoktam ilyenkor gondolni "tovább kellett volna tanulni, hogy ne olyan munkát végezz, amit utálsz" "ha már emberekkel kell dolgozni, ne csinálja az, aki utálja őket"...


27n

2014. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ja, egy sztori máról. puccos belvárosi CBA, én puccosan felöltözve fizetek a boltban, eladónő: "tartsa már normálisan a kezét, hát kifolyik belőle az apró":D:D
2014. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!