Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kilátástalan, értelmetlen az...

Kilátástalan, értelmetlen az egész életem és nem tudom, hogy mi az ami miatt élnem kéne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs senkim és semmim. Egy szakmám van, albérletben élek egy haverommal néha találok valami munkát amiért fizetnek valamennyit ami annyira elég hogy legyen tető a fejem felett meg ne legyek koszos és egyek valamit de lassan már ez se lesz meg. Szart se érek,18(F) éves vagyok de érzem hogy nem viszem majd semmire és hogy őszinte legyek már bele is törődtem. Halott minden rokonom akit ismertem (szüleim, nagyszüleim) testvéreim nincsenek, másokat meg nem ismerek.. nevelő szüleim voltak és minden ami van az tőlük van de nem tartom velük a kapcsolatot. Nincs semmi amiért érdemes lenne küzdenem. Voltam szerelmes, volt barátnőm aki miatt nem adtam fel de most még csak nem is vágyom ilyesmire. Úgy érzem lassan eltemetem magam. Szerintetek valaha lesz ettől jobb?
2014. jan. 12. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Milyen szakmád van?
2014. jan. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ács
2014. jan. 12. 00:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Tűzzél ki célokat magad elé, pl. jobb munkahely, önképzés, önálló albérlet, párkapcsolat.


A lényeg, hogy mindig előrefele haladj és ne vissza. Fiatal vagy még, simán elképzelhető, hogy 10-15 év múlva már egy normáis egzisztenciával rendelkező ember leszel, de ahhoz kitartónak kell lenned.


Gondolkozhatsz akár külföldben is, ha megy valamilyen ynelv, ha nem feküdj rá a nyelvtanulásra.

2014. jan. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nem találok semmit... keresek mindig jobb állást de nem találok vagy ha igen akkor nem kapok választ. Így lehetetlen bármerre is elindulni. Mondjuk külföldön még egy csövesnek is jobb élete van mint itt.
2014. jan. 12. 00:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor kezdj el nyelvet tanulni, angolt vagy németet, ha már úgy érzed elégséges a nyelvtudásod alapjaiban, akkor kereshetsz külföldön is állást. Sok ilyen weboldal van.


Persze csak óvatosan mert sokszor átverik az embert, megbízható állásközvetítőknél érdeklődj.

2014. jan. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Először is fel a fejjel! Én ugyanigy voltam mint te 18 évesen, annyi hogy én lány vagyok. Komolyan eelgondolkodtam akkortájt azon, hogy kiállok a sarokra is, csak legyen egy kis pénzem... Na, de nem :) Online magamtól elkezdtem nyelvet tanulni és kijöttem külföldre 20 évesen, ismerősök, minden nélkül. Még aznap azt hiszem 80-90 önéletrajzot szórtam szét és egy héten belül már dolgoztam (az első hónapban egy Máltai szerű helyen "laktam"), elhiheted hogy minden volt csak jó nem, de kibírram. Most 24 évesen van egy biztos munkám, egy pici de gyönyörű kis albérletem és tanulok még mindig hogy tudjak előrébb haladni a munkahelyen. A saját lakás lehet hogy csak álom marad, mindig is, de a fizetésem elég az albérletre, a napi megélhetésre és ha nem is sokat, de minden hónapban tudok félretenni. Szóval nem kilátástalan a dolog, csak tényleg célok kellenek és mindent megtenni hogy jobb legyen!
2014. jan. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ha nem vagy lusta ember aki munka nélkül szeretne megélni, akkor biztosra veszem, hogy a kitartó keresés és önképzés meghozza majd a gyümölcsét. Nem rossz és eléggé keresett szakma a tiéd, tavasszal biztosan találsz melót, addig meg valahogy csak kihúzod alkalmi munkával. Előtted az élet, csak rajtad áll, hogy merre indulsz el,én is biztatnálak nyelvtanulásra. Érdeklődj a munkaügyi központnál és keress alkalmi munkát az önkormányzatnál, ott némi anyagi támogatásra is jogosult lehetsz. Nem lesz könnyű dolgod, de az egyetlen járható út az, ha mielőbb munkát szerzel és képzed magad ez megnyitja az utat számodra.
2014. jan. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

18 évesen nagyon fiatal vagy,előtted még az élet.

Sajnálom, hogy nincs senki a családodból! Mi van a nevelő szüleiddel? Miért nem tartod velük a kapcsolatot? Szerintem keresd meg őket, tartsátok a kapcsolatot, tapasztalatból mondom, egy ilyen jellegű támogatás nagyon fontos lehet. Nem az anyagiakra gondolok!

19 éves koromtól egyedül élek (ma már gyerekkel) nekem is van egy anyám helyett anyám, akinek sokat köszönhetek, segít amiben tud, lakást is keresett amikor nem találtam, lelkileg is sokat segít.

Keress munkát, jó szakmád van. Kezd el nyelvet tanulni, folyamatosan képezd magad. És ami a legfontosabb, soha ne add fel!!! Lesz majd jobb is.

41/N

2014. jan. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Első válaszoló vagyok. Mi a halálért lettem lepontozva? Megkérdeztem a szakmáját, hogy tudnék-e munkát adni neki, de a mezőgazdasági szektorban dolgozom.
2014. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Keress egy csajt.
2014. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!