Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme még élnem?

Van értelme még élnem?

Figyelt kérdés

Ez a kamaszkorom katasztrófa. Sőt, már óvodás korom óta az, az életem.. Már oviba is visszahúzódó és csendes voltam, majd jött az általános és ott is, de akkor megváltoztam (külsőleg, belsőleg) és úgymond új életet szerettem volna kezdeni, új suliba mentem, de kiutáltak, bár ott csak az első fél év telt rosszul aztán, összebarátkoztam emberekkel, jobban megismertek, megszerettek és utána ott minden oké volt, nagyon jól éreztem magam 8. évvégéig. A 9. osztály jól indult, de év végére megint problémák lettek és megutáltak az osztályba. (pedig előtte jóba voltam mindenkivel)

Beszélgettem anyával suliváltásról, de azt mondja, hogy nem akarja, mert úgyis mindenhol problémák lennének velem és kiutálnának és igaza van! Én is így érzem! De az okát nem tudom. Annyira szeretnék változtatni, de nem tudok min, nem tudom, hogy mi a baj velem. Anya szerint már elrontottam az egész életem. És már nincs visszaút, sehogy nem tudok normálisan kijárni egy gimit. Úgy gondolom nincs értelme tovább folytatnom az életem. Szerintetek?


2014. szept. 1. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

"már elrontottam az egész életem."

Hogy lehet ilyet mondani egy kis gimnazistának?? Nem rontottad el, úgy vagy jó, ahogy vagy. Fogadd el magad. Ez az első lépés: CSAK így tudsz változtatni magadon!!

" Annyira szeretnék változtatni, de nem tudok min, nem tudom, hogy mi a baj velem"

Az önismeretet kellene elmélyíteni. Erre jó lenne egy színjátszókör. El tudsz érni valahol ilyet? Nem feltétlen, hogy színi előadás legyen, de nagyon sokat lehet tanulni a próbákon a világról és magadat is jobban megismered. Mivel ilyen helyen általában 90%-ban lányok vannak, örülnek minden beeső fiúnak. Fel a fejjel! Nagyon fiatal vagy, és könnyen változtathatsz. Lényeges lenne, hogy az osztályon kívül keress dolgokat, ami segít a felismerésekben: mit kell tennem? hogy változzak?

2014. szept. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs elrontva semmi. Anyukádat legszívesebben elküldeném a francba, hogy ilyeneket mond. Be tudsz illeszkedni, csak nem kéne annyit görcsölni mindenen. Mosolyogj, járj el nyári táborokba, keress a sulin kívül elfoglaltságot, pl. ahogy az #1 írta színjátszókör, vagy legyél vöröskereszt önkéntes, sportolj, stb stb.
2014. szept. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Annyira szeretnék változtatni"

itt a kulcsa a dolgoknak...hogy akarod a változást...nem elsüllyedsz a siránkozásba és feladod! akarod a változást!!! mit csináltál vagy mit mondtak miért utáltak ki a többiek? valamit csak tettél...esetleg kérdezd meg valamelyik osztálytársadtól...hogyan viselkedtél?

2014. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!