Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem volt régen...

Csak szerintem volt régen jobb az élet? Mi a véleményetek a mai generációról?

Figyelt kérdés
2014. szept. 6. 21:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
"Kinek mi a régen, pl 60-70ben nem volt még konditerem, szolárium, manapság meg tudom magam formálni, a bőrszínemen tudok változtatni, szerintem jobb a mai világba születni. " Ez csak a kreativitás teljes hiánya. Régen az emberek inkább bokszoltak, mintsem izmosnak nézzenek ki, aztán persze mindenki megcsapkodja őket, tisztelet a kivételnek.
2014. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Minden kornak megvan a maga szépsége. Bár a nagy fene technológia nem jelenti azt, hogy életképesebbek a mai fiatalok. Inkább elzárja a természetes kommunikációt, és kevésbé gyakorlatiasak. Kapásból három huszonéves kollégám van, akik képtelenek a józan paraszti eszüket használni, ha valami probléma adódik, hiába van diplomájuk.
2014. szept. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

jót írt az öreg gyúrós,de azért a tápkieget ne keverjük már a koxal,mert az egyik egy koncentrált élelmiszer,a másik meg gyógyszer.

igen nagy tudatlanság keverni a kettőt.

kb olyan szintű mintha valaki keveri a kutyát meg a macskát.

és sportrobi,tojásfehérjepor volt már akkor is amúgy.


hogy a kérdésre is válaszoljak,engem ami esetleg zavar 1.az a népesség növekedése,túl sok az ember 30 éve nem volt ennyi.

2.és túl nagy a kontroll,mindenhol kamerák,nyilvántartások,telefon bemérés.

3.a pofátlan pénz szedés.

fizetős parkoló,adók mindenféle válfaja,folyamatos trafipax aránytalan büntetésekkel.

4.túl sok multi,túl sok külföldi cég amiből nincsen haszna Magyarországnak.

2014. szept. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja jobb volt régen, főleg mikor jött a fekete autó éjszaka vagy nappal, és elvitték az egyik rokonodat, szülődet, majd soha többet nem láttad.


Vagy mikor a fiadat besorozták és soha nem jött haza a háborúból.


Vagy mikor 5 évet kellett várni hogy vehess egy használt autót.

2014. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%
A technikai fejlettségnek meg kellett volna állni kb. a 80-90-es évek szintjén. Mostanra tűlgépiesedett minden, túl sok lett a "kütyü". Nekem ez nem tetszik.
2014. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kettővel korábbi válaszolónak!

Látszik, hogy nem éltél abban a rendszerben. A mi családunkból senkit se vitt el a fekete autó pedig nem voltunk párthűek csak végeztük a dolgunkat. Ami sokkal jobb volt akkor az az élelmiszer. Az alapvető árucikkek olcsóbbak is voltak, a lakás minden dolgos ember számára elérhető volt nem csak álom mint manapság. Az autóra sokat kellett várni, de olcsóbb volt fenntartani ( persze nem tagadom egyszerű járgányok voltak). Manapság az a szomorù, hogy ha nem vagy vállalkozó vagy nincs a versenyszférában hasznosítható diplomád esélyed nincs egy olyan életre ami a Kádár rendszer volt az egyszerű emberek számára. Koma áruld már el nekem, hogy a ma jellemző 100-150 rongyos fizetésből mikor veszel te lakást vagy ùj autót? Hee?

2015. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!