Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van még esélye...

Szerintetek van még esélye manapság egy fiatalnak vidéki, idilli életre?

Figyelt kérdés
Kertes ház, kicsi konyhakert, udvarban kutyák, 3 gyerek, évi egy nyaralás, hétvégi kirándulások, férj feleség saját autó, hitel nincs, gyerekeknek félretett pénz, egészséges ételek. Ilyenre van egy mai fiatalnak még esélye? Mert annyira kilátástalannak tűnnek az emberek. Ezt most csupán egy elgondolkodtató kérdésnek teszem fel, semmi provokálás vagy hasonló célból.
2014. szept. 27. 15:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
nincs
2014. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Esély meg van rá, attól függően hogy milyen családi háttérrel indulsz (vagy milyen férjet választasz magadnak).

Viszont ha nincs háttered akkor nem sok esélyt látok.


Köztudott, hogy a vidéki bérszinvonal köszönő viszonyban sincs a Pestivel vagy legalább egy nagyobb megyeszékhelyekével. Vidéken gyakran az egyetlen foglalkoztató az állam (iskola, önkormányzat, egészségügy stb), ami nem legjobban fizető. Vidéken vállalkozni is sokkal nehezebb. Eleve kisebb a piac. Mezőgazdaság. Földet venni nem lehet. Eleve nincs igazán eladó föld, ha van az apró semmire se jó kis parcella. Ha meg van akkor az sok milliós beruházás. Állami földekre már fölösleges pályázni, 100ból 99nek előre meg van a gazdája.

2014. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van, ha okosan csinálják.
2014. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sün!! ***** válasza:

Nem tudom pontosan mit nevezel idilli és vidéki életnek, de mindenképpen van esély. Természetesen aki 30-40 évesen kezd neki a dolognak, akkor kezd el gyűjtögetni pl., az úgy nyilván már nem sok jóval kecsegtet.


A hitel egyébként nem egy ördögtől való dolog, nem értem miért félnek egyesek tőle annyira. A család egy döntés. Az autó egy döntés. Egy új munkahely is az. Az élet döntések sorozata. Tegyük fel van 10 millió forintja az embernek, mindkét félnek van viszonylag stabil állása. Akkor nem olyan nagy felelőtlenség felvenni egy kisebb hitelt, hogy valamit kezdeni tudjon az ember.


Nem szabad keseregni. Lépni kell, dönteni, elkezdeni. A fizetésem hatszámjegyű, egyessel kezdődik. A páromé is. Nincs kétségem afelől, hogy mire ha minden jól megy megszületik a az általad említett három gyerek, lesz saját kis kertes házunk, évi egy nyaralással, hétvégén kirándulásokkal. Az egészséges étel meg nem annyira pénz kérdése, ezt csak a média sugallja.

2014. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esély van rá, leginkább akkor ha örökölsz egy házat, vagy fiatalon lenyomsz pár évet külföldön.
2014. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
" A fizetésem hatszámjegyű, egyessel kezdődik."... és egy noname oldalon esz a fene...
2014. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vidéken születtem. Egy kis 18ezres vidéki városban. Itt is érettségiztem. Egyetemre a közeli megyeszékhely tudományegyetemére jártam. Szeretem a szülővárosom, szerettem volna otthon élni, de mégis Pestre költöztem. Egyszerűen nem találtam normális állást otthon. Ami volt az anyagilag annyit ért, hogy úgy elvoltam belőle hogy otthon a szüleimnél laktam. Saját lakásra félretenni reménytelen, hitel esetén meg kajára nem maradt volna egy fillér se. Letettem róla, hogy saját lakásom lesz. Megspóroltam egy kis pénzt és Pestre jöttem. Itt is albérletben élek, de legalább magam ura vagyok.
2014. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak ha (Ő vagy párja) gazdag családból származik, akik segítik is Őt.


De tényleg ezek a legfontosabbak az életben?

2014. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A 6 számjegyű fizetés ami egyessel kezdődik az miért rossz? Nekem is annyi diákként, nem annyira sok az vagy nem értem miért köttöttél bele. Noname oldal és? Sztem ezt bárki fel meri vállalni.
2014. szept. 27. 17:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Valszeg a hülye azt hitte, h 6 nulla, azaz, h milliókat keresel vagy én nem is tudom.

Valójában 100000-től 199999-ig beszélünk....

2014. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!