Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön dolgozók, mennyit...

Külföldön dolgozók, mennyit kerestek? Küldtök haza a családnak? Többi kérdés lent

Figyelt kérdés

Hol éltek? Mivel foglalkoztok? Hány évesek vagytok, mióta vagytok kint? Mennyibe kerül a lakhatás, rezsi, kaja? Szórakozásra, ruhára mennyi pénz marad? Marad az otthon élő családnak is?



Nem pénztárcátokban turkálok, ez egy anonim oldal, de légyszi őszinte válaszokat. :-) Szeretném tudni, mire számíthatok, ha esetleg külföldre kerülnék.


2014. aug. 10. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

1. Koppenhaga

2. Szallodaban dolgozom

3. En 34, ferjem 35(o dan)

4. 2,5 eve vagyok vele

5. Osszkeresetunk 30e korona (1,2M ft per ho), lakhatasra rezsivel elmegy 12e, etelre 5e, auto 2e, a szuleimnek 4e koronat kuldok minden honapban. Marad 6e a szorakozasra. Ruhat, cipot Magyarorszagon veszunk, itt minden sokkal dragabb.

2014. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A személyes jellegű kérdésekre nem válaszolnék.


A lakhatásra nálunk 900 euró megy el, biztosításokra, benzinre, ételre stb. még 600.


Így az összfizetésünk 60-70%-a megmarad félretenni, szórakozásra, ruházkodásra, stb. + van évi többször dupla és fél prémium, 1x nyaralás-és karácsonyi pénz, ezek extrák. A fizetésünk ezzel átlagos itt, ha végeztem a továbbképzésemmel, ennél magasabb lesz, most nem kapok 100%-os fizetést.


A Magyarországon élő rokonaimnak nem küldünk rendszeres juttatásokat, nem jótékonysági szolgálat vagyok. A saját és a családom jövőjébe fektetem a pénzem, itt (ház, megtakarítás).

2014. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ausztriában, Bécsben élek, étteremben dolgozom, minimálbért keresek, ami netto 1170 euró, + 13. és 14. havi fizetés. 21 éves vagyok, 2 éve vagyok kint. Lakhatás rezsivel 600 euró, kaja kb 200, de ezeket nem egyedül fizetem, hanem a párommal. Haza nem küldünk semmit sem, inkább gyűtögetünk. Minimálbérből is elég sokat rakunk félre (persze ha egyedül élnék akkor nem maradna ennyi)
2014. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Attól, hogy anonim oldal, a kérdéseid eléggé durván személyeskedőek. Ennek tudatában kapod a válaszomat, ezt viszont te tudd be és fogadd el.


1. Németország

2. Több, mint 10 éve.

3. Rezsi: 800 euró/hó lakás, kaja: havi kb. 500 euró.

4. Sokat utazunk, étterembe, koncertekre járunk.

5. Nem küldünk senkinek semmit haza. Annak idején két matraccal keztük, nagyon sokat dolgoztunk azért, hogy ott tartunk, ahol most tartunk - ezt megteheti más is. Csak irigykendi és koldulni és elvárni mindig könnyebb. Tisztelet a kivételnek.

2014. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es voltam: kihagytam a biztosítást: 650 euró. Ez eü. és kötelező (családi).
2014. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a "Marad az otthon élő családnak is?" azokra vonatkozik, akiknek a párja/felesége/gyerekei laknak itthon.

Nem szülőkre.

2014. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Parizs. Informatika. 31. Het eve. Lakas 1800€/ho, rezsi valtozo, telen futesidoben kb 300€ havonta, nyaron feleennyi. Kajara ugy 6-700 euro korul megy el havonta.

En 3000-et keresek, felesegem 1200-at.

Szorakozasra ritkan koltunk, van ket gyerek, lekoti az az embert.

Ruha - amikor kell veszunk, nem szoktam kulon kiszamolni.

"Otthon" nem el senki, nyugdijas szulot is kihoztam magamhoz ot eve.

2015. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!