Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan élitek túl a kilátástal...

Hogyan élitek túl a kilátástalan életszakaszokat? Mi motivál hogy végigcsináljátok a napokat?

Figyelt kérdés
Ismeritek azt amikor minden összejön és semmi élvezet nem marad az életben? Amikor csak küzdelem minden nap, egyik a másik után, öröm, és célok nélkül. Én így vagyok...A munkahelyemen folyamatosan kikészítenek, utálnak a munkatársaim, örökkévalóság minden 8 óra, cserébe nagyon leveset keresek amiből semmi szórakozásra nem jut. Ha hazajövök sem vár rám semmi, csak nézem a tv-t és a netet, valódi barátnőim nincsenek, csak olyanok akik már cserben hagytak, nem érdeklem őket csak ha unatkoznak. Senki nincs akivel legalább beszélgethetnék... A férfiakkal sincs szerencsém, nem találok párt, maximum szexre. Rokonaim sincsenek nagyon... Szóval értelmetlen vegetálás minden napom, a hétvégék ugyanígy, akkor annyi örömöm van hogy nem bánt senki. Hiányzik az az érzés amikor " van mit várni", nem tudom megfogalmazni, tudjátok amikor pl várjátok hogy letelljen a munkaidő mert utánna találkoztok a párotokkal. Vagy várjátok hogy eltelljen a hét, mert hétvégére valami jó programot szerveztetek azokkal akiket szerettek. Vagy várjátok hogy letelljen a következő 1 év mert utánna összegyűlik a pénzetek valamire, amire régóta vágytok. De nekem mostanában nincs ilyen, nem tudok mit várni, úgy érzem nincs miért élni, nem érdemes kikelni sem az ágyból mert semmi jó nem vár soha. Nem panaszkodni jöttem, csak megoldást kérni.
2014. szept. 2. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ismered a Cast Away (Számkivetve)c. filmet?


Én mindig ebbe kapaszkodom, amikor már nagyon átcsapnak a fejem fölött a hullámok: "csak tovább lélegezni, mindig csak tovább lélegezni".


Megoldásnak jó a pszichiáter, és ha ki tudod fizetni, akkor a legjobbak egyike.


Nekem írhatsz. Én hasonló cipőben járok, és nagyon megértelek. Olyan egyedül vagyok, mint az ujjam.

2014. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kurtz Bickle ***** válasza:

Én nem ajánlok pszichiátert. Az csak begyógyszereztet, aztán még függő leszel.

Te célokra vágysz az életben, legalábbis én így értelmezem a "van mit várni" érzést. Kisebb-nagyobb célok, amikért teszel, küzdesz, és végül eléred őket. Ezek nagyon fontosak, motiválják az embert. Ez rajtad múlik. Te tudod, hogy mit szeretnél, mi érdekel, tehát ezek fényében kreálj magadnak célokat.

2014. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt írtad "nem bánt senki", pedig hidd el, Te Önmagadat bántod a legjobban. Azzal, hogy magadba roskadsz. Nagyon sokszor volt mélyponton az életem, egyébként most is. De talpra fogok állni, mert az életünkben jönnek mennek az emberek, de egyvalaki a halálomid Veled marad, és az Saját magad. Ezért hát szeretsd Önmagad, próbálj meg fordítottan gondolkodni.

Ne ezen a sok nyomoron ami körülvesz, hanem ellenkezőleg.

Légy hálás mindenért. Mindenért ami körülvesz. Pl köszönöm, hogy van munkám (másoknak ennyi sincs), köszönöm, hogy van ágy amelybe nyugovóra térhetek, köszönöm, hogy van étel, amit ehetek, köszönöm, hogy van kezem, lábam, köszönöm, hogy.... stb.. És hidd el, beindul a gépezet. Az agyad elkezd máshogy gondolkodni, és magadhoz vonzod majd az embereket.

Szeretet és hála. Mindenkit és mindenért.

De írhatsz nekem is nyugodtan, mert nagyon sajnállak, és tudom mit érzel most.

2014. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi sem motivál mert céltalan vagyok, nem tudom hogyan tovább. Barátok nincsenek, barátnő nincs, munkahely nincs, unalom és kilátástalanság van. Rossz látni az régi ismerősöket, mindenük megvan ami nekem hiányzik. Nem is tudom leírni az érzéseim. Olyan vagyok mint aki arra vár, hogy kijusson az iskolapadból, végre dolgozhasson és elkezdhesse építeni a saját életét. Huszonévesen csak várok, mert semmilyen tekintetben nem tudok továbblépni, nem tudom mit tegyek.

Régóta így élek, de még élek. Fogalmam sincs mit tartja bennem a lelket, sokszor mondtam már pedig, hogy elég, nem bírom tovább a sikertelenséget, a folyamatos sz0póágat ami mindig nekem jut.

Fogalmam sincs miért élek, de nem kellene ez biztos. Bocsi, hogy ennyire pesszimista lett, belül amit csak én ismerek, így érzek.

2014. szept. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es: Ismered a jelenlegi pszichiátriai kezelési módokat, vagy csak úgy szórod a világba a baromságokat? Számtalan olyan terápia van, amihez semmiféle gyógyszert nem "mellékelnek". És egy pszichiáter orvos, nem bölcsész. Mindig mélyebb és alaposabb a tudása az emberi testről és lélekről, mint egy pszichológusnak - akinek zöme azért lesz pszichológus, hogy a páciensen keresztül a saját problémáit gyógyítsa - általában igen kevés sikerrel.


Tisztelet a kivételnek.

2014. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!