Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Beláthatatlan problémákat...

Beláthatatlan problémákat szül, hogy az ember lényegében eltörölte a természetes szelekciót/Isten szerepét játszva megváltoztat sorsokat?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy túl sok selejt marad életben a fejlett orvostudomány miatt,akinek nem kellene.

Én koraszülött voltam bőven,a természetes szelekció szerint nem szabadna élnem,de az inkubátor életben tartott.Később volt egy nagyon súlyos balesetem,amiből szintén az orvosok hoztak vissza.

Ezzel nem lenne szabad játszadozni,az ember nem Isten,nem változtathat meg sorsokat.Nekem halottnak kellene lennem,nincs jövőm ebben az életben.Nem életre születtem,hanem halálra.


2014. szept. 28. 13:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
És tényleg érzem,hogy valami úgymond beárnyékolja teljes életemet.Mindenben csak egy jelentéktelen szerencsétlen vagyok.Nem életre való.És a hajlam sincs meg bennem,hogy küzdjek ez ellen,változtassak.Tényleg selejt vagyok,egy nyomorék,nagyon randa is.Nincs belém programozva az élet,úgy érzem.
2014. szept. 28. 13:40
 2/18 anonim ***** válasza:

Rossz kategória, remek kérdés!

De felmerült benned, mi van, ha "így kellett történnie"? Ha direkt vagy életben. Az orvosok sem tudnak mindenkit visszahozni a halál küszöbéről és a koraszülöttek is elhalálozhatnak.

2014. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Kurtz Bickle ***** válasza:
Ha az lenne a sorsod, hogy meghalj, akkor nem tudtak volna visszahozni. Erre nem gondoltál?
2014. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hidd el hiába írod ezt ki ide pont leszarja mindenki.
2014. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
0%
Akkor ne itt siránkozz hanem öld meg magad. Nem mindenkit vakít el a vallás. Ami téged életben tart az az evolúció. 1-0 neki Istennel szemben.
2014. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Mindenki halálra született, egyszer úgy is meghalunk...

Az más kérdés, hogy hogyan használjuk ki a "rendszert". Az, hogy egy bajban lévő emberen segítünk, vagy hogy az előre születő gyerek génjeit manipuláljuk, klónozzuk, az teljesen más tészta.

2014. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy ennyire nem tiszteled a sorsot, ami életben hagyott téged, dolgod van, addig fogsz itt vergődni, amíg be nem teljesíted. Mellesleg hálásnak kellene lenned azoknak, akik nem hagytak téged megdogleni.
2014. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
"Így kellett történnie"...mindenképp javultak az esélyeim az életre,belenyúltak a természet rendjébe.
2014. szept. 28. 13:46
 9/18 anonim ***** válasza:
Az életúntság vagy az élettől való félelem ugyan gyakran előfordul, de akik nem a buddhizmusban hisznek, azok számára csak ez az egyetlen van, tehát ezt kell kihasználni. Istent meg a természetes szelekciót azért ne vegyük egy kalap alá. Isten engedte meg, hogy az orvostudomány használjon mindenféle, korábban nem ismert módszert az ember javára, az már más kérdés, hogy ennek mindig van-e értelme. Mindenesetre mi találjunk ki magunk számára értelmes célokat.
2014. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az életet ajándékba kapjuk. A súlyos élettörténeti dolgokból tanultál. A megpróbáltatások azért vannak. És figyelj meg egy csecsemőt: milyen boldogan veti bele magát a világ megismerésébe! minden érdekes, mindent meg kel fogni, forgatni, rágcsálni (szétszedni:) szagolni - és figyeld meg a boldog arcocskáját. Az életörömöt. Ez velünk születik, ezt nem tanítja senki. Ami baj: valahol ez megsérül, elvész, egy idő után oda a megismerés boldogsága. "Ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek, nem juttok Isten országába"- ez erről szól. Ezt kell megtalálnunk újra, és hozzá gyakorolni magunkat valamiben, hogy a megismerést ki is tudjuk fejezni (ének, zene, tánc, rajz, festés, írás) Segítettem?
2014. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!