Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élők, nem féltek?

Külföldön élők, nem féltek?

Figyelt kérdés
Nem tartotok attól, hogy a honvágy idős korotokban teljesen megemészt majd titeket? A kérdés nem rosszindulatú, engem is nagyon foglalkoztat a kivándorlás gondolata, de félek attól, hogy ha kimegyek, idővel se az új országba, se Magyarországra nem tartoznék, és emiatt érzelmileg nagyon instabillá válnék. Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?

2014. szept. 14. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyon szeretem az új otthonomat, otthon érzem magam benne. Mivel itt alapítottam családot, van sok barátom, ezért én igenis idetartozónak érzem magam. Ez fejben dől el. Ha valaki nem nyit, és "siratja" a hazáját, veszteségként fogja fel, hogy el kellett hagynia, annak lesznek rossz napjai. De ha úgy állsz hozzá az egészhez, mint egy nagy lehetőséghez (nyelvtanulás, új emberek, kultúrák megismerése, networking), akkor megpróbálod majd kihasználni minden percét és élvezni is fogod. Nem fog megfordulni a fejedben, hogy mit is keresel ott.
2014. szept. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

A honvágy?


Mi után? Az egyetlen testvérem nemsokára utánam jön, nyugdíjas korára édesanyám is. Édesapámmal elváltak, ő otthon talált magának 2. feleséget, vannak nevelt gyerekei, boldog. Látogatom évente többször, hetente beszélünk. Még az unokatestvérem is a kiköltözést fontolgatja családostul, kisgyerekkel. Nagyszüleim már sajnos nincsenek.


Így hát látod, nem nagyon van, aki hiányozna. Magyar és külföldi barátaim, imserőseim vannak itt kint vegyesen.


Az ország maga egyáltalán nem hiányzik, nem hiányoznak a mocskos utcák, romos utak, düledező házak, ehetetlenül zsíros magyar ételek, rosszalló, irigykedő, beszákült, egymásra köpködő emberek, a diktatúra felé hajló politikai helyzet, a szegénység... nem, ez nekem nem hiányzik.


Boldog vagyok itt, tiszta, ápolt környezetben élek, barátságos emberekkel körülvéve, itt a családom, itt áll a házam, itt van a munkám, ide születtek a gyerekeim! Mi iránt lenne honvágyam ugyan?

2014. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
nem volt honvágyam, se az ország iránt, se a falum iránt, az ismerösök sem hiányoztak. eddig minden országban (5 országban éltem) otthon éreztem magam, ahol most élek, itt alapitottam családot, itt van a férjem, a fiam. édesanyámmal évente 2-3szor találkozunk. nem hiányzik senki és semmi Magyarországrol.
2014. szept. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

8 eve elunk kint, itt van hazunk, munkank, ez az otthonunk, honvagyunk nincs.


Csaladdal tartjuk a kapcsolatot, minden hetvegen videotelefonalunk, rendszeresen hazalatogatunk.


A vilag osszement. Egyaltalan nem felek hogy oregkoromra hazavagynek. Ha meg hazavagyok majd, akor hazamegyek es kesz.


Mi ebben a nehezseg?

2014. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nincs honvágyam, nem is volt.

Nem kívánkozok vissza.

Itt telepedtem le, állampolgárságot kaptam, már ez a hazám. Ha innen vissza kellene térnem Magyarországra, attól lennék lelki beteg.

2014. szept. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Én csak a köpködöket nem szeretem. Itt sem élnek de itt minden sz*r, ezt irritáló hallgatni/ olvasni.
2014. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Mi nem maradunk itt (Skandinávia). A szüleimet sem akarom magukra hagyni, annyira az ország sem jön be, sem az éghajlat (a férjem pedig idevalósi).

Pár éven belül mindenképp visszamegyünk Magyarországra.

2014. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
60%
Kb az első hónapba volt honvágyam..2 hónap után haza mentem és nem találtam a helyem.. azóta a harmadik országba élek de sajnos mindenhol jobb mint Magyarországon. .egy porcikám se vágyik haza..főleg nem majd nyugdíjas koromba fogok meghülyülni a honvágytól..
2014. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

"Nem tartotok attól, hogy a honvágy idős korotokban teljesen megemészt majd titeket?"


Nem. Ugyanis, ha nem vetted volna észre, szabad Európában élünk, átjárható határok között. A külföldön él, az nem disszdens, hanem egyszerűen csak külföldön él. Tehát csak annyi kell, amikor honvágyad van, hogy fogsz egy repülőt és felüsz rá vagy fogsz egy jó vonatot és felteszed rá a hátsódat. Az előbbivel Európából másfél-két, az utóbbival 10-15 óra múlva hazaérsz, bárhonnan.


"A kérdés nem rosszindulatú",


Sajnos az. Irigység alapú, paranoia és hisztériakeltő (félelemkeltő) kérdés.


"engem is nagyon foglalkoztat a kivándorlás gondolata, de félek attól, hogy ha kimegyek, idővel se az új országba, se Magyarországra nem tartoznék, és emiatt érzelmileg nagyon instabillá válnék."


Nem fogsz te kivándorolni. Túlságosan gyáva és instabil vagy hozzá. Viszont irigy vagy ránk - mint minden otthoni gyáva mamakedvence - és csak szítod a feszkót. Ami nem szép dolog.


"Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?"


Több, mint 10 éve boldogan élek külföldön, és eszem ágában sincs hazaköltözni. Ha honvágyam van, hazamegyek két hétre és elmúlik. Ha hallgatom Orbánt és látom a hülye és élhetetlen törvényeit, AZONNAl elmúlik!

2014. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
9-es voltam: Kedves Kérdező, mivel úgy látom, minden normális választ lepontoztál, aki arról írt, hogy külföldönm él és jól meri ott magát érezni, és a kérdésed semmi másról nem szól, mint paranpoiakeltésről és ellenségeskedés szításáról - most szólok, hogy törlésre bejelentettelek a moderátoroknál.
2014. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!