Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a környezet...

Miért van az, hogy a környezetemben sokat beszélnek magukról, én pedig minimálisat? 18F

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy haverok, család, ismerősök jelentősen többet beszélnek olyan dolgokról, ami őket "fényezi", velük történt, próbálnak magukra húzni valami jót a beszéd közben. Vannak haverjaim, akik szinte csak a dicsekvésből állnak ki, minden 4. mondatuk saját maguk fényezése. Én nem beszélek arról, hogy mit csináltam otthon, mennyivel bicepszeztem tegnap, vagy milyen jót játszottam online játékban stb.. Mert magamból kiindulva nem hiszem, hogy érdekli a partnert, és amúgy sem olyanok az emberek, hogy, ha mondasz magadról valamit, akkor megerősítenek, dicsérnek, ügyes vagy, okos vagy, csak így tovább. Jó, persze, arról tudnak az emberek beszélni, ami velük/közelükben történt, vagy hasonló, de nem ennyiszer. Miért van ez?
2014. aug. 24. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert nem vagy elszállva magadtól, talán kevesebb az önbizalmad, nem vagy elégedett magaddal, vagy csak azért, mert nem beszélsz sokat. Ezzel semmi baj. Hisz ha a barátaid, és szeretnek, akkor így szeretnek. Persze, az nem árt, ha mondjuk olyan dolgokat elmesélsz, minthogy megkérted a pultos lány kezét, kéne egy tanú, mert holnap házasodsz meg :D De nem kell túlzásba vinni, nem sokat szeretik az egoista embereket.
2014. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát a haverjaimhoz mérve sok az önbizalmam, átlaghoz viszonyítva pedig közepes. Nem úgy értem, hogy nem beszélek, hanem, hogy nem szoktam így rejtve fényezni magam, vagy nem mondok közönyös dolgokat magamról. :)
2014. aug. 24. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel semmi baj nincs :) Legalábbis szerintem
2014. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg merem kockáztatni: te csinálod jól, ők meg nem annyira. :D
2014. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk úgy, hogy mielőtt cselekszem, azelőtt tájékozódom ok pedig nem mindig. :)
2014. aug. 25. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!